Książki
29.9
PLN
Rok wielkiej przygody
Rok wielkiej przygody 1 4
Rok wielkiej przygody
Rok wielkiej przygody
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2015
ISBN: 978-83-7502-504-0
oprawa: twarda
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 144
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Cena: 29,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
rok wyd. 2015
ISBN 978-83-7502-504-0
oprawa twarda
format 190 x 190 mm
liczba stron 144

Książka otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2016 - wyróżnienie w kategorii "Książka dla dzieci".

Poznajcie Tomka i jego siostrę Kasię. Czeka ich rok pełen niezwykłych przygód. Właściwie czeka Tomka, ale Kasia będzie mu towarzyszyć, bo przed Tomkiem bardzo ważne spotkanie, spotkanie z Panem Jezusem w Pierwszej Komunii Świętej! Dowiedzcie się, co zrobi, by dobrze przygotować się na przyjęcie do serca tak ważnego gościa. Znakomite opowiadania pomagające zrozumieć dziecku jak ważne jest dostrzeganie Jezusa w naszej codzienności.

DRUKUJ OPIS

Spis treści
Gdzie można spotkać Pana Jezusa? 7
Nie poczęstowałem Pana Jezusa ciastem 11
Znaleziony przyjaciel 19
Czy tylko Marek jest synem marnotrawnym? 25
Czy Pan Jezus śpi? 29
Rozmowa z księdzem biskupem 31
Budujemy kościół 36
Czy Balonik to mój bliźni? 41
Nowy przyjaciel i nowe obowiązki 46
Czarodziejskie paciorki 49
Historia z zębem 55
Przygoda Kasi 59
Jest tylko życie 64
Czy Iza ma ojca i matkę? 68
Dlaczego? 73
Mam drugą mamę 79
Święty Mikołaj 83
Franciszek pod choinką 89
Potrzeba zegarmistrza 95
Książeczka do nabożeństwa 101
Skąd są księża? 105
Spowiedź pod przymusem 110
Wielki Tydzień 114
Rozmowy z siostrą 128
O rozmawianiu z Panem Jezusem 133
Dlaczego żałujesz? 139
Łzy św. Piotra 144
„Czy wy wiecie, że jesteście świątynią?” 149
Spowiedź u głuchego księdza 153
Czy Tomek jest już święty? 158
Ile litanii? 160
Przestań palić 164
Czy to był grzech? 170
Najlepszy prezent 175
Został jeszcze Filozof 182
Dlaczego Tomek się śmieje? 187
Wielki dzień 191

Rozmowa z księdzem biskupem


Taki był zwyczaj u nich w domu, że Kasia z Tomkiem wspólnie rano klękali do modlitwy. Bywało i tak, że mama modliła się razem z nimi, czasem i tatuś, ale ten przeważnie wcześniej wychodził do pracy.
Każdy dzień rozpoczynali od trzech modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś, Maryjo i Aniele Boży. Rodzice uczyli ich też, by choć przez chwilę własnymi słowami lub w myślach polecili Bogu zaczynający się dzień i poprosili Matkę Bożą o pomoc.
Najgorliwiej modlili się, gdy któreś z rodziców klęczało z nimi. To pomagało w skupieniu i przypominało, że jest to ważne spotkanie z Bogiem. We czwartki mama wstawała wcześniej i sama się modliła. Tego dnia zaczynała pracę w przychodni o ósmej, a musiała jeszcze przygotować śniadanie. To był właśnie czwartek, ale dziś mama wyjątkowo została dłużej w domu. Tomek i Kasia zaczęli Modlitwę Pańską. Trochę za blisko siebie uklękli i Tomek trącił łokciem Kasię. Ta lekko go pchnęła. On nie został dłużny i mocniej już odwzajemnił się siostrze. Zachwiali się oboje i Kasia ze złości uderzyła Tomka ręką. Ten błyskawicznie jej oddał. Wtedy obejrzeli się i zobaczyli, że za nimi klęczała mama... Tak cicho dołączyła się do ich modlitwy, że nawet tego nie zauważyli. W jednej chwili się opanowali. Poprawili postawę i bardzo uważnie zmówili modlitwy do końca. Po głowie Tomka wciąż krążyło pytanie: „Co teraz będzie, przecież mama to wszystko widziała. Na pewno będziemy ukarani”.
Nic takiego jednak się nie stało. Śniadanie przebiegło w spokoju. Kasia też oczekiwała jakiejś wymówki, bo była wyjątkowo grzeczna i usłużna.


Przeczytaj dłuższy fragment „Roku wielkiej przygody” »

Kto ma dzieci ten wie, że podsunąć im wartościową, a jednocześnie ciekawą książkę, jest naprawdę trudno. Dziś pociechy wolą czytać o księżniczkach, walecznych rycerzach, podróżować w kosmos, spotykać baśniowe istoty i nieustannie marzyć. Oczywiście, taka forma rozrywki jest jak najbardziej wskazana, ale zgodnie ze starym powiedzeniem: Co za dużo, to niezdrowo! Często zapominamy o odpowiednich książkach dla dzieci, które nie tylko przeniosą je w świat pełen fantazji, ale i pokażą odpowiednie wzorce. Myślę, że przykładem idealnie skomponowanej pod względem mądrości i atrakcyjności pozycji literackiej, może być książka "Rok wielkiej przygody".

To przepięknie wydany zbiór krótkich opowiastek o dwójce dzieci: Kasi i Tomku. Tomek właśnie przygotowuje się do bardzo ważnego wydarzenia w swoim życiu - Pierwszej Komunii Świętej. My wraz z nim i Kasią, będziemy poznawać Jezusa, szukać Go każdego dnia. Zapominając o obecności w codziennym życiu tak ważnego gościa, stopniowo oddalamy się od Niego, postępujemy z rozwijającym się zalążkiem złośliwości, ranimy jednocześnie bliskich i znajomych. Te opowieści zamieszczone w książce, zawierają morał, ukazują dziecku prawidłowe zachowanie, ale jednocześnie niczego nie narzucają. Maluch powolutku sam odkryje w czym rzecz, dlaczego powinno się zachować tak, a nie inaczej. Każda historyjka, zapewni dziecku maksimum przyjemności z lektury. Odpowiednia długość, a także proste i zrozumiałe słownictwo, zachęcą młodych miłośników książek do samodzielnego czytania.

"Rok wielkiej przygody", zawiera przepiękne, barwne, ale nie przerysowane ilustracje. Stanowią prawdziwą ozdobę dzieła, jednak nie dominują i zbytnio odwracają uwagę od samej treści. Moje dzieci uwielbiają tę książkę, z zapałem czytają o Kasi i Tomku, zadają pytania, podziwiają obrazki. Książkę można również podarować chrześniakowi, bratankowi, siostrzenicy itp. jako prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Myślę, że niniejsza pozycja, odpowiednio przygotuje dziecko do przyjęcia sakramentu.

Cieszę się niezmiernie, że tak wartościowa książka trafiła do naszej biblioteczki. Przez święta dzieci przeglądały ją z niezwykłą częstotliwością, a nawet teraz, nie czują się "Rokiem wielkiej przygody" chociaż w stopniu minimalnym znudzone :) Gdzieś tkwi urok i siła, która przyciąga do tak specyficznej lektury, bo przecież na próżno szukać tutaj barwnych postaci czy machania różdżką. Może wystarczy czasem odrobina normalności, prawdy i zwyczajnych bohaterów? Wtedy dzieci będą mogły utożsamić się z wybraną postacią, więc idealnie zrozumieją przekaz i słowo, które autor do nich kieruje...

Angelika Musiał

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

E. Turek
12 kwietnia 2015

Jeżeli wasze maluchy za rok czy dwa przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej i chcielibyście aby w pełni świadomie przygotowały się do tego ważnego wydarzenia sięgnijcie koniecznie po książkę pt. „Rok wielkiej przygody”. Jej autor bardzo fajnie nawiązuje w niej do wartości i przykazań, które powinny być bliskie każdemu z nas. Na kartach książki dzieci znajdą ponad trzydzieści niedługich opowiadań, których bohaterami jest rodzeństwo Tomek i Kasia. Chłopiec przygotowuje się właśnie do Pierwszej Komunii. Nie wszystko jeszcze wie i rozumie dlatego zarówno podczas katechezy, jak i w domu od rodziców uczy się poznawać Boga. Dzieje się to często podczas zwyczajnych sytuacji. Młody czytelnik dowie się np. dlaczego podczas modlitwy powinniśmy być skupieni i grzeczni, dlaczego ludzie chorują, umierają, co oznacza wolne miejsce przy stole podczas wigilijnej kolacji, gdzie szukać Pana Jezusa… Przykłady jak widać są bardzo przyziemne, dotyczą życia każdego z nas, i właśnie dzięki temu łatwiej zrozumieć naukę jaka z nich płynie, uświadomić sobie, że Jezus obecny jest w naszym życiu każdego dnia. Lektura jest dla maluchów zarówno bardzo wartościowa, jak i niezwykle atrakcyjna. Opowiadania są krótkie, ciekawe i, mimo iż nie znajdziemy w nich żadnych baśniowych stworów, mają w sobie to coś, co przykuwa uwagę i zachęca do czytania. Uprzyjemniają je natomiast kolorowe ilustracje, na które można natrafić bardzo często. Moje dzieci polubiły tę lekturę i chętnie czytają opowiastki o Tomku i Kasi. Cieszy również fakt, że komentują tekst, zadają pytania i naprawdę widać, że lektura im się podoba. Mnie podoba się cała. Zaczynając na wartościowej i co ważne zrozumiałej dla dzieci treści, a kończąc na równie przystępnej i przyjemnej dla oka szacie graficznej. Publikacja jest też fajnym prezentem komunijnym a każdy kto przystąpi już do sakramentu komunii będzie mógł przypomnieć sobie czego uczył się przez ostatni czas, aby ta nauka mocno zakorzeniła się w jego sercu pozostając w nim na resztę życia.


Opinie o produkcie (1)

E. Turek
12 kwietnia 2015

Jeżeli wasze maluchy za rok czy dwa przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej i chcielibyście aby w pełni świadomie przygotowały się do tego ważnego wydarzenia sięgnijcie koniecznie po książkę pt. „Rok wielkiej przygody”. Jej autor bardzo fajnie nawiązuje w niej do wartości i przykazań, które powinny być bliskie każdemu z nas. Na kartach książki dzieci znajdą ponad trzydzieści niedługich opowiadań, których bohaterami jest rodzeństwo Tomek i Kasia. Chłopiec przygotowuje się właśnie do Pierwszej Komunii. Nie wszystko jeszcze wie i rozumie dlatego zarówno podczas katechezy, jak i w domu od rodziców uczy się poznawać Boga. Dzieje się to często podczas zwyczajnych sytuacji. Młody czytelnik dowie się np. dlaczego podczas modlitwy powinniśmy być skupieni i grzeczni, dlaczego ludzie chorują, umierają, co oznacza wolne miejsce przy stole podczas wigilijnej kolacji, gdzie szukać Pana Jezusa… Przykłady jak widać są bardzo przyziemne, dotyczą życia każdego z nas, i właśnie dzięki temu łatwiej zrozumieć naukę jaka z nich płynie, uświadomić sobie, że Jezus obecny jest w naszym życiu każdego dnia. Lektura jest dla maluchów zarówno bardzo wartościowa, jak i niezwykle atrakcyjna. Opowiadania są krótkie, ciekawe i, mimo iż nie znajdziemy w nich żadnych baśniowych stworów, mają w sobie to coś, co przykuwa uwagę i zachęca do czytania. Uprzyjemniają je natomiast kolorowe ilustracje, na które można natrafić bardzo często. Moje dzieci polubiły tę lekturę i chętnie czytają opowiastki o Tomku i Kasi. Cieszy również fakt, że komentują tekst, zadają pytania i naprawdę widać, że lektura im się podoba. Mnie podoba się cała. Zaczynając na wartościowej i co ważne zrozumiałej dla dzieci treści, a kończąc na równie przystępnej i przyjemnej dla oka szacie graficznej. Publikacja jest też fajnym prezentem komunijnym a każdy kto przystąpi już do sakramentu komunii będzie mógł przypomnieć sobie czego uczył się przez ostatni czas, aby ta nauka mocno zakorzeniła się w jego sercu pozostając w nim na resztę życia.


Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
Rok wielkiej przygody

Olgierd Nassalski MIC

OPIS

Książka otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2016 - wyróżnienie w kategorii "Książka dla dzieci".

Poznajcie Tomka i jego siostrę Kasię. Czeka ich rok pełen niezwykłych przygód. Właściwie czeka Tomka, ale Kasia będzie mu towarzyszyć, bo przed Tomkiem bardzo ważne spotkanie, spotkanie z Panem Jezusem w Pierwszej Komunii Świętej! Dowiedzcie się, co zrobi, by dobrze przygotować się na przyjęcie do serca tak ważnego gościa. Znakomite opowiadania pomagające zrozumieć dziecku jak ważne jest dostrzeganie Jezusa w naszej codzienności.SPIS TREŚCI

Spis treści
Gdzie można spotkać Pana Jezusa? 7
Nie poczęstowałem Pana Jezusa ciastem 11
Znaleziony przyjaciel 19
Czy tylko Marek jest synem marnotrawnym? 25
Czy Pan Jezus śpi? 29
Rozmowa z księdzem biskupem 31
Budujemy kościół 36
Czy Balonik to mój bliźni? 41
Nowy przyjaciel i nowe obowiązki 46
Czarodziejskie paciorki 49
Historia z zębem 55
Przygoda Kasi 59
Jest tylko życie 64
Czy Iza ma ojca i matkę? 68
Dlaczego? 73
Mam drugą mamę 79
Święty Mikołaj 83
Franciszek pod choinką 89
Potrzeba zegarmistrza 95
Książeczka do nabożeństwa 101
Skąd są księża? 105
Spowiedź pod przymusem 110
Wielki Tydzień 114
Rozmowy z siostrą 128
O rozmawianiu z Panem Jezusem 133
Dlaczego żałujesz? 139
Łzy św. Piotra 144
„Czy wy wiecie, że jesteście świątynią?” 149
Spowiedź u głuchego księdza 153
Czy Tomek jest już święty? 158
Ile litanii? 160
Przestań palić 164
Czy to był grzech? 170
Najlepszy prezent 175
Został jeszcze Filozof 182
Dlaczego Tomek się śmieje? 187
Wielki dzień 191

FRAGMENT KSIĄŻKI

Rozmowa z księdzem biskupem


Taki był zwyczaj u nich w domu, że Kasia z Tomkiem wspólnie rano klękali do modlitwy. Bywało i tak, że mama modliła się razem z nimi, czasem i tatuś, ale ten przeważnie wcześniej wychodził do pracy.
Każdy dzień rozpoczynali od trzech modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś, Maryjo i Aniele Boży. Rodzice uczyli ich też, by choć przez chwilę własnymi słowami lub w myślach polecili Bogu zaczynający się dzień i poprosili Matkę Bożą o pomoc.
Najgorliwiej modlili się, gdy któreś z rodziców klęczało z nimi. To pomagało w skupieniu i przypominało, że jest to ważne spotkanie z Bogiem. We czwartki mama wstawała wcześniej i sama się modliła. Tego dnia zaczynała pracę w przychodni o ósmej, a musiała jeszcze przygotować śniadanie. To był właśnie czwartek, ale dziś mama wyjątkowo została dłużej w domu. Tomek i Kasia zaczęli Modlitwę Pańską. Trochę za blisko siebie uklękli i Tomek trącił łokciem Kasię. Ta lekko go pchnęła. On nie został dłużny i mocniej już odwzajemnił się siostrze. Zachwiali się oboje i Kasia ze złości uderzyła Tomka ręką. Ten błyskawicznie jej oddał. Wtedy obejrzeli się i zobaczyli, że za nimi klęczała mama... Tak cicho dołączyła się do ich modlitwy, że nawet tego nie zauważyli. W jednej chwili się opanowali. Poprawili postawę i bardzo uważnie zmówili modlitwy do końca. Po głowie Tomka wciąż krążyło pytanie: „Co teraz będzie, przecież mama to wszystko widziała. Na pewno będziemy ukarani”.
Nic takiego jednak się nie stało. Śniadanie przebiegło w spokoju. Kasia też oczekiwała jakiejś wymówki, bo była wyjątkowo grzeczna i usłużna.


Przeczytaj dłuższy fragment „Roku wielkiej przygody” »

Sklep internetowy Shoper.pl