Zapraszamy do nowego sklepu Wydawnictwa PROMIC! Życzymy udanych zakupów!

Oremus Nr 8 (263) 2018 - E-BOOK

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 15 minut
Cena: 6,70 zł 6.70
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Autor: -
Kod produktu: Nr 8 (263) 2018 - e-book

Opis

ZACHĘCAMY DO SIĘGNIĘCIA PO SIERPNIOWY NUMER SŁOWA WŚRÓD NAS, KTÓRY JEST ZNAKOMITYM UZUPEŁNIENIEM CZASOPISMA OREMUS.

ZNAJDUJĄ SIĘ W NIM ROZWAŻANIA DO JEDNEGO Z CODZIENNYCH CZYTAŃ MSZALNYCH, PRZYBLIŻAJĄCE SŁOWO BOŻE I UŁATWIAJĄCE JEGO ZROZUMIENIE.

W sierpniowym numerze miesięcznika „Oremus”: 

- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania – na niedziele, uroczystości i święta – których autorem jest ks. Janusz Chyła, teolog-dogmatyk, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach (diecezja pelplińska), autor m.in. książki „Ewangelia na Twitterze”;
- modlitwy wiernych przygotowane przez Wspólnotę modlitewną Adonai (wspólnota świeckich przy klasztorze ojców dominikanów, ul. Freta 10, Warszawa)
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Ks. Krzysztof Guzowski, teolog-dogmatyk, kierownik Katedry Chrystologii i Personalizmu Chrześcijańskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, odpowiada na pytanie:

Wydaje się, że obecność Ducha Świętego w/na Eucharystii jest w naszej świadomości albo spychana na margines czy wręcz niezauważana, albo – przeciwnie – akcentowana tak mocno, że dzieje się to kosztem osoby Jezusa Chrystusa. Jak zachować tu zdrową równowagę? (I)

- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta przygotowane przez Adama Kowalskiego.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC proponuje tekst na temat liturgii słowa. „Nie podważając konieczności różnorakich form kontaktu z Pismem Świętym («lectio divina», osobista lektura, studium itd.), zdecydowanie na pierwszym miejscu należy postawić lekturę liturgiczną. Celebracja liturgiczna, w której uobecnia się historia zbawienia, stanowi najwłaściwszy «dom» dla Pisma Świętego” – zaznacza ks. M. Zachara MIC.
Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 34 (z dziewiętnastej i dwudziestej niedzieli zwykłej). Wspólnym mianownikiem tego psalmu – pisze ks. M. Kozak MIC – „jest uwielbienie i dziękczynienie, zachwyt Bogiem, który jest bliski i dobry, słucha ludzkiego wołania, broni i otacza opieką”.
Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, przybliża obraz „Zaśnięcie Najświętszej Maryi Panny” (Duccio di Buoninsegna).
Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

Jesteśmy na Facebooku! Zapraszamy wszystkich do polubienia profilu oraz do aktywnego udziału w różnych dyskusjach.

 

Miesięcznik „Oremus” ukazuje się od 1995 roku. Zawiera:

 

• Czytania liturgiczne
• Modlitwy mszalne
• Wprowadzenia liturgiczne
• Rozważania
• Modlitwa powszechna
• Liturgiczne ABC
• Pokochać Psalmy
• Propozycje śpiewów 
• Informacje o nowościach wydawniczych

 

Miesięcznik „Oremus” ukazuje się od 1995 roku. Zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień. Daje wgląd w proponowane przez Kościół codzienne czytania biblijne i formularze mszalne, inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii. Dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe. 

 

Wygodny, kieszonkowy format

W prenumeracie rocznej 1 NUMER GRATIS!

 

Zobacz numery archiwalne czasopisma OREMUS

Zobacz jak kupić, pobrać i odczytać pliki elektroniczne »

Prawo odstąpienia od Umowy o Dostarczenie Treści Cyfrowych nie przysługuje, jeżeli Konsument pobierze plik przed upływem 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl