Oremus Nr 8 (311) 2022 - E-BOOK





Opis
W każdym numerze ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ
ZACHĘCAMY DO SIĘGNIĘCIA PO SIERPNIOWY NUMER SŁOWA WŚRÓD NAS, KTÓRY JEST ZNAKOMITYM UZUPEŁNIENIEM CZASOPISMA OREMUS
DOSTĘPNE FORMATY: epub mobi pdf
W sierpniowym numerze miesięcznika „Oremus”:
- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne, których autorką jest Anna M. Faszczowa, teolog-dogmatyk, animatorka chóru Angelus w Horyńcu-Zdroju;
- rozważania przygotowane przez Jarosława Klimczyka CRL, wychowawcę kleryków i nowicjuszy w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich w Gietrzwałdzie;
- modlitwy wiernych, które napisały siostry karmelitanki z Łasina;
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Rafał Maciejewski, śpiewak, pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, kantor łódzkiego klasztoru oo. dominikanów, prowadzący warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce, odpowiada na pytanie: „Podczas pieszych pielgrzymek – zarówno w drodze, jak i w trakcie sprawowanych liturgii – niekiedy pojawiają się piosenki, których melodie pochodzą z hitów świata popkultury, a słowa (często w oryginale niestosowne czy promujące niechrześcijańskie wartości) zamieniono na pobożny tekst. Czy taka praktyka jest właściwa?”.
- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.
W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC pisze o tym, „dlaczego dobrze jest modlić się liturgią godzin”. Stałe obcowanie – dzięki liturgii godzin – ze słowem Bożym sprawia, że może ono odżywać „w różnych życiowych sytuacjach jako słowo Boże adekwatne do danej okoliczności”. Liturgia godzin – zaznacza autor – „uczy harmonii różnych wymiarów modlitwy: uwielbienia Boga, dziękczynienia, przebłagania i prośby”.
Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 117, którym modlimy się w dwudziestą pierwszą niedzielę zwykłą. Jest on „prostym wezwaniem do uwielbienia Boga skierowanym do narodów i wszystkich ludów ziemi”, a otwartość na narody pogańskie sprawia, że „bywa nazywany psalmem misyjnym, modlitwą i tęsknotą misjonarzy”.
Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Jan Chrzciciel, Anioł Pustyni” (ikona rosyjska).
Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.
Jesteśmy na Facebooku! Zapraszamy wszystkich do polubienia profilu oraz do aktywnego udziału w różnych dyskusjach.
Miesięcznik „Oremus” ukazuje się od 1995 roku. Zawiera:
• Czytania liturgiczne
• Modlitwy mszalne
• Wprowadzenia liturgiczne
• Rozważania
• Modlitwy wiernych
• Liturgiczne ABC
• Pytania i odpowiedzi
• Wstępy do okresów liturgicznych
• Omówienia okładki
• Pokochać Psalmy
• Propozycje śpiewów
• Informacje o nowościach wydawniczych
Miesięcznik „Oremus” ukazuje się od 1995 roku. Zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień. Daje wgląd w proponowane przez Kościół codzienne czytania biblijne i formularze mszalne, inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii. Dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe.
Wygodny, kieszonkowy format
W prenumeracie rocznej 1 NUMER GRATIS!
Zobacz numery archiwalne czasopisma OREMUS
Zobacz jak kupić, pobrać i odczytać pliki elektroniczne »
Prawo odstąpienia od Umowy o Dostarczenie Treści Cyfrowych nie przysługuje, jeżeli Konsument pobierze plik przed upływem 14 dni od dnia zawarcia umowy.