Książki
32.9
PLN
Jak wygrywać walki duchowe?
Jak wygrywać walki duchowe? 1 3.55
Jak wygrywać walki duchowe?
tłum: Ida Radziejowska
wydawnictwo: PROMIC
rok wyd.: 2013
ISBN: 978-83-7502-393-0
oprawa: broszurowa
format: 136 x 215 mm
liczba stron: 288
Ocena:
(Ilość ocen: 11)
Cena: 32,90 zł

Dane techniczne

wydawnictwo PROMIC
rok wyd. 2013
ISBN 978-83-7502-393-0
oprawa broszurowa
format 136 x 215 mm
liczba stron 288

Dni życia ludzkiego nie przypominają długiej, spokojnej rzeki. W przypadku chrześcijanina do codziennych trudności dochodzi trudność prowadzenia bardzo specyficznej walki: walki duchowej. Jak stawić czoło złu, które nas atakuje, jak poradzić sobie z reakcjami, z którymi nie dajemy sobie rady? Jak od pokusy dojść do zwycięstwa? Oto pytania, które wciąż sobie zadajemy tocząc wewnętrzną walkę. Jak ją prowadzić, by wyjść z niej zwycięsko?

Oryginalność tej niewielkiej książeczki polega na omówieniu powyższego tematu w kompletny i aktualny sposób na podstawie słowa Bożego, nauczania Ojców Pustyni i doktryny Kościoła katolickiego. Książka szczegółowo opisuje wszelkie rodzaje walk wewnętrznych, które człowiek musi stoczyć w swym życiu duchowym. Odwołując się do Ojców Pustyni, podejmuje omawiane przez nich tematy, lecz jednocześnie je aktualizuje. Ujawnia taktyki Nieprzyjaciela naszych dusz, cały proces kuszenia, przede wszystkim zaś pokazuje ukryte mechanizmy naszego postępowania, które doprowadzają nas do kompromisu ze złem i osłabiają w walce.

Książka prezentuje powyższe problemy w oryginalny sposób, zawiera liczne przykłady, świadectwa i cytaty z literatury tematu. Każdy rozdział jest zakończony propozycją ćwiczenia duchowego, które ułatwia przyswojenie wiedzy i zachęca do przejścia od teorii do praktyki.

Siostra Marie-Anne Le Roux od 1993 r. należy do Wspólnoty Le Verbe de Vie (Słowo Życia) Obecnie jest przełożoną domu w Andecy w Szampanii (Francja). Od wielu lat prowadzi konferencje i nauki podczas dni odosobnienia i rekolekcji organizowanych przez Wspólnotę. 

DRUKUJ OPIS

 

wstęp.......................................................................... 5

Dla kogo jest ta książka?.........................................5

Metoda........................................................................ 6

Trzy niebezpieczeństwa, których należy unikać ...7

Dwie drogi do efektywnej lektury............................ 8

rozdział i. Znaleźć siłę do walki ...........................11

Maj, Roland Garros................................................. 13

Dobry trener............................................................ ...15

Gwałtowność serca................................................. 15

Przykład św. Pawła i wizja celu.............................. 17

Nie obniżać poprzeczki........................................... 19

Dlaczego mamy walczyć?.......................................19

Dla zaprawionych w walce......................................21

Dla tych, którzy nie mają więcej chęci lub siły,
by walczyć................................................................ ..23

Ci, którzy zwątpili w siebie ................................... ..25

Zmęczeni, wyczerpani, rozczarowani....................25

Gdy tracimy ochotę do życia.................................. .27

Nie mamy równych sił w walce.............................. 27

Walka ta nie jest twoja, lecz moja......................... 29

„Wcale się nie bój” ................................................... 31

Nieprzyjaciel nie ma innej siły niż ta, którą mu przypisuje
nasza wyobraźnia..................................................... 33

O dobrodziejstwie pokus........................................ 33

Upodobanie do niebiańskiej walki .......................35

rozdział ii. Przeciwko komu walczyć?................39

Rana grzechu pierworodnego............................... 41

Pierwotnie – upadły anioł....................................... 43

Jaka jest moc diabła?..............................................43

Diabła nie można więc niedoceniać ani przeceniać 45

Wyjść z ciemności niewiedzy................................ ..47

Istnienie diabła jest rzeczywiste..............................47

Diabeł i demony rozpoznają Chrystusa!................ 47

Nie wszystko, co przekracza możliwości natury,
pochodzi koniecznie od Boga................................ ..49

Ograniczony dostęp................................................. ..51

Złośliwe nękanie i przypadki opętania....................53

Teren „Innego”............................................................ 53

 

Dla kogo jest ta książka?

 

 

Dla nas samych

Każdy, kto podejmuje życie duchowe, zdaje sobie dobrze sprawę, że jest to niełatwa droga, a dobra wola nie zawsze wystarcza, by iść do przodu. Nie tylko własna słabość przeszkadza nam w czynieniu postępów, lecz także pewien ukryty czynnik, który się tu miesza i wciąż coś „dorzuca”.

Jeśli chcemy uwolnić się od tego, co przeszkadza nam w drodze, musimy nauczyć się rozpoznawać źródło naszych wewnętrznych poruszeń. Rozpoznawać rzeczywiste motywacje, które ukrywamy za racjonalnymi wyjaśnieniami. Nasze stany duchowe mają własne przyczyny i łatwiej zdobędziemy nad nimi władzę, jeśli je zrozumiemy.

W rezultacie nieustannie stoimy przed wyborem: pozostać na powierzchni naszego jestestwa i dalej bezładnie poddawać się wielorakim wpływom, albo zanurzyć się w głąb: w pełnię naszego powołania. Jeśli chcemy odpowiedzieć na wezwanie do świętości, musimy uświęcić naturalne poruszenia naszego serca, gruntownie badając ich znaczenie. Wszystko to wymaga nauki i czasu.

Ojcowie Pustyni wiedzieli, jak przekazać swym uczniom sztukę kierowania samym sobą. Dlatego też dziełko to podejmuje ich nauczanie (szczególnie Doroteusza z Gazy) i aktualizuje je.

Im lepiej poznamy owe drogi, tym pełniej, wolni i radośni, będziemy mogli – w ślad za Chrystusem – realizować nasze powołanie.

Choć nie wszystkie opisane sytuacje będą nas dotyczyć, dziełko to ostrzeże nas przed nimi. Łaski uprzedzające są równie cenne, gdyż pomagają nam ujść przed niebezpieczeństwem.

 

 

 

 

Dla tych, których prowadzimy w życiu duchowym

Dziełko to może nam również wskazać właściwą drogę do zrozumienia rozmaitych sytuacji i pomóc w subtelniejszym ich rozróżnianiu – przyniesie to korzyść tym, których prowadzimy w życiu duchowym.

Przeczytaj dłuższy fragment „Jak wygrywać walki duchowe” »

Teoretycznie każdy dzień do dnia jest bardzo podobny. Jednak każdy stawia nam nowe wyzwania i trudności. Niekiedy małe, niekiedy ciężkie do przejścia. Owe trudności mogą mieć różne podłoże fizyczne, psychiczne, emocjonalne itd. itp. Jeżeli dodatkowo jesteś człowiekiem wierzącym (nie mówię tu o przynależności do grona chrześcijan "bo tak", "bo wypada", "bo dziadek/sąsiad/koleżanka chadzali do kościoła, bo wszyscy tak robią, bo to taki rodzinny zwyczaj, tylko o realnej żywej, ustawicznie zgłębianej, drążonej i przemyślanej wierze) dzień za dniem na twojej drodze stają pokusy duchowe, walki, które podejmujemy lub które podejmować powinniśmy, choć czasem podnosimy ręce w górę. Walki, które są realne, ale których równie dobrze możemy nie dostrzegać, bo oto nie mamy do czynienia z zwykłym przeciwnikiem tylko z czymś przebiegłym, z czym jako ludzie wygrać samodzielnie tak naprawdę nie mamy najmniejszych szans. Z czymś, co zna ludzką naturę i jej słabości, a także potrafi dopasować się do każdego z nas i sprowadzać na złą drogę niezwykle umiejętnie, nawet wychodząc od szlachetnych uczynków. Mało które ludzkie życie to spokojna i dostojna rzeka w pogodny dzień, przeważnie to górski wartki, potok.


Już dawno zamierzałam wziąć się do zgłębiania tematyki walk duchowych, walk z pokusami, jakie stają nam na drodze, do pogłębienia świadomości na temat sposobów i metod, jakie stosuje i jakie ma w zanadrzu przeciwnik, którego nie widać, a jednak jest obecny, czyha i zaciera ręce.

Dlatego wobec tego dopiero teraz?

Odpowiedź jest prosta - ze strachu i obawy. Okazuje się jednak, że unikając tematu tak naprawdę generowałam lęk, można powiedzieć bezpodstawny, bo mając tę lekturę za sobą teraz mogę powiedzieć, że czuję się dużo pewniej i bezpieczniej. Mimo iż standardową taktyką mojej psychiki jest wyparcie, zdecydowanie warto czasem się skonfrontować ze strachem, jaki w nas drzemie.

Jak stawić czoła złu, które nas atakuje, jak poradzić sobie z reakcjami, z którymi nie dajemy sobie rady? Jak od pokusy dojść do zwycięstwa? Oto pytania, które na co dzień wciąż sobie zadajemy, tocząc wewnętrzną walkę. Jak ją prowadzić, żeby wyjść z niej zwycięsko?

Jeżeli szukacie odpowiedzi na te pytania, chcecie poznać sposoby i taktykę, jaka może a nawet na pewno się przyda, sięgnijcie po tę książkę.

Oczywiście zakładając, że jesteśmy chrześcijanami, bo tylko wierzący człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że stoi w obliczu pokusy, którą wie, że powinien odrzucić i która jest po to, aby dać mu siłę.

Co ciekawe książka jest nie tylko snopem światła rzuconym na walki duchowe i na naszego duchowego przeciwnika, ale także omówieniem tematu za pośrednictwem Słowa Bożego, nauczania Ojców Pustyni i doktryny Kościoła katolickiego. Książka ta szczegółowo opisuje wszelkie rodzaje walk wewnętrznych, które człowiek musi stoczyć w swym życiu duchowym.

Każda prawa strona to ciągły tekst, który można czytać bez stron lewych, każda lewa strona z kolei to nauki, słowa, myśli, znamienitych osobistości świata chrześcijańskiego ale także świadectwa i życiowe przykłady nawiązujące do tekstu po prawej stronie. Książka podejmuje tematy omawiane przez Ojców Pustyni, a jednocześnie je aktualizuje. Ujawnia taktyki Nieprzyjaciela naszych dusz, proces kuszenia, przede wszystkim zaś pokazuje sposoby, do których się uciekamy, idąc na kompromis ze złem - proceder osłabiający nas w walce.


Książka nie jest trudna językowo, dotrze do każdego, jednak nie jest to książka do połknięcia na raz, to lektura, którą należy czytać zgodnie z zaleceniami podanymi na początku. To książka, do której warto wracać, rozważać, kontemplować, bo jest tego warta. Napisana zwięźle i jednocześnie bardzo przystępnie, nie rozwleka się nad niepotrzebnymi wątkami. Czyta się ją szybko i płynnie, ale przystanki są konieczne. Myślę, że każdemu, kto po nią sięgnie z czystymi intencjami przyniesie duże korzyści duchowe.

Magdalena Kus

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

kruk
28 stycznia 2013

OK


Opinie o produkcie (1)

kruk
28 stycznia 2013

OK


Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Jak wygrywać walki duchowe?

Marie-Anne Le Roux

OPIS

Dni życia ludzkiego nie przypominają długiej, spokojnej rzeki. W przypadku chrześcijanina do codziennych trudności dochodzi trudność prowadzenia bardzo specyficznej walki: walki duchowej. Jak stawić czoło złu, które nas atakuje, jak poradzić sobie z reakcjami, z którymi nie dajemy sobie rady? Jak od pokusy dojść do zwycięstwa? Oto pytania, które wciąż sobie zadajemy tocząc wewnętrzną walkę. Jak ją prowadzić, by wyjść z niej zwycięsko?

Oryginalność tej niewielkiej książeczki polega na omówieniu powyższego tematu w kompletny i aktualny sposób na podstawie słowa Bożego, nauczania Ojców Pustyni i doktryny Kościoła katolickiego. Książka szczegółowo opisuje wszelkie rodzaje walk wewnętrznych, które człowiek musi stoczyć w swym życiu duchowym. Odwołując się do Ojców Pustyni, podejmuje omawiane przez nich tematy, lecz jednocześnie je aktualizuje. Ujawnia taktyki Nieprzyjaciela naszych dusz, cały proces kuszenia, przede wszystkim zaś pokazuje ukryte mechanizmy naszego postępowania, które doprowadzają nas do kompromisu ze złem i osłabiają w walce.

Książka prezentuje powyższe problemy w oryginalny sposób, zawiera liczne przykłady, świadectwa i cytaty z literatury tematu. Każdy rozdział jest zakończony propozycją ćwiczenia duchowego, które ułatwia przyswojenie wiedzy i zachęca do przejścia od teorii do praktyki.

Siostra Marie-Anne Le Roux od 1993 r. należy do Wspólnoty Le Verbe de Vie (Słowo Życia) Obecnie jest przełożoną domu w Andecy w Szampanii (Francja). Od wielu lat prowadzi konferencje i nauki podczas dni odosobnienia i rekolekcji organizowanych przez Wspólnotę. SPIS TREŚCI

 

wstęp.......................................................................... 5

Dla kogo jest ta książka?.........................................5

Metoda........................................................................ 6

Trzy niebezpieczeństwa, których należy unikać ...7

Dwie drogi do efektywnej lektury............................ 8

rozdział i. Znaleźć siłę do walki ...........................11

Maj, Roland Garros................................................. 13

Dobry trener............................................................ ...15

Gwałtowność serca................................................. 15

Przykład św. Pawła i wizja celu.............................. 17

Nie obniżać poprzeczki........................................... 19

Dlaczego mamy walczyć?.......................................19

Dla zaprawionych w walce......................................21

Dla tych, którzy nie mają więcej chęci lub siły,
by walczyć................................................................ ..23

Ci, którzy zwątpili w siebie ................................... ..25

Zmęczeni, wyczerpani, rozczarowani....................25

Gdy tracimy ochotę do życia.................................. .27

Nie mamy równych sił w walce.............................. 27

Walka ta nie jest twoja, lecz moja......................... 29

„Wcale się nie bój” ................................................... 31

Nieprzyjaciel nie ma innej siły niż ta, którą mu przypisuje
nasza wyobraźnia..................................................... 33

O dobrodziejstwie pokus........................................ 33

Upodobanie do niebiańskiej walki .......................35

rozdział ii. Przeciwko komu walczyć?................39

Rana grzechu pierworodnego............................... 41

Pierwotnie – upadły anioł....................................... 43

Jaka jest moc diabła?..............................................43

Diabła nie można więc niedoceniać ani przeceniać 45

Wyjść z ciemności niewiedzy................................ ..47

Istnienie diabła jest rzeczywiste..............................47

Diabeł i demony rozpoznają Chrystusa!................ 47

Nie wszystko, co przekracza możliwości natury,
pochodzi koniecznie od Boga................................ ..49

Ograniczony dostęp................................................. ..51

Złośliwe nękanie i przypadki opętania....................53

Teren „Innego”............................................................ 53

FRAGMENT KSIĄŻKI

 

Dla kogo jest ta książka?

 

 

Dla nas samych

Każdy, kto podejmuje życie duchowe, zdaje sobie dobrze sprawę, że jest to niełatwa droga, a dobra wola nie zawsze wystarcza, by iść do przodu. Nie tylko własna słabość przeszkadza nam w czynieniu postępów, lecz także pewien ukryty czynnik, który się tu miesza i wciąż coś „dorzuca”.

Jeśli chcemy uwolnić się od tego, co przeszkadza nam w drodze, musimy nauczyć się rozpoznawać źródło naszych wewnętrznych poruszeń. Rozpoznawać rzeczywiste motywacje, które ukrywamy za racjonalnymi wyjaśnieniami. Nasze stany duchowe mają własne przyczyny i łatwiej zdobędziemy nad nimi władzę, jeśli je zrozumiemy.

W rezultacie nieustannie stoimy przed wyborem: pozostać na powierzchni naszego jestestwa i dalej bezładnie poddawać się wielorakim wpływom, albo zanurzyć się w głąb: w pełnię naszego powołania. Jeśli chcemy odpowiedzieć na wezwanie do świętości, musimy uświęcić naturalne poruszenia naszego serca, gruntownie badając ich znaczenie. Wszystko to wymaga nauki i czasu.

Ojcowie Pustyni wiedzieli, jak przekazać swym uczniom sztukę kierowania samym sobą. Dlatego też dziełko to podejmuje ich nauczanie (szczególnie Doroteusza z Gazy) i aktualizuje je.

Im lepiej poznamy owe drogi, tym pełniej, wolni i radośni, będziemy mogli – w ślad za Chrystusem – realizować nasze powołanie.

Choć nie wszystkie opisane sytuacje będą nas dotyczyć, dziełko to ostrzeże nas przed nimi. Łaski uprzedzające są równie cenne, gdyż pomagają nam ujść przed niebezpieczeństwem.

 

 

 

 

Dla tych, których prowadzimy w życiu duchowym

Dziełko to może nam również wskazać właściwą drogę do zrozumienia rozmaitych sytuacji i pomóc w subtelniejszym ich rozróżnianiu – przyniesie to korzyść tym, których prowadzimy w życiu duchowym.

Przeczytaj dłuższy fragment „Jak wygrywać walki duchowe” »

Sklep internetowy Shoper.pl