Zapraszamy do nowego sklepu Wydawnictwa PROMIC! Życzymy udanych zakupów!

Gdy Pan mówi do serca

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.27
Kod produktu: 978-83-7502-490-6

Opis

21 rozdziałów, z których każdy zawiera po kilka lub kilkanaście wyodrębnionych paragrafów utrzymanych w stylu jakby bezpośrednich słów Pana Jezusa, które można czytać rozdziałami albo na wyrywki, wykorzystując poszczególne teksty jako podstawę do osobistych rozważań. Książeczka może być też pomocna podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Mogą z niej korzystać księża, osoby konsekrowane i świeckie w każdym wieku.

 

Święty Augustyn często powtarzał, że jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to na swoim miejscu jest wszystko inne. Wtedy człowiek wyraźnie słyszy, że On mówi do serca. Wystarczy słuchać. Dowodem choćby ta niezwyczajna książka. Powstawała przez lata. Jej Autor, ks. Gaston Courtois (1897-1970), w notesie, z którym się nie rozstawał, zapisywał myśli, jakie zdawał się słyszeć podczas swych codziennych rozmów z Panem. Rozmawiał zaś o wszystkim, do czego zachęcał go sam Bóg. „Patrz na Mnie. Mów do Mnie. Słuchaj Mnie z miłością – notował ks. Courtois – abyś stawał się choć trochę do Mnie podobny. Czy nie zdążyłeś się już przekonać, że w dziesięć minut mogę wlać ci do serca więcej światła niż najmądrzejsze książki?”.
W jednym z notatników ks. Courtois, bo przekładany tekst jest ledwie skromnym wyborem, znajdujemy słowa: „Każdy ma prawo do tego światła, jakie zapalam w tobie”. Mimo to po raz pierwszy myśli te ukazały się drukiem dopiero w 1976 roku, sześć lat po śmierci Autora, niemniej od chwili ich upublicznienia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Teraz w końcu trafiają do polskiego Czytelnika.


Dane techniczne

wydawnictwo Promic
rok wyd. 2014
ISBN 978-83-7502-490-6
oprawa twarda
format 105 x 165 mm
liczba stron 296

Produkty powiązane

Nowe listy o modlitwie
Nowe listy o modlitwie
Cena: 16,90 zł
Nawróceni z islamu
Nawróceni z islamu
Cena: 21,90 zł
Apostolat czasów apokalipsy
Apostolat czasów apokalipsy
Cena: 19,90 zł
Modlitewnik dla dorosłych (zielony)
Modlitewnik dla dorosłych (zielony)
Cena: 15,90 zł
Pochwała milczenia
Pochwała milczenia
Cena: 9,90 zł
O sztuce miłości i przebaczenia
O sztuce miłości i przebaczenia
Cena: 19,90 zł
O naśladowaniu Chrystusa
O naśladowaniu Chrystusa
Cena: 24,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl