Zapraszamy do nowego sklepu Wydawnictwa PROMIC! Życzymy udanych zakupów!

SPOTKANIA ZORGANIZOWANE PRZEZ WYDAWNICTWO PROMIC PODCZAS XXIX TARGÓW WYDAWCÓW KATOLICKICH

W dniach 11-14 kwietnia 2024 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się XXIX Targi Wydawców Katolickich, w których, jak co roku, brało udział Wydawnictwo PROMIC.

Dla czytelników, tłumnie odwiedzających nasze stoisko, przygotowaliśmy wiele atrakcji - spotkania z autorami i specjalistami, warsztaty dla dzieci i, oczywiście, ciekawe nowości.

Promic Promic

 

Z ogromną radością, dumą i wielką satysfakcją chwalimy się, że nasza książka „POKONAJ DEPRESJĘ!” otrzymała wyróżnienie Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2024 r. Ogromnie dziękujemy!

 

 Feniks  Feniks
 

Czuliśmy się zaszczyceni, gdy nasze stoisko odwiedził arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce. Ksiądz Arcybiskup z dużym zainteresowaniem oglądał nasze publikacje. Docenił różnorodność oferty wydawniczej, dopytywał zarówno o książki dla dorosłych, jak i pięknie ilustrowane publikacje dla dzieci.

nuncjusz nuncjusz 1

nuncjusz 2 nuncjusz 3

 

W stoisku swoje książki podpisywali ks. prof. Piotr Kieniewicz MIC i p. Barbara Garczyńska. Składaniu autografów towarzyszyły rozmowy o książkach, a Czytelnicy mieli okazję podzielić się z swoimi opiniami i przemyśleniami.

P. Kieniewicz 1 p. Kieniewicz 2

B. Garczynska B. Garczynska

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku wydawniczego, Dyrektor Wydawnictwa, p. Aneta Zbieska, zorganizowała spotkania panelowe dotyczące niezwykle trudnych i ważnych problemów społecznych, mogących dotknąć każdego człowieka.

Pierwsze z nich - „Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa” – z terapeutą p. Martą Czajczyńską i suicydologiem ks. Jarosławem Magierskim, osobami niosącymi pomoc osobom w kryzysie psychicznym i ich rodzinom, pokazało złożoność poruszanej problematyki. Było to szczególnie widoczne, gdy prowadząca spotkanie p. Małgorzata Terlikowska, dziennikarka, autorka książek, udzieliła głosu zgromadzonym na sali słuchaczom. Pytania dotyczyły rozmaitych kwestii – dopytywano zarówno o sposoby zapobieżenia sytuacjom krańcowym, jak i udzielania wsparcia osobom, którzy utracili bliskich. Wielu uczestników dopiero podczas dyżuru eksperckiego, już po zakończeniu spotkania miało okazję porozmawiać ze specjalistami.*

 Odnalezc 2 Odnalezc 3

Odnalezc 1 Odnalexc 4

 

„Obudź w sobie życie. W obliczu niepłodności” – spotkanie poświęcone powołaniu małżeńskiemu z udziałem psychologa i psychoterapeuty p. Justyny Kuczmierowskiej, teologa ks. prof. Piotra Kieniewicza MIC i ginekologa p. Ewy Ślizień-Kuczapskiej prowadzone przez p. Ewę Pietrzak z Radia Warszawa również okazało się niezwykle potrzebne i owocne. Dotyczyło spraw bardzo osobistych, z którymi nie tylko trudno się mierzyć, ale o których często trudno jest nawet rozmawiać. Ogromny takt i umiejętność prowadzenia spotkania przez zaproszonych specjalistów szybko przekonało uczestników, że o każdym temacie warto mówić, warto zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami. Po spotkaniu eksperci jeszcze wielu czasu poświęcili osobom, które zwróciły się do nich ze swoimi wątpliwościami.

 

Obudz 1 Obudz 2

Obudź Obudz

 

W 40. rocznicę zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez św. Jana Pawła II nie mogło zabraknąć w naszej ofercie nowości poświęconej Fatimie. Na spotkanie panelowe zaprosiliśmy ks. Marcina Sobiecha autora publikacji „Fatima. Przewodnik dla czwartego wizjonera”. Prowadził je p. Rafał Patyra z Telewizji Republika. Zainteresowanie było ogromne – padło mnóstwo cennych pytań zarówno o książkę, jak i objawienia Maryjne, trwała ożywiona dyskusja. Dla przybyłych czytelników i dla nas była to wielka przyjemność móc uczestniczyć w spotkaniu z osobą, która objawieniami fatimskimi i ich przesłaniem zajmuje się od trzydziestu lat.

 Fatima 2 FAtima Fatima Fatima

 

Jak co roku, jako jedyne, Wydawnictwo PROMIC przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci. Eksperymenty naukowe i warsztaty plastyczne sprawiły dzieciakom wiele radości! Nam też! Z zainteresowaniem przeprowadzały rozmaite doświadczenia i dobrze się bawiły. Młodzi goście z wyraźnym żalem opuszczali nasze stoisko!

warsztaty 1 warsztaty 2 warsztaty warsztaty 4 warsztaty 5 warsztaty 6
 

Wiele, wiele wrażeń, mnóstwo ciekawych i cennych spotkań z czytelnikami, wartościowe rozmowy! Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na stronę internetową Wydawnictwa i do księgarń. I oczywiście za rok – na kolejne targi!

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji ze spotkań zorganizowanych przez Wydawnictwo PROMIC!

 

Spotkanie panelowe z terapeutą Martą Czajczyńską i suicydologiem ks. Jarosławem Magierskim

 

 

Spotkanie panelowe z psychologiem i psychoterapeutą Justyną Kuczmierowską, teologiem ks. prof. Piotrem Kieniewiczem MIC i ginekologiem Ewą Ślizień-Kuczapską

 

 

Spotkanie panelowe z ks. Marcinem Sobiechem

 

 

Posłuchajmy wypowiedzi naszych Czytelników!

 

"Pokonaj depresję!" - książka wyróżniona Nagrodą FENIKS 2024

 

"Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa"

 

 

"Obudź w sobie życie. W obliczu niepłodności"

 

O warsztatach dla dzieci opowiadają rodzice

 

i sami uczestnicy

 

 

 

* Miło nam poinformować, że kolejne spotkanie ze specjalistami poświęcone książce „Odnaleźć sens. O towarzyszenie w perspektywie samobójstwa” odbędzie się 24 kwietnia 2024 r., w godz. 18:00 - 19:30,  AGERE CONTRA Kawiarnia z wartościami, Warszawa ul. Chłodna 2/18. Serdecznie zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl