Zapraszamy do nowego sklepu Wydawnictwa PROMIC! Życzymy udanych zakupów!

Marianin Krzysztof Szwermicki - apostoł zesłańców syberyjskich i jego irkucka parafia

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni

Opis

Ksiądz Krzysztof Szwermicki to jedna z najpiękniejszych postaci XIX-wiecznych dziejów Kościoła katolickiego. Duchowy i faktyczny opiekun zesłańców polskich na Syberii, przez 40 lat służył tym, którzy do Polski wrócić nie mogli, ofiarny misjonarz. Miał duży wpływ na duchowy rozwój św. Rafała Kalinowskiego, gdy ten był na zesłaniu. Wielu przyprowadził do Boga, wielu błogosławił na śmierć na nieludzkiej ziemi, dla niejednego wyprosił ułaskawienie. Nie wiadomo, gdzie jest pochowany, bo cmentarz, na którym był jego grób, sowieci zamienili na park. Pozostała pamięć.

Książka, powstała na bazie dostępnych dokumentów, w tym listów księdza Szwermickiego, składa się z dwóch części prezentujących odpowiednio: jego życie i działalność w Rzeczypospolitej zakończoną brutalnym śledztwem w Cytadeli Warszawskiej i zsyłką na Sybir oraz służbę duszpasterską na Syberii pełnioną z wielkim zaangażowaniem w obronę wartości religijnych i narodowych.

Rzetelne źródło wiedzy a jednocześnie piękne, interesująco napisane świadectwo przybliżające postać niezwykłego człowieka. Chronologiczny zapis faktów z życia i wieloletniej posługi kapłańskiej przeplatany tekstami źródłowymi i fragmentami Dziennika ks. Krzysztofa Szwermickiego, marianina czekającego na otwarcie procesu beatyfikacyjnego, którego praca opierała się na trzech fundamentach: służbie Bogu, służbie Kościołowi i służbie człowiekowi, a wszystkie bazowały na jednym - na przykazaniu miłości.

 

Dane techniczne

wydawnictwo Promic
ISBN 978-83-67770-16-3
oprawa twarda
format 140 x 204 mm
liczba stron 388
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl