Zapraszamy do nowego sklepu Wydawnictwa PROMIC! Życzymy udanych zakupów!

O ufności w Bogu

Dostępność: wkrótce dostępny
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

"Święty Paweł Apostoł taki daje opis ufności w Bogu: „Wiem, komu zawierzyłem, i jestem pewny, że mocen On jest ustrzec mój depozyt aż do owego dnia” (2 Tm 1, 12). To znaczy: znam litość, miłość i sprawiedliwość Boga; wiem, że jest wierny i możny, zatem i moje życie, i całą moją nadzieję na wieki, którą złożyłem w Jego ręce, zachowa mi aż do dnia przyjścia Jezusa Chrystusa. Taka jest natura ufności w Bogu; jest to, rzec można, coś na kształt wiary i pewności, z jaką sługa polega na łaskawości pana albo syn — na miłości ojca.
Ufność w Bogu to jest właśnie charakter sług Bożych; z niej pochodzi to znamię siły i wielkości, którymi się odznacza całe ich życie. Widzimy to znamię u patriarchów, których całe życie było jednym nieprzerwanym ciągiem wiary, prób i nadziei. Abraham opuścił dom ojca, sam nie wiedząc, dokąd pójdzie. Wierzył, że otrzyma w posiadanie Ziemię Obiecaną, choć jeszcze nie miał ani piędzi własnej ziemi; wierzył, że jego potomstwo rozmnoży się jak gwiazdy na niebie, choć był w podeszłym wieku, a jeszcze nie miał syna. Apostołowie wyszli na cały świat, dany im przez Pana, aby nim rządzili jako jego duchowi książęta i królowie; a choć zamiast królestwa świat im dawał tylko zniewagę i męczeństwo, oni przecież trwali w niewzruszonej ufności w spełnienie obietnicy Pańskiej. Święci przez wszystkie wieki pracowali i cierpieli, i czekali swojej korony z ufnością, której nic nigdy nie zdołało zachwiać. Byli wyśmiewani, poniewierani, poniżani, przywodzeni do ubóstwa i nędzy, nienawidzeni przez złych, prześladowani nawet przez dobrych, a jednak nigdy ani na chwilę nie zachwiali się i nie upadli na duchu. Święty Franciszek Ksawery sam bez żadnej trwogi poszedł w dalekie kraje pogańskie. Święty Alfons Maria Liguori, chociaż opuszczony przez wszystkich, nawet swoich synów zakonnych (z całego zgromadzenia pozostał przy nim tylko jeden brat) wytrwał w tym opuszczeniu, bo miał ufność w Bogu, że mu da obiecane potomstwo duchowe.
Nie będzie więc od rzeczy przypatrzyć się tej ufności w Bogu. Jest to łaska potrzebna każdemu z nas, szczególnie w czasach takich jak obecne, kiedy bieg rzeczy tego świata jakby już zapowiada w niedalekiej przyszłości dni próby ostatecznej, jaka ma przyjść na Kościół, i utrapienia, w których ledwo sami wybrani zdołają wytrwać w wierze aż do końca". - fragment książki

Dane techniczne

wydawnictwo Promic
ISBN 978-83-7502-953-6
format 105 x 165 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl