Książki
14.9
PLN
Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje
Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje
tłum: Krzysztof Kurek
ilustr.: R.W. Alley, kolorowe
wydawnictwo: Promic
seria: pomocne elfy
ISBN: 978-83-7502-666-5
oprawa: miękka
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 32
Ocena:
(Ilość ocen: 5)
Cena: 14,90 zł

Dane techniczne

ilustr. R.W. Alley, kolorowe
wydawnictwo Promic
seria pomocne elfy
ISBN 978-83-7502-666-5
oprawa miękka
format 190 x 190 mm
liczba stron 32

Wszyscy, i dorośli, i dzieci, potrzebują przyjaciół. Jednak nikt nie rodzi się z doskonałymi umiejętnościami społecznymi. Tego trzeba się nauczyć: jak mądrze dobierać sobie kolegów, jak zawierać znajomości i jak podtrzymywać dobre koleżeńskie relacje.

Książeczka Przepis na przyjaźń w przystępny i zarazem pouczający sposób pokazuje dzieciom, jak pielęgnować taką więź. Omawia zachowania, które są wyrazem dbałości o relacje, ale i takie, które zrażają inne dzieci. Objaśnia, do czego może prowadzić presja wywierana przez rówieśników i podpowiada, co zrobić, kiedy dziecko nie potrafi nawiązać dobrych koleżeńskich relacji albo straciło najlepszego przyjaciela.

Ty też bądź dla dziecka troskliwym przyjacielem... Usiądź przy nim i przeczytajcie wspólnie tę książeczkę z serii "pomocne elfy".

DRUKUJ OPIS

Najlepszy przyjaciel
Najlepszy przyjaciel to ktoś, kogo lubisz bardziej niż kogokolwiek ze znajomych. Siedzicie razem przy obiedzie i spędzacie wspólnie czas na przerwie. Odwiedzacie się nawzajem w swoich domach i czasem u siebie nocujecie.

Niektóre dzieci mają więcej niż jednego najlepszego przyjaciela. Mogą mieć na przykład najlepszego przyjaciela w szkole, najlepszego przyjaciela w klubie sportowym i najlepszego przyjaciela na swoim osiedlu. To jest w porządku. Można mieć jednego takiego najlepszego przyjaciela, wielu albo nie mieć go wcale. 

Nawet jeśli masz przyjaciela numer jeden, dobrze jest bawić się również z innymi dziećmi. Im więcej ludzi dobrze poznasz, tym więcej będziesz miał przyjaciół!

Przeczytaj dłuższy fragment „Przepis na przyjaźń” »

Szczęśliwy ten, kto ma prawdziwego przyjaciela, zgadzacie się ze mną? Przyjaciel to osoba, która jest z nami w każdej sytuacji. Jest gotowa nam pomóc, wesprzeć, rozśmieszyć, kiedy jest nam smutno. Możemy przyjacielowi czy przyjaciółce powierzyć nasze sekrety i bolączki. Czas spędzony razem jest wyjątkowy, to taka bratnia dusza. O relacje z przyjacielem należy jednak dbać i je pielęgnować.

Każdy potrzebuje przyjaciela, zarówno dorośli, jak i dzieci. I o ile dorosły człowiek potrafi dobierać sobie przyjaciół, wie, komu może zaufać, to dzieci nie zawsze są tego świadome.
Wydawnictwo Promic wydało bardzo wartościową serię, której bohaterami są pomocne elfy. Jak do tej pory, udało nam się skompletować wszystkie tytuły tych niewielkich książeczek dla dzieci. "Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje", jest tym najnowszym - ósmym.

Jak już sama nazwa mówi, tym razem poruszony zostanie temat przyjaźni, czyli bardzo ważna sprawa! Sympatyczne elfy wyjaśnią dzieciom wszystkie zagadnienia, które mają z nią związek, czyli: czym jest przyjaźń, jak wybrać przyjaciela, jak nawiązać dobrą relację koleżeńską, na czym polega gra zespołowa, jak być dobrym przyjacielem, rzeczy, których przyjaciele nie robią, czy przyjaźń może się skończyć, itp. Brzmi poważnie, jednak bez obaw. Treści zawarte w książeczce, zostały bardzo jasno wyjaśnione. Ponadto, towarzyszą im przepiękne kolorowe ilustracje, które bardzo łatwo odczytać. Czcionka tekstu jest duża, dzięki czemu do lektury mogą zasiąść dzieci, które potrafią już czytać teksty samodzielnie.

Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, gorąco zachęcam do rzucenia na nią okiem. Każda książeczka, porusza zupełnie inny, ważny temat. Zagadnienia są bliskie dzieciom, dzięki czemu lektura jest dla nich interesująca. Publikacje tłumaczą w jasny sposób problemy, z którymi na co dzień zmagają się nasze pociechy. A przyjazne elfy opowiadają, jak sposób się z nimi uporać. Szata graficzna także przypadnie do gustu. Ona również może stać się powodem do rozmowy z naszym smykiem. Dla nas "Pomocne Elfy", to naprawdę wartościowa seria. Wam również ją polecam!

Marlena Hryciuk

 

Znacie serię Pomocne Elfy? Wojtek i Ala, kiedy tylko widzą okładkę, od razu zasiadają do słuchania. Alicja jest jeszcze troszkę za mała, nie wyciąga z lektury 100%, za to Wojtek ma po przeczytaniu zawsze bardzo trafne przemyślenia i spostrzeżenia. Książki z tej serii trafiają do niego i zawsze wiele z nich wynosi. Pamięta, potrafi się do tych tekstów odnieść w życiu codziennym, choćby tłumacząc coś młodszej siostrze. Ponieważ publikacje te odnoszą się do bardzo bliskich dziecięcemu sercu sytuacji i opisują je w sposób niezwykle empatyczny, dotykając sedna problemu, są znakomitą lekturą dla dzieci wczesnoszkolnych i tych ciut starszych. Dzieci mają bardzo bogate wnętrze, mają moc przemyśleń, dużo się dzieje w ich serduchach, jedne to wszytko z siebie wylewają, ale inne trzymają i nie chcą wypuścić. Czasem temat wypływa dużo później i okazuje się, że mały człowiek dusił w sobie coś, co zupełnie nie było tego warte, a w jego oczach urosło do wielkich rozmiarów. Dlatego bardzo lubimy te książki, bo przy ich czytaniu dzieci się bardzo otwierają.
Zaraz przytaczają swoje przemyślenia, przeżycia, sytuacje z przedszkola, szkoły albo podwórka.
Dla mnie to jedne z lepszych publikacji, wnikających bardzo głęboko w psychikę młodego człowieka, słuchacz odnajduje się w świecie małych elfów, który pokazuje, jakie są prawdziwe wartości w życiu. Sama nigdy nie ubrałabym tych sytuacji czy tematów w tak trafne i piękne słowa. Jest krótko, zwięźle, bardzo ciepło i mądrze. Napisane na poziomie dzieci, ich językiem, ale bez infantylizacji. Polecam, bo to lektura obowiązkowa w każdym domu. My nie opuszczamy żadnego tytułu, bo jeszcze nie było takiej książki w serii, która by nie odniosła się do naszej codzienności.
Ilustracje są świetne, wesołe, pogodne, ale pokazują też wszystkie trudne sytuacje, nie koloryzując, subtelnie, ale odzwierciedlając złość, rozgoryczenie czy strach, jeżeli o tym jest mowa. To bardzo ważne, żeby na twarzy bohatera, malowały się rzeczywiste uczucia, a nie uśmiech, kiedy nie jest na niego czas i miejsce.
Tym razem poczytamy o przyjaźni.
Każde dziecko o niej marzy, każde jej pragnie, każde ją inaczej interpretuje. Każdy człowiek chce być lubiany, kochany, akceptowany. Jak ważne jest przekazanie młodemu człowiekowi nie tylko tego, że warto mieć przyjaciela, ale też to, jak stać się dobrym przyjacielem, jak zachowuje się prawdziwy przyjaciel, kto nim nie jest, bo zachowuje się w sposób niegodny przyjaźni. Z kim się nie przyjaźnić, czego nie robić w imię przyjaźni. Nie pominięto trudnych sytuacji, kiedy przyjaźń się kończy, przyjaciel znika, przyjaciel robi coś, co nam się nie podoba, myślimy, że nie mamy przyjaciół, a okazuje się, że mogą być nimi rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i sam Bóg we własnej osobie, który nas nigdy nie opuszcza i trwa przy nas jako najwierniejszy i niezawodny towarzysz. Jak ważne jest pokazanie dzieciom, że przyjaźń nie chce nas zmieniać, a akceptuje nas takimi, jacy jesteśmy.
Jak zwykle celująco i w sedno, a przy tym z miłością i empatią.

Magdalena Kus

[...]

Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje to kolejny tytuł od Wydawnictwa Promic, który znalazł miejsce w naszej biblioteczce. Jak się zapewne domyślacie, tym razem urocze elfy, dają wskazówki dotyczące przyjaźni. Na kolejnych stronach, zarówno w warstwie tekstowej, jak i bardzo lubianej przez nas ilustracyjnej, pokazują co to znaczy być prawdziwym przyjacielem. Elfy wspólnie spędzają czas, odwiedzają się nawzajem, dzielą pasje, wspierają, pocieszają w trudnościach. Uczą najmłodszych, jak dokonywać dobrych wyborów, na co zwracać uwagę, żeby zawiązywać pozytywną relację z rówieśnikami. Jak unikać relacji, które będą miały na nas zły wpływ. Wreszcie, jak zadbać o przyjaźń. Dają gotowy przepis na przyjaźń. Nie będę zdradzać wszystkich składników, znajdziecie je w tej pięknej i wartościowej książce. Ale podsumowaniem receptury jest dla mnie stwierdzenie na jednej ze stron: Traktuj swoich przyjaciół w taki sposób, w jaki sam chcesz być traktowany. A co w sytuacji, kiedy nastąpił koniec przyjaźni? Tu też elfy przyjdą z pomocą. Pocieszą i podpowiedzą, jak sobie poradzić i z takim doświadczeniem.

autorka bloga tygrysmamatuitatatu.blogspot.com 

Dziecięcy świat uczuć jest dla mnie ciągłą zagadką. Gdy mój syn zaczął chodzić na zajęcia do zerówki, okazało się, że na wiele rzeczy, które dzieją się w jego sercu nie mam wpływu. Mogłam jedynie być i rozmawiać.

Dotyczyło to także sfery relacji, gdy jedno z dzieci okazało się świetnym kompanem do zabawy, drugie zaś łobuzem, który robił wszystko by tej zabawy nie było.

Jak uczyć dziecko zdrowych, dobrych relacji? Co można zrobić by wejście dziecka w świat nie okazało się zderzeniem z okrutnym traktowaniem i odrzuceniem przez rówieśników? Kolejna książka z serii Pomocne Elfy, tym razem o przyjaźni, poprowadziło nas przez wiele godzin rozmów i opowieści o tym, co ważne i trudne w przyjaźni i relacji z rówieśnikami.
Książka w bardzo prosty i przystępny sposób tłumaczy czym jest przyjaźń, jak wybrać przyjaciela i nim być, czym jest gra zespołowa. Traktuje o tym, czego przyjaciele nie robią, o byciu sobą. Pokazuje też trudne sytuacje – wtedy, gdy dziecko zaczyna naśladować innych i łamie zasady, czy gdy w jego otoczeniu pojawia się łobuz. Opowiada również o końcu przyjaźni, np. z powodu przeprowadzki i tym, że warto się przyjaźnią dzielić.
Rady i sugestie w tej publikacji są bardzo proste, ale zarazem głębokie i cenne. Napisane bardzo prostym językiem, więc idealne do samodzielnej lektury. Podzielone tematycznie, co sprawia, że łatwo wrócić do konkretnej treści, gdy w życiu dziecka pojawi się określony problem.

Książeczka zawiera niewiele tekstu, ale za to wypływa z niego mądrość i głębia. Całości dopełniają piękne ilustracje.

Magdalena Urbańska

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinions about the product (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje

Christine Adams

OPIS

Wszyscy, i dorośli, i dzieci, potrzebują przyjaciół. Jednak nikt nie rodzi się z doskonałymi umiejętnościami społecznymi. Tego trzeba się nauczyć: jak mądrze dobierać sobie kolegów, jak zawierać znajomości i jak podtrzymywać dobre koleżeńskie relacje.

Książeczka Przepis na przyjaźń w przystępny i zarazem pouczający sposób pokazuje dzieciom, jak pielęgnować taką więź. Omawia zachowania, które są wyrazem dbałości o relacje, ale i takie, które zrażają inne dzieci. Objaśnia, do czego może prowadzić presja wywierana przez rówieśników i podpowiada, co zrobić, kiedy dziecko nie potrafi nawiązać dobrych koleżeńskich relacji albo straciło najlepszego przyjaciela.

Ty też bądź dla dziecka troskliwym przyjacielem... Usiądź przy nim i przeczytajcie wspólnie tę książeczkę z serii "pomocne elfy".SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Najlepszy przyjaciel
Najlepszy przyjaciel to ktoś, kogo lubisz bardziej niż kogokolwiek ze znajomych. Siedzicie razem przy obiedzie i spędzacie wspólnie czas na przerwie. Odwiedzacie się nawzajem w swoich domach i czasem u siebie nocujecie.

Niektóre dzieci mają więcej niż jednego najlepszego przyjaciela. Mogą mieć na przykład najlepszego przyjaciela w szkole, najlepszego przyjaciela w klubie sportowym i najlepszego przyjaciela na swoim osiedlu. To jest w porządku. Można mieć jednego takiego najlepszego przyjaciela, wielu albo nie mieć go wcale. 

Nawet jeśli masz przyjaciela numer jeden, dobrze jest bawić się również z innymi dziećmi. Im więcej ludzi dobrze poznasz, tym więcej będziesz miał przyjaciół!

Przeczytaj dłuższy fragment „Przepis na przyjaźń” »

Sklep internetowy Shoper.pl