Zapraszamy do nowego sklepu Wydawnictwa PROMIC! Życzymy udanych zakupów!

Słowo wśród nas Nr 4 - EDYCJA UKRAIŃSKA, Wielki Post 2022

Dostępność: brak towaru
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Autor: -
Kod produktu: Nr 4

Opis

Szanowni Państwo, 

miesięcznik „Słowo wśród nas” jest polską wersją amerykańskiego pisma „The Word Among Us”, które ma swoje edycje w wielu krajach całego świata. Nasza redakcja utrzymuje stały kontakt z redakcją wersji ukraińskiej, która jest wydawana w Charkowie na wschodzie Ukrainy.

Udostępniamy na naszej stronie ukraińską edycję "Słowa wśród nas" numer kwietniowy. Można ją pobrać TUTAJ nieodpłatnie.

 

Pomimo wojny, ostrzałów rakietowych i bombardowań, redakcja ukraińska w Charkowie wciąż pracuje i przygotowała numer wielkanocny ukraińskiej wersji „Słowa wśród nas” – jest on zamieszczony również na stronie naszego wydawnictwa do bezpłatnego pobrania. Irina Wolovitska, sekretarz odpowiedzialny pisma, napisała krótki wstęp do tego numeru. Oto on:

Drodzy Czytelnicy!
Kiedy redagowałam wielkanocne artykuły, za moim oknem rozlegały się eksplozje, a zaledwie dwa kilometry dalej unosiły się czarne słupy dymu zakrywając błękit nieba. Rakieta uderzyła w drugie centrum miasta. „Mój Boże, ten artykuł jest całkowicie rozbieżny z tym, co widzę wokół siebie! Gdzie są zielone pastwiska, czysta woda do picia, szczęśliwe życie?! Gdzie jesteś, mój Dobry Pasterzu, który odnalazłeś mnie ponad trzydzieści lat temu i przyprowadziłeś do swojej owczarni?! Przez te wszystkie lata troszczyłeś się o mnie i o moje otoczenie. Miałam przy Tobie naprawdę dobre życie. Nie brakowało mi niczego – ani powszedniego chleba, ani pokarmu duchowego, ani radości i pokoju”.
Kiedy zadawałam Bogu te pytania, przyszło mi na myśl, żeby przeczytać Psalm 23 do końca: „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i twoja laska dodają mi otuchy. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników” (Ps 23,4-5).
Tak, Ty naprawdę jesteś ze mną. Tego ranka w naszej domowej kaplicy ks. Anatol, marianin, odprawił Mszę Świętą. A ja modliłam się: „Panie, Ty zechciałeś przygotować stół eucharystyczny wobec naszych przeciwników i umocnić nas Twoim Ciałem i Krwią.
Jezu, Dobry Pasterzu, wierzę, że nie pozostawisz mnie samej z „wilkami”, które szukają mojej śmierci. Nawet teraz mam wszystko, co potrzebne do życia, a co najważniejsze, nadzieję ostatecznego zwycięstwa!”.

 

 link do wersji amerykańskiej tekstu:

 https://wau.org/resources/article/jesus_is_my_good_shepherd/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl