Książki
14.9
PLN
Superanioł
Superanioł 1 4.4975
Superanioł
tłum: Lilla Danilecka
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2016
ISBN: 978-83-7502-592-7
oprawa: miękka
format: 135 x 185 mm
liczba stron: 64
Ocena:
(Ilość ocen: 4)
Cena: 14,90 zł

Dane techniczne

wydawnictwo Promic
rok wyd. 2016
ISBN 978-83-7502-592-7
oprawa miękka
format 135 x 185 mm
liczba stron 64

Zabawne opowieści o dwóch małych chłopcach, chodzących do szkoły. Jeden to Antek Dobrzyński, drugi - jego Anioł Stróż. Jeden uczy się jak być dobrym człowiekiem, drugi - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Spotykają się przypadkowo, ale już zupełnie nieprzypadkowo zostają przyjaciółmi. Po co komuś Anioł Stróż? Dlaczego czasem aniołowie nic nie widzą? Dlaczego niektórym "aniołom" lepiej nie ufać, choć wydają się miłe?  Chcesz wiedzieć? Sięgnij po pełne humoru książki z serii  "Przygody anioła Stróża" - dobra lektura zapewniona! 

 

Tom czwarty
SUPERANIOŁ

Przygody Antka, jego Anioła Stróża i… nie tylko!
Tym razem Antek zapomniał przygotować się do sprawdzianu z matematyki. Kiedy przestraszony tuż przed lekcją próbował powtórzyć materiał, zjawił się tajemniczy… anioł i zaproponował pomoc…
Oto historia o tym, dlaczego należy się strzec… każdego nieznajomego!

 

DRUKUJ OPIS

W cieniu rosnącej nieopodal wierzby płaczącej Antek dostrzegł sylwetkę wołającego go ładnego chłopca z ciemnymi, lśniącymi włosami. Miał na sobie czyściutką tunikę przepasaną lazurową wstęgą i nowiutkie sandały w tym samym kolorze. Na plecach miał dwa piękne skrzydła iskrzące się jakby tysiącami małych ogników. Antek jeszcze nigdy nie widział tak wspaniałego anioła.
– Czy dobrze mi się zdaje, że masz jakiś problem? – zapytał przybysz.
– Taaa… – wyjąkał Antek. – Nie powtórzyłem lekcji, a zaraz będzie sprawdzian… Dostanę złą ocenę i w domu na pewno czeka mnie za to kara.
– Ależ to nie twoja wina! – wykrzyknął śliczny aniołek.
– No tak, przecież nie zrobiłem tego specjalnie – przytaknął Antek.
– Hm… – myślał głośno aniołek – wyobraź sobie, że w czasie klasówki wydarzy się coś strasznego na podwórku… Wszyscy pobiegną do okna, sprawdzić, co się stało. A ty w tym czasie będziesz mógł niepostrzeżenie ściągnąć odpowiedzi z kartki kolegi.
– Ale… to będzie oszustwo! To byłoby nieuczciwe – zaprotestował chłopiec.
– Przesadzasz, nie jest to nieuczciwe. Zresztą, głupio byłoby zostać ukaranym, chociaż nie zrobiło się z rozmysłem nic złego. Nie uważasz? Antek niemiał już czasu odpowiedzieć, bo zadzwonił dzwonek, a anioł schował się za drzewem, żeby go nikt inny nie zauważył.

[...] bardzo lubię zaglądać na stronę wydawnictwa Promic, bo zawsze znajdę tam publikacje, które Wojtkowi objaśnią kilka kwestii, ale i ja coraz więcej wiem i uczę się na bieżąco. Oczywiście niech Was nie zmyli to co napisałam, to nie jest tak, że czytamy i uff głód wiedzy został zaspokojony. Książki raczej rozbudzają go i powodują, iż świadomość się rozrasta i nabiera kształtu, ale pytaniom nie ma końca.

Kiedy tylko Promic wydaje nowość dla dzieci, jedno jest pewne musi się ona znaleźć na naszej półce, bo będzie na bank strzałem w 10. Promic to jedno z tych wydawnictw, do którego mam bezwzględne zaufanie co do literatury dziecięcej. Dorosłą półkę dopiero bardzo nieśmiało zgłębiam :)

Twój Anioł z nieba

To seria 4 książeczek tworzących fajną zgraną całość i których nie wyobrażam sobie rozdzielać. To znaczy jeszcze ja jak ja, ale Wojtek, był załamany, że nie wyciągam jak królika z rękawa, kolejnych tomów. Przyznam szczerze, że zainteresowanie tymi tytułami przerosło moje oczekiwania, bo wszystkie 4 tytuły połknęliśmy, na prośbę Wojtka, za jednym wieczornym podejściem.

64 strony x 4 razem = 256 -> zdecydowany rekord.

Twój Anioł z nieba to przezabawna, przygodowa seria opowiadań o przygodach Antka Dobrzyńskiego oraz jego Anioła Stróża, który nieopatrznie już w pierwszej książce wpada w dziurę pomiędzy chmurami i ląduje wprost na drzewie, rosnącym przed oknem pokoju swojego podopiecznego. Zarówno Antek jak i jego Anioł są małymi chłopcami, obaj dopiero wszystkiego się uczą i każda książka to dla obu pewna lekcja życia, a przy okazji również dla młodego czytelnika. Antek uczy się jak być dobrym człowiekiem, dlaczego nie warto kłamać, chodzić na skróty albo dlaczego czasem powinno się poprosić o pomoc. Anioł stróż z kolei uczy się jak najlepiej opiekować się swoim podopiecznym, jak go dobrze prowadzić. Chłopcy stają się przyjaciółmi już podczas pierwszego spotkania, można rzec, że to bratnie dusze. A Antek jak każdy chłopiec czasem coś spsoci, czasem zdarzy mu się minąć z prawdą albo nie mieć ochoty podzielić się tym co najlepsze z drugim człowiekiem. Książki są ciepłe i wesołe, wprowadzają dziecko w świat ważnych i problematycznych aspektów tak z punktu widzenia ludzkiego jak i duchowego. Naprawdę wspaniała seria, która w prosty i przystępny sposób przekazuje dzieciom, dlaczego warto być dobrym, miłosiernym i że czasem zło jest przystrojone w piękne szatki, ale nigdy nie warto go słuchać.

Opowiadania życiowe i głębokie ale na takim poziomie językowym, że pojmie je już 5-latek, z punktu widzenia dziecka lekkie i bardzo przyjemne. Mój Wojtek przynajmniej jest zachwycony i mocno zawiedziony, że seria to tylko 4 tytuły. Także z tego miejsca ślę, w imieniu mojego synka, śliczny uśmiech do autora o niepoprzestanie na tych 4 tomach :)

Magdalena Kus 

 

Mały chłopiec o imieniu Antek spotyka pewnego dnia na przydomowym podwórku swojego rówieśnika - aniołka... Jak się okazuje, jest on Aniołem Stróżem naszego Antka, i w związku z tym obu chłopców łączy najprawdziwsza i najszczersza przyjaźń:) Od tej chwili Antek zawsze może liczyć na wsparcie Anioła, a Anioł na pomoc Antosia:) Oto główny zarys fabuły bajkowego cyklu Edmonda Prochaina - "Twój Anioł z Nieba", który w piękny, mądry i dowcipny sposób opowiada o tym, co w życiu powinno być najważniejsze. Najnowsza, czwarta już odsłona tego cyklu, nosi tytuł "Superanioł", i właśnie miałam okazję przeczytać ją przed kilkoma dniami, zaś wrażeniami z tej lektury pragnę podzielić się w tej oto recenzji:)

Antek po raz kolejny potrzebuje pomocy swojego Anioła Stróża... A wszystko zaczęło się od tego, iż chłopiec zapomniał nauczyć się na sprawdzian z matematyki, i przestraszony próbował powtórzyć materiał tuż przed początkiem lekcji... Wtedy to pojawił się tajemniczy "Superanioł", który namawia chłopca na ściąganie... Wkrótce potem ów nowy kolega Antosia, namawia go do coraz to gorszych uczynków, zacierając przy tym swoje anielskie rączki... Na szczęście w porę zjawia się Anioł Stróż Antka, który szybko ujawnia prawdziwą naturę nowego kolegi chłopczyka....


Książka ta stanowi bardzo mądrą lekcję dla każdego dziecka o tym, iż nigdy nie należy ufać obcym "cudownym doradcom", jak i również na temat tego, że nie należy ulegać pokusom, które to mogą przynieść krótkotrwałą radość, ale po pewnym czasie budzą nasze wyrzuty sumienia... I jest to lekcja przekazana w bardzo przystępny, prosty, barwny i pasjonujący sposób, który z pewnością zadziała na wyobraźnię nawet kilkuletnich dzieci. To książka, która bawi i edukuje w równym stopniu, a przy tym czyni to z udziałem inteligentnego humoru, który raz po raz wywołuje uśmiech na twarzach czytelników:) To nauka religii i życia na wesoło, która jest bezpieczna, prosta i bardzo ciekawa dla dzieci, a to powinno być chyba najważniejsze. [...]

Uleczkaa38

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

emilia turek
25 kwietnia 2016

"Superanioł" to 4 tom serii Twój Anioł Stróż. Tym razem Antek wpada w nie lada tarapaty. Otóż zaczyna się od tego, że zapomina przygotować się na klasówkę. Wtedy właśnie przychodzi do niego Anioł Zwodziciel, który nakłania go do ściągania, a potem w domu do dalszych egoistycznych zachowań. Na szczęście Antek może liczyć na pomoc swojego Anioła Stróża oraz jego klubowych przyjaciół. Niestety sam, no cóż, będzie musiał ponieść konsekwencje swojego samolubnego zachowania. Tę lekcję chłopiec zapamięta już na zawsze... Książeczka, mimo iż tak niepozorna, kryje na swych kartach bardzo ważne lekcje dla młodych czytelników. Uczy wrażliwości, otwartości, uczciwości, ale przede wszystkim uświadamia maluchom, że czuwa nad nimi Anioł Stróż, na którego pomoc zawsze mogą liczyć. Autor w swoich opowiadaniach pokazuje dzieciom, jakie mogą być konsekwencje złych zachowań, ale również prezentuje jak wiele możemy zyskać będąc przyjacielscy i otwarci na drugiego człowieka. Perypetie Antka i jego Anioła Stróża są wesołe i napisane ciepłym, prostym językiem, zrozumiałym nawet dla kilkuletnich dzieci. Zawierają moralne przesłania i mimo iż nie znajdziemy w nich żadnych baśniowych stworów mają w sobie coś co przykuwa uwagę najmłodszych zachęcając do czytania/słuchania. Przygodę z lekturą uprzyjemniają natomiast proste ilustracje, na które można natrafić bardzo często. Czytając można pozwolić sobie na pauzy, gdyż książeczka podzielona jest na krótkie rozdziały. Cieszy przy tym fakt, że moje dzieci komentowały wówczas przeczytany przeze mnie tekst, zadawały pytania i naprawdę widać było, że lektura im się podobała. Wydaje mi się, że taka seria może być fajnym pomysłem np. na prezent komunijny dla dzieci, które mają już w swoim domu Pismo Święte a bardzo lubią czytać. Ogólnie te proste, zabawne i mądre historyjki robią bardzo dobre wrażenie dlatego polecam je wszystkich dzieciom ;)


Opinie o produkcie (1)

emilia turek
25 kwietnia 2016

"Superanioł" to 4 tom serii Twój Anioł Stróż. Tym razem Antek wpada w nie lada tarapaty. Otóż zaczyna się od tego, że zapomina przygotować się na klasówkę. Wtedy właśnie przychodzi do niego Anioł Zwodziciel, który nakłania go do ściągania, a potem w domu do dalszych egoistycznych zachowań. Na szczęście Antek może liczyć na pomoc swojego Anioła Stróża oraz jego klubowych przyjaciół. Niestety sam, no cóż, będzie musiał ponieść konsekwencje swojego samolubnego zachowania. Tę lekcję chłopiec zapamięta już na zawsze... Książeczka, mimo iż tak niepozorna, kryje na swych kartach bardzo ważne lekcje dla młodych czytelników. Uczy wrażliwości, otwartości, uczciwości, ale przede wszystkim uświadamia maluchom, że czuwa nad nimi Anioł Stróż, na którego pomoc zawsze mogą liczyć. Autor w swoich opowiadaniach pokazuje dzieciom, jakie mogą być konsekwencje złych zachowań, ale również prezentuje jak wiele możemy zyskać będąc przyjacielscy i otwarci na drugiego człowieka. Perypetie Antka i jego Anioła Stróża są wesołe i napisane ciepłym, prostym językiem, zrozumiałym nawet dla kilkuletnich dzieci. Zawierają moralne przesłania i mimo iż nie znajdziemy w nich żadnych baśniowych stworów mają w sobie coś co przykuwa uwagę najmłodszych zachęcając do czytania/słuchania. Przygodę z lekturą uprzyjemniają natomiast proste ilustracje, na które można natrafić bardzo często. Czytając można pozwolić sobie na pauzy, gdyż książeczka podzielona jest na krótkie rozdziały. Cieszy przy tym fakt, że moje dzieci komentowały wówczas przeczytany przeze mnie tekst, zadawały pytania i naprawdę widać było, że lektura im się podobała. Wydaje mi się, że taka seria może być fajnym pomysłem np. na prezent komunijny dla dzieci, które mają już w swoim domu Pismo Święte a bardzo lubią czytać. Ogólnie te proste, zabawne i mądre historyjki robią bardzo dobre wrażenie dlatego polecam je wszystkich dzieciom ;)


Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Superanioł

Edmond Prochain

OPIS

Zabawne opowieści o dwóch małych chłopcach, chodzących do szkoły. Jeden to Antek Dobrzyński, drugi - jego Anioł Stróż. Jeden uczy się jak być dobrym człowiekiem, drugi - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Spotykają się przypadkowo, ale już zupełnie nieprzypadkowo zostają przyjaciółmi. Po co komuś Anioł Stróż? Dlaczego czasem aniołowie nic nie widzą? Dlaczego niektórym "aniołom" lepiej nie ufać, choć wydają się miłe?  Chcesz wiedzieć? Sięgnij po pełne humoru książki z serii  "Przygody anioła Stróża" - dobra lektura zapewniona! 

 

Tom czwarty
SUPERANIOŁ

Przygody Antka, jego Anioła Stróża i… nie tylko!
Tym razem Antek zapomniał przygotować się do sprawdzianu z matematyki. Kiedy przestraszony tuż przed lekcją próbował powtórzyć materiał, zjawił się tajemniczy… anioł i zaproponował pomoc…
Oto historia o tym, dlaczego należy się strzec… każdego nieznajomego!

 SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

W cieniu rosnącej nieopodal wierzby płaczącej Antek dostrzegł sylwetkę wołającego go ładnego chłopca z ciemnymi, lśniącymi włosami. Miał na sobie czyściutką tunikę przepasaną lazurową wstęgą i nowiutkie sandały w tym samym kolorze. Na plecach miał dwa piękne skrzydła iskrzące się jakby tysiącami małych ogników. Antek jeszcze nigdy nie widział tak wspaniałego anioła.
– Czy dobrze mi się zdaje, że masz jakiś problem? – zapytał przybysz.
– Taaa… – wyjąkał Antek. – Nie powtórzyłem lekcji, a zaraz będzie sprawdzian… Dostanę złą ocenę i w domu na pewno czeka mnie za to kara.
– Ależ to nie twoja wina! – wykrzyknął śliczny aniołek.
– No tak, przecież nie zrobiłem tego specjalnie – przytaknął Antek.
– Hm… – myślał głośno aniołek – wyobraź sobie, że w czasie klasówki wydarzy się coś strasznego na podwórku… Wszyscy pobiegną do okna, sprawdzić, co się stało. A ty w tym czasie będziesz mógł niepostrzeżenie ściągnąć odpowiedzi z kartki kolegi.
– Ale… to będzie oszustwo! To byłoby nieuczciwe – zaprotestował chłopiec.
– Przesadzasz, nie jest to nieuczciwe. Zresztą, głupio byłoby zostać ukaranym, chociaż nie zrobiło się z rozmysłem nic złego. Nie uważasz? Antek niemiał już czasu odpowiedzieć, bo zadzwonił dzwonek, a anioł schował się za drzewem, żeby go nikt inny nie zauważył.

Sklep internetowy Shoper.pl