Książki
10
PLN
Sen świętego Antoniego
Sen świętego Antoniego
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2015
ISBN: 978-83-7502-539-2
oprawa: twarda
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 32
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Cena: 10,00 zł
POPRZEDNIA CENA: 19,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
rok wyd. 2015
ISBN 978-83-7502-539-2
oprawa twarda
format 190 x 190 mm
liczba stron 32

Lalki, misie, pajacyki, a czasem nawet… ukochany tatuś mogą się gdzieś zagubić i trudno powiedzieć, dlaczego nie chcą się odnaleźć. Gdy zwykłe poszukiwania nic nie dają, trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty, a kto jest specjalistą od zgubionych rzeczy? Oczywiście święty Antoni! On znajdzie wszystko, trzeba po prostu poprosić. Tylko co zrobić, gdy zgubi się święty Antoni? Niemożliwe? A jednak!
Zabawna wierszowana opowieść o zniknięciu świętego Antoniego i o tym, kto i dlaczego go szukał. Na kolorowych ilustracjach ukryto wszystkie zaginione przedmioty, tak, by zachęcić dzieci do poszukiwań!

 

Święty Antoni chodził w brązowym franciszkańskim habicie i potrafił bardzo pięknie mówić o Panu Jezusie. W niebie okazał się znakomitym opiekunem dzieci, dlatego Pan Jezus wysłuchuje za jego pośrednictwem ich próśb. Zwłaszcza tych, które dotyczą zagubionych przedmiotów i zaginionych osób.      

DRUKUJ OPIS

Przyznajcie się... komu z Was zdarzyło się w chociaż raz życiu szukać jakiejś zaginionej rzeczy... nie ważne czy to były klucze, okulary, dokumenty, zegarek, książka, ulubiony miś dziecka, klocek czy samochód - i co? Nigdzie nie mogliście ich znaleźć, przepadły jak kamień w wodę. Do kogo wtedy można się zwrócić o pomoc w poszukiwaniach? Dzieci najczęściej zwracają się do mamy lub taty. Ale jest jeszcze taki kto... specjalista w tej dziedzinie... św. Antoni - patron rzeczy zagubionych i zaginionych ludzi, także: dzieci, górników, ubogich, położnic, podróżnych, małżeństw i narzeczonych, a także wielu miast oraz franciszkanów i antoninek. Św. Antoni na pewno pomoże :)
Co znajdziemy na kartach tej uroczo prezentującej się lektury? Piękny, niezbyt długi wierszyk opowiadający o tym jak zaginął sam święty Antonii. Święty Antoni całe dnie i noce jest zapracowany, dzieci gubią zabawki i różne inne rzeczy, płaczą, szukają i proszą go o pomoc w ich odnalezieniu. A on biedny zmęczony, zalatany już nie nadąża za tymi telefonami.
Pewnej nocy św. Antoni przysnął i śniło mu się że sam się... I co teraz? Szukają wszyscy święci w niebie Antoniego, bo dzieci proszą ich by go odnaleźli, bo bez niego ani rusz, on niezbędny jest by rzeczy i ludzi odnaleźć. Gdzie jest święty Antoni? Czy się odnajdzie? Kto pomoże?
Rewelacyjna książeczka dla dzieci, ukazująca postać świętego Antoniego, kim był, czyim jest patronem i w jakich sprawach możemy się do niego zwracać.
Zabawna, ciepła opowieść z rymowanymi zdaniami, zachęcająca maluchy do poznania bliżej tego świętego. Napisana dużą czcionką z niewielką ilością tekstu na każdej ze stron co umożliwia nawet początkującym czytelnikom łatwe czytanie.
Całości dopełniają kolorowe, bardzo ładne i sympatyczne ilustracje, na widok których uśmiech sam pojawia się na twarzy. Książka jest na prawdę pięknie wydana.
Bez najmniejszego wahania mogę ją polecić wszystkim dzieciom tak by i one w razie potrzeby wiedziały do kogo zwrócić się o pomoc w poszukiwaniach swojej zguby, gdy mama i tata sami nie dadzą sobie rady w poszukiwaniach... niech wstawiennictwo u świętego Antoniego będzie ostatecznością by niepotrzebnie nie zawracać mu głowy ;)

Moje dzieciaki są oczarowane tą książką a św. Antoni jest teraz ich przyjacielem ;)

Ewelina Gancarz

 

Myślę, że każdy z was choć raz słyszał o świętym Antonim, który jest patronem osób i rzeczy zaginionych. Tym razem opowiem o ciekawej książce dla dzieci właśnie ze świętym Antonim w roli głównej pt. "Sen świętego Antoniego". Myślę bowiem, że najmłodszym warto przybliżać sylwetki świętych, a najlepiej robić to w sposób adekwatny do ich wieku.

Co znajdziemy na kartach tej uroczo prezentującej się lektury? Piękny, niezbyt długi wierszyk opowiadający o tym jak zaginął sam święty Antonii. Zmęczony, obsypywany dniami i nocami ciągłymi prośbami o pomoc w odnalezieniu zagubionych rzeczy - zasypia. Właśnie wówczas śni mu się, że sam się zgubił, i że wszyscy go szukają ale niestety znaleźć nie mogą...

Historyjka o świętym Antonim jest zabawna, ciepła i przystępna dla dzieci. Napisana dużą czcionką z niewielką ilością tekstu na każdej ze stron. Zawiera proste sympatyczne ilustracje, na których widok uśmiech sam pojawia się na twarzy. Myślę więc, że bez wahania mogę ją polecić wszystkim maluchom tak by i one w razie potrzeby wiedziały do kogo zwrócić się o pomoc w poszukiwaniach swojej zguby, chociaż może wstawiennictwo u świętego Antoniego traktujmy jako ostateczność by niepotrzebnie nie zaprzątać mu głowy ;)
Serdecznie polecam!

Emilia Turek

Zginęło Wam coś kiedyś? np: klucze, okulary, dokumenty, zegarek, książka, miś, klocek, samochód - i co? Nigdzie nie można ich znaleźć - do kogo wtedy można się zwrócić o pomoc w poszukiwaniach? Tak - do św. Antoniego, on na pewno pomoże :)

Święty Antoni - patron rzeczy zagubionych i zaginionych ludzi, także: dzieci, górników, ubogich, położnic, podróżnych, małżeństw i narzeczonych, a także wielu miast oraz franciszkanów i antoninek.
Święty Antoni całe dnie i noce jest zapracowany, dzieci gubią zabawki i różne inne rzeczy, płaczą, szukają i proszą go o pomoc w ich odnalezieniu. A on biedny zmęczony, zalatany już nie nadąża za tymi telefonami. Pewnej nocy św. Antoni przysnął i śniło mu się że sam się ... zagubił, w niebie oglądając jego cuda. I co teraz?
Szukają wszyscy święci w niebie Antoniego, bo dzieci proszą ich, by go odnaleźli, bo bez niego ani rusz, on niezbędny jest by rzeczy i ludzi odnaleźć. Gdzie jest święty Antoni? Czy się odnajdzie? Kto pomoże?
Rewelacyjna książeczka dla dzieci, ukazująca postać świętego Antoniego, kim był, czyim jest patronem i w jakich sprawach możemy się do niego zwracać. Krótka, wesoła opowieść, rymowanymi zdaniami, zachęcająca maluchy do poznania bliżej tego świętego. Duże litery umożliwiają nawet początkującym czytelnikom na łatwe czytanie, proste zdania i język.
Całości dopełniają kolorowe, bardzo ładne ilustracje Moniki Kruszewskiej. Pięknie wydana, z przodu kartka z miejscem na dedykację a dokładniej "Z życzeniami ekspresowego wsparcia św. Antoniego dla ...." - więc jak widzicie idealna na prezent. Gorąco polecam.


Marlena Kucabińska

 

Święty Antoni Padewski
Obywatelu niebieski
Niech się spełni wola Twoja,
Niech się znajdzie zguba moja.

Święty Antoni z Padwy zasłynął jako patron rzeczy i osób zagubionych. Jest również patronem dzieci, małżeństw, narzeczonych, położnic, ubogich i podróżujących. Jest to jeden z tych "sławnych" świętych, którego zna pewnie większość katolików. I właśnie o świętym Antonim najmłodsi czytelnicy mogą przeczytać w sympatycznej książeczce "Sen świętego Antoniego".
Jest to wierszowana historyjka, która opowiada o tym jak to święty Antoni zgubił się w niebie i nie mógł pomagać dzieciom w poszukiwaniach ich zagubionych rzeczy. Mały Patryk, Basia, Dominik, Maciek, Ania i kilkoro innych maluchów modli się do swoich patronów o odnalezienie Antoniego, który jest im niezbędny w poszukiwaniach kluczy, zabawek czy nawet tatusia. W poszukiwania włączają się wszyscy święci w niebie - czy znajdą Antoniego? A może święty odnajdzie się sam?
Książeczka pełna jest kolorowych ilustracji, na których dzieci mogą poszukać zagubionych przedmiotów.
Filipkowi bardzo się spodobała, także polecamy!
W ofercie wydawnictwa możecie znaleźć również kolorowanki o tematyce religijnej i nie tylko. Ich dodatkowym atutem są naklejki, które lubią chyba wszystkie dzieci;) Mój synek jest ich wielkim fanem.

Aneta Sawicka

[...] Święty Antoni jest bardzo zapracowany. Telefony się urywają, a on jest już taki zmęczony. Pewnie znowu jakieś dziecko zgubiło ulubioną zabawkę lub inną, równie ważną rzecz, którą trzeba pomóc odnaleźć. I to jest właśnie zadanie dla Świętego Antoniego. W końcu jest przyjacielem wszystkich dzieci, a przyjaciołom się pomaga.

Mimo zmęczenia, nigdy nie odmawia tym, którzy proszą go o pomoc i którzy mu ufają. Jednak pewnej nocy śni, że sam się zgubił. Czy to jest możliwe, aby święty się zgubił? Uwierzcie mi, że tak!
Jego zaginięcie wprowadza niemały zamęt i zaskoczenie. Dzieci pogubiły tyle rzeczy, które trzeba pomóc odnaleźć. Same nie dadzą sobie z tym rady. Potrzebują Antoniego, ale świętego jak nie było, tak nie ma!
O pomoc proszą dorosłych, a wraz z nimi Wszystkich Świętych: "Odnajdźcie Antoniego, bo jest nam po prostu niezbędny!" - wołają dzieci. "Niezbędny? Ależ on jest zwyczajnie niezastąpiony!- przyłączają się dorośli.Do akcji poszukiwawczej właczają się więc i Święci w Niebie. Antoniego szukają m.in.: święty Patryk, święty Franciszek, święte Barbara i Faustyna, a nawet święty Jan Paweł II. Wszyscy są coraz bardziej zaniepokojeni, zaglądają w każdy kąt. Gdzie jest święty Antoni? Czy nic mu się stało? Kto może, niech szuka!

"Sen świętego Antoniego" to bardzo ciekawa propozycja książkowa. Polecam ją szczególnie rodzicom, którzy tak jak ja, chcą przybliżyć swoim dzieciom postać świętych patronów. Ta książeczka trafiła w moje gusta. Tekst jest wierszowany, dzięki czemu opowieść przyjemnie się czyta. Ułatwia to również duża czcionka. Na uwagę zasługuje również szata graficzna książki. Ilustracje wykonane przez Monikę Kuszewską są wesołe, kolorowe, przykuwają uwagę dziecka. Wiernie oddają treść historyjki. Są zabawne (św. Antoni z telefonem komórkowym przy uchu) i miło się na nie patrzy. My zawarte w książce obrazki wykorzystaliśmy dodatkowo jako pomoc w poznaniu nowych przedmiotów i przyswojeniu nowych słówek. :) Myślę, że książka na pewno przypadnie do gustu młodszym czytelnikom. Antosiowi historyjkę o jego świętym patronie czytałam już kilka razy. Wydaje mi się, że za jakiś czas będę potrafiła mu ją wyrecytować z pamięci :)

Staram się, aby wybrane przeze mnie książki, które czytam mojemu synkowi, wnosiły coś dobrego i wartościowego. Muszą być one ciekawe i przystępne, ale i mieć w sobie też element humorystyczny. Takie, które na pewno będzie chciał oglądać i słuchać. Ta książka zdecydowanie spełnia te warunki.

[...]

Marlena Hryciuk

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinie o produkcie (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
Sen świętego Antoniego

Ewa Skarżyńska

OPIS

Lalki, misie, pajacyki, a czasem nawet… ukochany tatuś mogą się gdzieś zagubić i trudno powiedzieć, dlaczego nie chcą się odnaleźć. Gdy zwykłe poszukiwania nic nie dają, trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty, a kto jest specjalistą od zgubionych rzeczy? Oczywiście święty Antoni! On znajdzie wszystko, trzeba po prostu poprosić. Tylko co zrobić, gdy zgubi się święty Antoni? Niemożliwe? A jednak!
Zabawna wierszowana opowieść o zniknięciu świętego Antoniego i o tym, kto i dlaczego go szukał. Na kolorowych ilustracjach ukryto wszystkie zaginione przedmioty, tak, by zachęcić dzieci do poszukiwań!

 

Święty Antoni chodził w brązowym franciszkańskim habicie i potrafił bardzo pięknie mówić o Panu Jezusie. W niebie okazał się znakomitym opiekunem dzieci, dlatego Pan Jezus wysłuchuje za jego pośrednictwem ich próśb. Zwłaszcza tych, które dotyczą zagubionych przedmiotów i zaginionych osób.      SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI
Sklep internetowy Shoper.pl