Książki
10
PLN
Pieśń gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach
Pieśń gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach
tłum: Krzysztof Kurek
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2018
ISBN: 978-83-7502-657-3
oprawa: twarda
format: 272 x 227 mm
liczba stron: 32
Ocena:
(Ilość ocen: 4)
Cena: 10,00 zł
POPRZEDNIA CENA: 24,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
rok wyd. 2018
ISBN 978-83-7502-657-3
oprawa twarda
format 272 x 227 mm
liczba stron 32

Wzruszająca opowieść o oczekiwaniu i radości, jaką niesie przyjście Tego, który nas stworzył. Oto niezwykła noc, w którą Bóg stał się jednym z nas. Z niecierpliwością czekają wszyscy - dorośli i dzieci, i... no właśnie, kto jeszcze? Książka dla najmłodszych czytelników  do czytania i oglądania.

DRUKUJ OPIS

Świat miał się zmienić na zawsze.

I stało się to niemal niepostrzeżenie...

Przeczytaj dłuższy fragment „Pieśni gwiazd” »

[...]

"Pieśń Gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach" to nowość, która dopiero pojawiła się w księgarniach. Książką magiczna po pierwsze ze względu na literacki język, rzadko spotykany w lekturach dla dzieci. Nie jest to typowa bajeczka, czy opowiadanie. A po drugie ze względu na cudowne ilustracje. Mnie oczarowały od pierwszej strony, nie mogłam od tej książki oderwać oczu. Sami zobaczcie i oceńcie, czy nie są piękne?
Bardzo podoba mi się oryginalne przedstawienie Bożego Narodzenia. Nie ma tu choinek, mikołajów, bombek, świecidełek, elfów spotykanych w większości książek dla dzieci. Nie ma nawet standardowego opisu stajenki, pasterzy czy samego narodzenia Jezusa. Jest za to pokazana niesamowita atmosfera towarzysząca tym wydarzeniom. Jest oczekiwanie i radość. Bardzo, bardzo mi się to podoba.
Myślę, że ta książka jest naprawdę wartościową pozycją dla dzieci. Jest bogata literacko i wizualnie. Pokazuje głębię i sens świąt, całą istotę tego całego zamieszania. Warto dzieciom pokazać święta także od tej strony. Książka ma twardą oprawę i duży format, świetnie sprawdzi się jako prezent dla dzieci. Polecam z całego serca.

Aneta Sawicka

Co roku, w tym wyjątkowym grudniowym okresie. Kiedy czasu na wieczorne poczytanki mamy dość. Kiedy mamy go sporo dla siebie, a może aż nadto. Kiedy świat zwalnia, przyjemniej nasz. Kiedy rodzina się do siebie zbliża. Wtedy tak bardzo potrzebne nam są nowe lektury.
Lektury mądre, głębokie, pełne aury i przenoszące nas 2000 lat wstecz w okolice betlejemskiej szopki. Zarazem to chyba równie ważne, muszą to być lektury proste, czytelne, niezawiłe w przekazie. I tak w piątek zawitała do nas publikacja wyjątkowa, w której czuć ducha tamtych chwil. Lektura doskonała do samodzielnego czytania tak przez Wojtka, jak i przez Alę, dzięki czemu dla nas jeszcze bardziej wartościowa. Niesamowite ilustracje - ogromne, czyste, pełne uroku i niezwykle czytelne. Wyraziste i poukładane, zarazem proste i ciekawe. Mnie na myśl przywodzą naścienne freski, spękane pod wpływem czasu. Pięknie nawiązują do biblijnego klimatu opowieści.

Tekstu jest tu naprawdę niewiele, a przy tym jest czytelna duża czcionka. Brawo dla wydawców za dobór czcionki, bo w niektórych książkach bożonarodzeniowych autorzy przesadzają z wymyślnością i liczbą zawiasów w literkach.
Krok po kroku, rozkładówka za rozkładówką, zbliżamy się do Betlejem.
"Pieśń gwiazd" niesie się po świecie i z najodleglejszych zakątków, zatacza coraz węższy krąg.
I tak zbliżamy się i zbliżamy, aby z każdą kolejną stroną być bliżej tej maleńkiej, wielkiej Tajemnicy, która w tamtym czasie nawiedziła świat. Tajemnicy, dzięki której zostaliśmy zbawieni. Tajemnicy, która przynosi nam odkupienie i wolność serca.
Książka oszczędna w słowa, a zarazem tak bardzo wymowna. Dzieci czytały ją same, ale i tak proszą o nią, jako o wieczorną lekturę do poduszki. Jednak co innego czytać, a co innego móc się zasłuchać. Książka koi, przynosi nadzieję, ciepło i pokój w serduszkach. Takie cechy to doskonałe zestawienie dla książki o tej tematyce.
Jeżeli nie macie dobrej lektury pod choinkę dla dzieci przedszkolnych a nawet wczesnoszkolnych - tę polecam ogromnie.

Magdalena Kus

[...]

"Pieśń Gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach" to nowość od wydawnictwa Promic. Książka niezwykła i magiczna. To co pierwsze wpada w oko to cudowne ilustracje, które urzekły mnie już od pierwszej strony. Delikatne a zarazem proste i chwytające za serce, bez jakiś udziwnień, zbędnego koloryzowania i przekombinowania. Cudowne. Zachwycające. Niczym najpiękniejsze obrazy, które z dumą można powiesić na ścianie np. w pokoju dziecka.
Po drugie język - prosty a zarazem poetycki, głęboki i dorosłego skłaniający do przemyśleń. Rzadko kiedy w ten sposób pisze się dla dzieci - tutaj mogą "obcować" z jego pięknem. Godne zwrócenia uwagi jest również to, w jaki sposób i co opowiada ta historia - to "inny" niż najczęściej pokazywany i popularyzowany obraz Bożego Narodzenia. Nie znajdziecie w niej atrybutów, które obecnie związane są ze świętami Bożego Narodzenia. Nie ma grubego staruszka z siwą brodą w czapce krasnala, elfów pakujących prezenty i renifera ciągnącego sanie. Nie ma choinki, bombek, świecidełek i prezentów pod choinką. Nie ma Heroda, który postanowił policzyć i zgładzić wszystkich nowo narodzonych chłopców, a nawet aniołków i Trzech Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli, aby pokłonić się Dzieciątku i ofiarować Mu swoje dary.....

Jest za to niezwykła atmosfera, ciepło mimo mrozu i magia... Bo o to wszystkie wydarzenia, jakie miały miejsce w Dzień Bożego Narodzenia śledzimy oczami zwierząt, wiatru, lasu, szumu morza... wszystkich zjawisk atmosferycznych, a nie oczami człowieka.
Już czas! Nadszedł czas oczekiwania na przyjście najlepszego Pasterza a w przyszłości Zbawiciela.
To prosta, ale i piękna historia napisana z myślą o dzieciach, jednak w taki sposób, że mnie również chwyciła za serce i jestem pewna, że chwyci za serce niejednego dorosłego. Prostymi i zarazem pięknymi słowami maluje i wyjaśnia - również nam dorosłym - tajemnicę Bożego Narodzenia.

Beata Jabłońska

Boże Narodzenie to dla mnie najpiękniejszy czas, na który czekam cały rok! Kocham te święta, m.in. za piękne kolędy, wzniosłą, ale i rodzinną atmosferę, zapachy, światełka. Jednak nie to jest w nich najważniejsze. Najważniejsze jest to, że na świat przychodzi Ten, Który zmieni bieg historii... Malutki Jezus narodzi się w stajence. Jeśli jesteśmy ludźmi wierzącymi, pragniemy przekazać dziecku tę prawdę. Chcemy, aby zrozumiało sens tego wielkiego wydarzenia. I tutaj z pomocą może przyjść książka, która nas ratowała już w niejednej sytuacji. Jeśli jej treść jest przystępnie wytłumaczona, a ilustracje są czytelne i atrakcyjne wizualne, połowę sukcesu mamy za sobą. Dziś chciałabym Wam pokazać najnowszą książkę Wydawnictwa Promic, które w przepiękny sposób opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce ponad 2 tysiące lat temu w mieście Betlejem...

"Pieśń Gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach" to niezwykła publikacja autorstwa Sally Lloyd Jones, która oczarowała mnie i zwróciła uwagę już swoją okładką. Piękna szata graficzna i mieniący się czerwony napis był zapowiedzią wyjątkowej lektury dla dzieci i nie zawiodłam się. Kiedy otworzyłam książkę, moim oczom ukazały się obrazy, które zapierają dech! Treści jest niewiele, przez co do lektury mogą zasiąść dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać. Czcionka tekstu jest spora, co o wiele ułatwia czytanie. Treść jest przystępna, książkę czyta się z lekkością, ale i poruszeniem. Przynajmniej ja ją tak odebrałam. Autorka operuje pięknym językiem, wobec którego nie da się pozostać obojętnym. Choć treści nie ma w książce dużo, znalazło się w niej to, co najważniejsze. Dominują tutaj przepiękne ilustracje Allyson Jay. Ilustracje, to mało powiedziane. Dla mnie są to niezwykłe obrazy, które cieszyły moje oczy. Ba! Nie mogłam ich oderwać od stron, są zachwycające! Ta moc kolorów i widoczne pęknięcia, nadają im niebywałego charakteru.

"Pieśń Gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach" to historia Bożego Narodzenia widziana oczami zwierząt i roślin (jeśli mogę określić to w ten sposób). Nie mogą się one doczekać, a kiedy nadchodzi ten moment, każdy przekazuje sobie tę radosną nowinę "Już czas! Już czas!". Począwszy od szumiących liści, poprzez zwierzęta leśne, morskie stworzenia, drobne owady na łące czy potężnego lwa, wszystko na świecie raduje się, ponieważ na świat przybył "Dobry Pasterz". Piękna opowieść o prawdziwej tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Dla nas to bardzo wartościowa publikacja, która pomoże przybliżyć starszemu synkowi sens tych świąt.

Marlena Hryciuk

[...] Tegoroczny Adwent przyniósł nam lekturę inną niż jakiekolwiek książki świąteczne, które do tej pory czytaliśmy… Pieśń gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach od Wydawnictwa Promic.


Jak sam tytuł wskazuje, książka odnosi się do nocy Bożego Narodzenia. Oparta jest na Biblii, ale przedstawia wydarzenia tej świętej nocy z innej perspektywy. Autorka, Sally Lloyd-Jones, pozwala ponieść się swojej wyobraźni i opisuje, jak mogła zareagować natura i wszelkie stworzenie w tę niezwykłą noc, kiedy na świat przyszedł Stwórca świata. Już od pierwszych linijek czytelnik odczuwa doniosłość chwili. To niezwykłe ożywienie i radość stworzenia, które niczym chór powtarza Już czas? Już czas! Udziela nam się to poruszenie, w którym żywioły i wszelkie istnienie, od delikatnych traw po potężne lwy, czekają na narodziny Stwórcy. Kolejne linijki tekstu przyprawiają o mocniejsze bicie serca, ale jednocześnie skłaniają do zadumy nad tym, jak my przeżywamy tę świętą noc. Czy nasze serca reagują tak intensywnie? Czy nasze myśli i całe nasze jestestwo kierują się ku Zbawicielowi?
W książce dzieje się naprawdę sporo i choć tekstu w niej mało, zaledwie kilka linijek na każdej stronie zajmujących połowę kolumny, to język jest niezwykle opisowy. Doskonale oddaje atmosferę podekscytowania, a nawet ruch czy dźwięki. Przy tym jest po prostu piękny (tu ukłony w stronę tłumacza) i dający rodzicom sporo możliwości modulowania głosu. W tekście znajdziemy sporo zwierząt (co spodobało się czterolatkowi) i nie tylko tych, które kojarzą się z bożonarodzeniową szopką. Przedstawiciele fauny, którzy pojawiają się na kolejnych stronach przywołują raczej na myśl opis stworzenia świata z Księgi Rodzaju. Tak, jak i tam, w Pieśni gwiazd znajdziemy ptactwo i ryby różnego rodzaju, zwierzęta dzikie i pełzające. Tym razem czekające na narodziny swego Stworzyciela.

Tym, co dopełnia tekst są ilustracje. Oryginalne. Zupełnie inne niż w książkach dla dzieci. Przywołujące na myśl dzieła wybitnych artystów, ale kto powiedział, że grafika w książkach dla najmłodszych musi być słodka. Przede wszystkim musi poruszać, a to uczyniła ilustratorka - Alison Jay. Ilustracje kojarzące się z antyczną ceramiką. Wszystko za sprawą efektu spękań, które nadają im starożytnego charakteru. Do tego ciekawa, choć ograniczona do odcieni niebieskiego, zieleni i brązu, paleta barw i gra światłem. Wszystko to sprawia, że ilustracje są tak piękne, że niejedną z nich, miałabym ochotę umieścić na ścianie domu, żeby jak najczęściej cieszyć nimi oko.
Co prawda Wigilijny wieczór już za kilka dni, ale warto dołożyć do ostatnich świątecznych zakupów tę niezwykłą książkę. Książkę dla dzieci, co do której jestem pewna, że pokochają ją również dorośli. Książkę, która pozwoli najmłodszym zrozumieć, co jest najważniejsze w zbliżających się świętach, a niejednego dorosłego skłoni do refleksji nad istotą świętej Nocy Bożego Narodzenia, kiedy…

Ten, który nas stworzył, przybył z nieba, żeby zamieszkać pośród nas!

autorka bloga tygrysmamatuitatatu.blogspot.com

Radosne oczekiwanie, niepewność i zaciekawienie, a przede wszystkim nadzieja. Wiara, że nadejdzie ważna chwila, wydarzenie, które sprawi, że świat będzie lepszy.
Zwierzęta od zawsze były blisko stajenki, w której narodził się mały Jezus. W końcu była ich domem i przyjęły Świętą Rodzinę w swoich progach. To one były pierwszymi świadkami wielkiego wydarzenia. Bez jakichkolwiek złych zamiarów, niewinne i z natury dobre istoty, które spontanicznie wyrażają swoją radość.
W "Pieśni Gwiazd" zwierzęta są głównymi bohaterami, przekazują sobie ważną wiadomość. Z lasów, jezior, rzek, oceanów i pustyni. Wszędzie, gdzie pływają, skaczą, latają i biegną, tam roznoszą informację o mającej nadejść zmianie. W końcu, gdy wszystko jest już gotowe na przyjście przybyło ich wiele do miejsca, gdzie jasne światło wskazało im drogę. Narodzony Boży Syn wprawia ich w ogromny zachwyt i zdumienie.
Książka koncentruje się na oczekiwaniu, tych chwilach, w których radość miesza się z niepokojem, czy wszystko będzie dobrze. A kiedy już mały Jezus jest z nami na ziemi, wszystko nabiera jaśniejszych barw i przepełnia spokojem i radością. Nie ma tutaj miejsca na pośpiech, bieg, poszukiwanie błyskotek, prezenty, niepotrzebne dekoracje. Znajdziemy za to prostotę przekazu tego, co Najważniejsze oraz radość i spokój duszy, który udziela się każdemu oglądającemu klimatyczne ilustracje, podczas czytania opowieści o Bożych Narodzinach.

Iwona Daniel

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinie o produkcie (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Pieśń gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach

Sally Llyod-Jones

OPIS

Wzruszająca opowieść o oczekiwaniu i radości, jaką niesie przyjście Tego, który nas stworzył. Oto niezwykła noc, w którą Bóg stał się jednym z nas. Z niecierpliwością czekają wszyscy - dorośli i dzieci, i... no właśnie, kto jeszcze? Książka dla najmłodszych czytelników  do czytania i oglądania.SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Świat miał się zmienić na zawsze.

I stało się to niemal niepostrzeżenie...

Przeczytaj dłuższy fragment „Pieśni gwiazd” »

Sklep internetowy Shoper.pl