Książki
17.9
PLN
Różaniec z Maryją
Różaniec z Maryją
tłum: Iwona Kukwa
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2018
ISBN: 978-83-7502-672-6
oprawa: miękka
format: 182 x 205 mm
liczba stron: 48
Ocena:
(Ilość ocen: 8)
Cena: 17,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
rok wyd. 2018
ISBN 978-83-7502-672-6
oprawa miękka
format 182 x 205 mm
liczba stron 48

Pięknie ilustrowana książka z rozważaniami różańcowymi dla dzieci, których narratorką jest sama Matka Boża. Maryja, jak każda mama, uczy swoje dzieci odmawiania modlitwy. Od znaku krzyża przez wszystkie 20 tajemnic różańcowych prowadzi małego czytelnika drogą swojego Syna i swoją. Ta bezpośrednia forma i realistyczne ilustracje pomagają dziecku lepiej zrozumieć poszczególne tajemnice i zachęcają do modlitwy. 

DRUKUJ OPIS

Druga Tajemnica Radosna
Nawiedzenie świętej Elżbiety
Jest jeszcze jedna rzecz, którą powiedział mi anioł Gabriel: moja kuzynka Elżbieta także miała wkrótce spodziewać się narodzin dziecka! Spakowałam zatem bagaże, wzięłam trochę jedzenia na drogę i pośpieszyłam z Nazaretu w góry, gdzie w niewielkiej miejscowości mieszkała Elżbieta wraz ze swoim mężem Zachariaszem.
Kiedy Elżbieta usłyszała mój głos, dziecko w jej łonie poruszyło się z radości. Wówczas Duch Święty napełnił Elżbietę, która wydała głośny okrzyk i powiedziała: „Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?”. Zarówno Elżbieta, jak potem jej syn – Jan Chrzciciel – wiedzieli, że Jezus jest Zbawicielem świata.
Byłam tak szczęśliwa, że zaczęłam się modlić: „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny...”.
Zostałam z Elżbietą około trzech miesięcy, po czym wróciłam do domu. Józef i ja wzięliśmy ślub i zaczęliśmy przygotowywać się do przyjścia na świat tego wyjątkowego Dzieciątka. 

Maryjo, błogosławiona matko Zbawiciela.
Módl się, abym zawsze był wdzięczny za przyjście Jezusa!
Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo (10 razy), Chwała Ojcu

Przeczytaj dłuższy fragment „Różaniec z Maryją” »

Październik. Skojarzenie - Modlitwa Różańcowa. Odmawiają ją dorośli i dzieci.
Książeczka "Różaniec z Maryją", doskonale wpisała się w temat tego miesiąca. Przeznaczona jest dla dzieci, ale jeśli jako dorosły człowiek pielęgnujesz w sobie wewnętrzne dziecko, to przekazane tutaj emocje i wiadomości, z pewnością pomogą Ci w modlitwach.

Sam Różaniec, jako modlitwa jest dosyć długi i złożony. Wydaje się, że powtarzane wciąż słowa nie dodają żadnych uczuć tej rozmowie z Bogiem. Czasem wypowiadamy je automatycznie i stają się takie bez wyrazu. Pamiętajmy jednak o tajemnicach, których rozważanie przed każdym "dziesiątkiem" różańca, pomaga skupić się i właściwie przeżyć te chwile..
Osobista relacja z tej historii zbliża nas jeszcze bardziej: "Żona gospodarza karczmy wskazała nam stajenkę, gdzie mogliśmy się zatrzymać..."

W "Różańcu z Maryją" dzieci poznają wszystkie różańcowe tajemnice; radosne, światła, bolesne i chwalebne. Co więcej, w tej nazwijmy "kronice" z życia Jezusa, narratorem jest sama Matka Boża. Maryja bowiem, opowiada nam w pierwszej osobie o wszystkim, co wydarzyło się podczas narodzin, dorastania, nauczania Jezusa, Jego męki oraz o tym, co wydarzyło się po Jego zmartwychwstaniu. Opowiada pięknie, spokojnie, mimo bólu, rozpaczy i wielkiego smutku, jakie musiała przeżywać w związku z cierpieniem oraz niesłusznymi oskarżeniami wobec ukochanego Syna.
Ta historia chwilami wzrusza, czasem wywołuje wielką radość, choćby podczas wizyty u Elżbiety: "...Zostałam z Elżbietą około trzech miesięcy, po czym wróciłam do domu. Józef i ja wzięliśmy ślub i zaczęliśmy przygotowywać się do przyjścia na świat tego wyjątkowego Dzieciątka",
ale i wyzwala duże emocje, związane z niesprawiedliwością, jakiej wobec Jezusa dopuścili się ludzie. Przez to, że o tym opowiada Matka, my czujemy, że to była prawdziwa rodzina. Oni się kochali, mieli swoich przyjaciół, chcieli, by ludziom było lepiej na ziemi, ale zostali wyśmiani, obrażani, w końcu niesłusznie oskarżeni o złe czyny. Śmierć, która była przewidziana rozdzieliła ich, ale nie na długo.
Nieważne w jakim kolorze są małe koraliki, najważniejsze, by odmawiać Różaniec szczerze i z całego serca... a prawdziwe różyczki pojawią się przy Niebieskim Tronie... :)
Piękne, emocjonalne opowieści, napisane zrozumiałymi słowami, powodujące, że przeżywamy te wszystkie chwile z życia Jezusa i Jego Matki wspólnie z Nimi. A przecież o to właśnie chodzi i taki jest zamysł samego Różańca.
Niedawno czytałam historię modlitwy różańcowej. Bywało podobno tak, że wraz z wypowiadanymi słowami kolejnych "Zdrowaś Maryjo" zdarzały się pojawiać prawdziwe róże - kwiaty. O tak szczere i uważne modlitwy właśnie chodzi. Na takich zależy Bogu najbardziej.

A kiedy przeczytamy słowa: "Jestem twoją Matką, jak każda matka, obecną zawsze przy swoich dzieciach. A ty szczególną radość sprawiasz mi wtedy, kiedy ze mną rozmawiasz i odmawiasz Różaniec. (,,.) Każdego dnia słucham modlitw wszystkich ludzi na świecie. Potem niosę te prośby do Jezusa. A On uwielbia mnie słuchać, bo cieszy się, kiedy ludzie się modlą. Dlatego dziękuję ci za odmawianie Różańca i poświęcenie czasu na rozważanie tego wszystkiego, co Jezus Chrystus uczynił dla ciebie i dla wszystkich ludzi".
Maryja dziękuje nam, za poświęcenie czasu! A to my przecież mamy najwięcej do zawdzięczenia Jej Synowi, który poświęcił siebie. Nie żałujmy zatem kilkunastu minut na modlitwę, która jest tak miła tej wspaniałej Rodzinie.
Kiedyś, podczas kazania usłyszałam zachętę do modlenia się wszędzie, nawet podczas dłuższego spaceru, w czasie drogi, dlaczego nie? Przecież Bóg jest wszędzie i zawsze z nami, czyli słucha nas cały czas.

Iwona Daniel

[...] Ogromnie podoba mi się to, że książka zawiera nie tylko same tajemnice i ich rozważania, ale także wszystkie modlitwy różańcowe. Mamy takie małe różańcowe kompendium wiedzy. Maryja mówi, nam krok po kroku, jak odmawiać z Nią tę modlitwę, tłumaczy też, że nawet całkiem małe dzieci mogą się przyłączyć do tej modlitwy. Jedyne czego potrzebują to umiejętności wypowiadania modlitwy z głębi serca. Same tajemnice są nie tylko pięknie opisane, ale także zobrazowane. Dzięki temu młody odbiorca zawiesza wzrok na ilustracji i pomaga mu to zrozumieć, i ułatwia zapamiętanie tego, co najistotniejsze.
Idziemy z Marią i Jezusem przez Ich życie w chwilach radości i smutku. Bezpośrednia forma przybliża dziecku i Maryję, i Jej Syna. To pomaga dziecku lepiej zrozumieć poszczególne tajemnice i zachęca do modlitwy. Rozważania nie są długie, każde z nich to jedna strona, na drugiej natomiast - duża całostronicowa ilustracja odnosząca się do danej tajemnicy. Piękna i bardzo ważna książka. Myślę, że co roku będzie coraz ważniejsza.

Magdalena Kus

[...] Mómy sam łopisane wszyskie dwajścia tajymnic różańcowych, ale - co ciekawe - za narratorka robi tukej sama Maryja.

To łóna godo nóm, jak to naprowdy w Nazarecie, Betlejym, czy na Golgocie było. Uczy nos tyż, jak rzykać i zachynco, żeby przi różańcu godać Ji, czego nóm czeba.
"Łopowjym Mu ło wsziskich problymach, co cie mynczóm" - zapewnio.

Podobo mi sie tyn trick, że to z tyj, Maryjnyj perspektywy, paczymy na nojważniyjsze biblijne zdarzynia. A jak już my sóm przi paczyniu, to polecóm tyż pomedytować nad malunkami, kiere sóm w knidze.Maria Cristina La Cascia naprowdy sie spisała (zmalowała? :) ), pjyknie, barewnie to wszisko poilustrowała, tak że i blank małe bajtle bydóm miały z tego ućycha. [...]

Piotr Drzyzga wiara.pl

Różaniec to niezwykła modlitwa, łącząca proste zasady ze złożonością medytacji. Modlitwa dla każdego. Codziennie odmawiał ją Jan Paweł II, dla którego była stałym punktem każdego dnia. Różaniec jest kontemplacją ziemskiego życia Jezusa, widzianego oczami Jego matki, Maryi. Taką optykę przyjęła również autorka Różańca z Maryją. Czytając książkę, można odnieść wrażenie, jakby sama Maryja opowiadała o ważnych epizodach z życia swojego Syna. [...]

Damian Kopeć przeczytaj całą recenzję na granice.pl

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinions about the product (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Różaniec z Maryją

Angela M. Burrin

OPIS

Pięknie ilustrowana książka z rozważaniami różańcowymi dla dzieci, których narratorką jest sama Matka Boża. Maryja, jak każda mama, uczy swoje dzieci odmawiania modlitwy. Od znaku krzyża przez wszystkie 20 tajemnic różańcowych prowadzi małego czytelnika drogą swojego Syna i swoją. Ta bezpośrednia forma i realistyczne ilustracje pomagają dziecku lepiej zrozumieć poszczególne tajemnice i zachęcają do modlitwy. SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Druga Tajemnica Radosna
Nawiedzenie świętej Elżbiety
Jest jeszcze jedna rzecz, którą powiedział mi anioł Gabriel: moja kuzynka Elżbieta także miała wkrótce spodziewać się narodzin dziecka! Spakowałam zatem bagaże, wzięłam trochę jedzenia na drogę i pośpieszyłam z Nazaretu w góry, gdzie w niewielkiej miejscowości mieszkała Elżbieta wraz ze swoim mężem Zachariaszem.
Kiedy Elżbieta usłyszała mój głos, dziecko w jej łonie poruszyło się z radości. Wówczas Duch Święty napełnił Elżbietę, która wydała głośny okrzyk i powiedziała: „Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?”. Zarówno Elżbieta, jak potem jej syn – Jan Chrzciciel – wiedzieli, że Jezus jest Zbawicielem świata.
Byłam tak szczęśliwa, że zaczęłam się modlić: „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny...”.
Zostałam z Elżbietą około trzech miesięcy, po czym wróciłam do domu. Józef i ja wzięliśmy ślub i zaczęliśmy przygotowywać się do przyjścia na świat tego wyjątkowego Dzieciątka. 

Maryjo, błogosławiona matko Zbawiciela.
Módl się, abym zawsze był wdzięczny za przyjście Jezusa!
Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo (10 razy), Chwała Ojcu

Przeczytaj dłuższy fragment „Różaniec z Maryją” »

Sklep internetowy Shoper.pl