Zapraszamy do nowego sklepu Wydawnictwa PROMIC! Życzymy udanych zakupów!

Oremus Nr 4 (307) 2022 - E-BOOK

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 15 minut
Cena: 6,70 zł 6.70
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Autor: -
Kod produktu: Nr 4 (307) 2022 - e-book

Opis

W każdym numerze ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ

DOSTĘPNE FORMATY: epub mobi pdf

ZACHĘCAMY DO SIĘGNIĘCIA PO KWIETNIOWY NUMER SŁOWA WŚRÓD NAS, KTÓRY JEST ZNAKOMITYM UZUPEŁNIENIEM CZASOPISMA OREMUS.

W kwietniowym numerze miesięcznika „Oremus”:

- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania, które napisał Paweł Naumowicz MIC, kustosz Sanktuarium św. ojca Stanisława Papczyńskiego na Mariankach (Góra Kalwaria), rekolekcjonista;
- modlitwy wiernych przygotowane przez salwatorianki: s. Barbarę Szczygieł SDS i s. Aleksandrę Markiel SDS;
- wprowadzenia do Triduum Paschalnego i okresu wielkanocnego, których autorem jest Konrad Małys OSB z Tyńca, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, przeor opactwa tynieckiego, rekolekcjonista i kierownik duchowy. „Nie trzeba być absolutnie doskonałym, by znaleźć prawdziwą miłość w swoim sercu, by naprawdę kochać – zaznacza autor. – To właśnie sprawił w człowieku ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan. Jego Pascha stała się naszą”;
- rozważania do kolejnych stacji Drogi Światła napisane przez Annę Lipczyńską, emerytowaną nauczycielkę, świecką katechistkę (katecheza dla dorosłych w Archidiecezji Poznańskiej), współpracującą też od kilkunastu lat z „Biblioteką Kaznodziejską”;
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Ks. Janusz Chyła, teolog-dogmatyk, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach (diecezja pelplińska), autor m.in. książki „Ewangelia na Twitterze”, odpowiada na pytanie: „Pan Jezus ofiarował siebie, aby rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno, a my dzielimy się chyba coraz bardziej i prawie w każdej sprawie: narodowej, politycznej, społecznej, Komunii do ust czy na rękę, COVID-owej itd. Co można zrobić ku jedności w konkretnej wspólnocie parafialnej?” (II).
- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC przedstawia pierwszą część tekstu na temat drogi do posoborowej liturgii godzin.
Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 102, którym modlimy się we wtorek piątego tygodnia Wielkiego Postu. „Wołający w tym psalmie człowiek – zauważa autor – bierze na swoje serce agonię całej wspólnoty”, schodząc na głębszy poziom współodczuwania. I dodaje: „Potrzebujemy dzisiaj takiej modlitwy, gdy wielu odcina się od Kościoła i, wzruszając ramionami, uznaje za ruinę niewartą troski świętą wspólnotę, która zrodziła ich do życia w wierze”.
Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Zmartwychwstanie i kobiety u grobu” (Fra Angelico).

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

 

Jesteśmy na Facebooku! Zapraszamy wszystkich do polubienia profilu oraz do aktywnego udziału w różnych dyskusjach. 

Miesięcznik „Oremus” ukazuje się od 1995 roku. Zawiera:

• Czytania liturgiczne
• Modlitwy mszalne
• Wprowadzenia liturgiczne
• Rozważania
• Modlitwy wiernych
• Liturgiczne ABC
• Pytania i odpowiedzi
• Wstępy do okresów liturgicznych
• Omówienia okładki
• Pokochać Psalmy
• Propozycje śpiewów 
• Informacje o nowościach wydawniczych

 

Miesięcznik „Oremus” ukazuje się od 1995 roku. Zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień. Daje wgląd w proponowane przez Kościół codzienne czytania biblijne i formularze mszalne, inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii. Dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe. 

 

Wygodny, kieszonkowy format

W prenumeracie rocznej 1 NUMER GRATIS!

 

Zobacz numery archiwalne czasopisma OREMUS

Zobacz jak kupić, pobrać i odczytać pliki elektroniczne »

Prawo odstąpienia od Umowy o Dostarczenie Treści Cyfrowych nie przysługuje, jeżeli Konsument pobierze plik przed upływem 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl