Książki
19.9
PLN
O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie
O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie
tłum: Anna T. Kowalewska
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2016
ISBN: 978-83-7502-614-6
oprawa: twarda
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 56
Ocena:
(Ilość ocen: 6)
Cena: 19,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
rok wyd. 2016
ISBN 978-83-7502-614-6
oprawa twarda
format 190 x 190 mm
liczba stron 56

"Choć to bajka nieprawdziwa, sens ukryty w bajce bywa" - napisał kiedyś Jan Brzechwa. Historie, które znajdziecie w tej książce potwierdzają jego słowa. Czy mozolna praca mrówek, zbierających źdźbła trawy, rady Aniołów Stróżów i upominania babci naprawdę mogą komuś pomóc, zmienić czyjś los, ucieszyć kogoś? Pięć zabawnych opowieści czytanych z przyjemnością, przekona was, że tak właśnie jest!

DRUKUJ OPIS

O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus
Elisa Tromba                5


O mrówce Talandzie, ptaszku Timmim i małym ziarenku
Elisa Tromba                 13 


O tym, jak Sofia zmądrzała
Maria Luisa Eguez              25


O tym, jak Sofia uczyła się bezinteresownosci
Maria Luisa Eguez                35


Żarty aniołów
Maria Luisa Eguez                  43

Wspaniale jest mieć urodziny! Na urodziny dostaje się prezenty, można jeść różne przysmaki, a przede wszystkim jest tort i dmuchanie świeczek! Tego dnia można też robić zdjęcia, słuchać ulubionej muzyki, grać w przeróżne gry i bawić się kolorowymi balonikami, które czasem aż pękają z radości. Przychodzą zaproszeni goście: przyjaciele i przyjaciółki. Ale nie wszystkie... Te niesympatyczne – nie! Lepiej, żeby nie przychodziły. Sofia była o tym przekonana.
– To moje święto – myślała. – Po co mam się denerwować i koniecznie zapraszać również te koleżanki, których nie cierpię!
– Sofio, dlaczego masz taką niezadowoloną minę? – spytała babcia, która potrafiła, nie wiadomo jakim sposobem, czytać w myślach.
– Powiedziałam mamie, że dwóch koleżanek nie chcę zapraszać! Nie lubię ich!
– Nie wyrzucaj najpiękniejszych prezentów, jakie dostaniesz – powiedziała babcia z powagą.
– Nie zależy mi na prezentach, jakie mi dadzą te dwie dziewczynki – odparła Sofia.
– Nie powiedziałam, że one ci przyniosą piękne prezenty. Powiedziałam, że każdy jest specjalnym podarunkiem dla drugiej osoby – z uśmiechem wyjaśniła babcia.

Szukacie ciepłych religijnych książeczek dla starszaków i dzieci wczesnoszkolnych?

Jeżeli tak jak ja co roku poszukujecie ciekawych pozycji, które pokrzepią adwentową duszę i wniosą w czas świątecznych przygotowań ducha chrześcijańskiego, to polecam Wam dzisiejszą opowieść, a w zasadzie zbiór opowieści "O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie".

Są to bajki, opowiadanki, krótkie acz treściwe, każda zawiera morał, ale nie wyssany z palca tylko wynikający z treści. Każde opowiadanie jest też na końcu poparte myślą przewodnią. To zbiór pięciu ciekawych, prosto i przystępnie napisanych historii, które w prosty sposób pozwalają zrozumieć niektóre rzeczy i samemu dojść do właściwych wniosków. Jest to nienachalne pokazanie dzieciom właściwej drogi.

Taki sposób sprawdza się tysiąc razy lepiej niż jakiekolwiek puste morały.

Z opowiadań dowiemy się, że nawet najuboższy człowiek (czy też stworzonko) może dać naprawdę wielki dar, taki który w danym momencie okaże się najcenniejszy. Dowiodą tego małe, ale niezwykle pracowite mróweczki.

Mrówka Talanda nauczy nas tego, że cierpliwość popłaca a jedno ziarno zasadzone w żyznej ziemi potrafi przynieść obfity plon.

Odkryjemy też czym jest pokora i dlaczego warto się schylać ku ziemi Oraz, dzięki pewnej niezwykle mądrej babci i jej zbuntowanej wnuczce, dowiemy się czemu czasem warto poznać bliżej "nielubione" osoby w naszej klasie, rodzinie czy bliskim otoczeniu.

Książka, która w piękny sposób uczy chrześcijańskich i zwyczajnie ludzkich wartości. Pokazuje, że głupi upór czasem potrafi zaślepić, że nie warto zawsze nosić głowy wysoko w chmurach, bo może nam umknąć coś niezwykle ważnego a nawet przyjemnego. Dzieci odkryją też, że dawanie jest o wiele przyjemniejsze niż branie i niesie ze sobą moc radości.

Bo kiedy się dzielimy i dajemy siebie wszystko się mnoży :)

Polecam ogromnie :)

Magdalena Kus

 

Książek dla dzieci wydano tysiące, jedne są lepsze inne trochę gorsze. Niektóre prawie na pamięć znamy, a inne dopiero z recenzji poznamy. Nie, nie martwcie się, nie będę pisać marnym wierszem;)

Chciałabym dziś pokazać Wam kolejną piękną książeczkę, która trafiła do mnie za pośrednictwem Wydawnictwa Promic.
"O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie" to książka, w której znajduje się pięć różnych bajeczek. Bohaterem każdej opowieści jest ktoś inny - małe mrówki, ptaszek Timmi, dziewczynka o imieniu Sofia oraz dwaj chłopcy wraz ze swoimi Aniołami Stróżami.
Mrówki, jak wskazuje tytuł, szykowały prezent dla nowo narodzonego Dzieciątka Jezus. Nie chciały być gorsze od mędrców i pastuszków. Ptaszek Timmi uczył się cierpliwości i tego, że warto mieć nadzieję. Sofia, dzięki radom swojej babci, nauczyła się czym jest pokora oraz bezinteresowność. A Aniołowie dzięki współpracy i dobremu planowi doprowadzili do przyjaźni pomiędzy nielubiącymi się chłopcami.
Każda opowieść przekazuje jakiś morał, jakąś życiową prawdę. Najmłodsi czytelnicy mogą dowiedzieć się, że nawet będąc biednym zawsze można coś podarować drugiej osobie, że każda osoba może być darem dla innych, że każdy człowiek jest wyjątkowy, a pokora to potrzebna cnota.
Bajki napisane są przystępnym językiem, opisują zdarzenia, które dziecko może bez trudu pojąć. Całość uzupełniają piękne, kolorowe ilustracje.
Książka jest bardzo ładne wydana. Świetnie sprawdzi się jako prezent.

Aneta Sawicka

 

[...]

Książeczka o mrówkach jest cudowna. Pięknie wydana, ilustracje tak zaciekawiły dzisiaj mojego synka, że od samego początku do samego końca książeczki słuchał co mu czytam.

Tytułowa historia - historia mrówek przekonuje małego czytelnika, że nawet tak małe stworzenia jak mrówki chciały godnie przywitać Pana Jezusa. Kiedy zauważyły, że osiołek wyjadł sianko ze żłoba, w którym miał spać maleńki Jezus szybko wymyśliły, że przyniosą one źdźbła sianka i wyłożą żłób na nowo. Małe mróweczki bardzo się napracowały, a ich praca nie została przez nikogo zauważona. Siedziały w ciemnym kącie i cieszyły się, że mogły chociaż miękkie posłanie dla Pana Jezusa podarować. [...] 

Katarzyna Cubała

 

O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie to bajki, opowiadania. Choć krótkie, to treściwe. Każde z nich zawiera morał, każde z nich jest też na końcu poparte myślą przewodnią. Pięć ciekawie i przystępnie napisanych historii, które w prosty sposób pozwalają zrozumieć niektóre rzeczy i samemu dojść do właściwych wniosków. To bardzo dobry sposób, aby pokazać dzieciom właściwą drogę. To dużo lepsze niż prawienie pustych morałów.
Czego dowiadują się dzieci z opowiadań?
Między innymi tego, iż nawet najuboższy człowiek (w tym przypadku małe zwierzątko) może dać naprawdę wielki dar, taki który w danym momencie okaże się najcenniejszy. Dowiodą tego małe, ale niezwykle pracowite mróweczki.
Mrówka Talanda nauczy dzieci tego, że nie należy się spieszyć ze swoimi decyzjami, że należy być cierpliwym i wytrwałym w działaniu, bo cierpliwość popłaca, a jedno ziarno zasadzone w żyznej ziemi potrafi przynieść obfity plon.
Z kolei mrówka Ruth sprawi, że dzieci zrozumieją, że każdy z nas może pomóc komuś innemu. I nawet jeśli pomoc ta okazuje się ciężką i mozolną pracą, to mimo zmęczenia warto... warto pomagać drugiemu człowiekowi.
Dzieci na stronach książki odkryją również, czym tak naprawdę jest pokora i dlaczego należy się nią w życiu kieować. Dlaczego czasami warto poznać bliżej "nielubiane" osoby w naszej klasie, rodzinie czy bliskim otoczeniu.
Pięć ciekawych, bardzo ładnie zilustrowanych historyjek zawartych w jednej książeczce. Książka ta nie tylko ładnie wygląda, ale jest bardzo wartościowa. Książka, która w piękny sposób uczy ludzkich i chrześcijańskich wartości. Książka o czymś, o czym na co dzień zdarza nam się zapomnieć... o drugim człowieku, bezinteresownej pomocy, cirpliwości, nadziei i nauce pokory.Książka, która pokazuje, że nie warto zawsze nosić głowy wysoko w chmurach, bo może nam umknąć coś niezwykle ważnego, że głupi upór czasem potrafi zaślepić.

Ewelina Gancarz

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinie o produkcie (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie

Maria Luisa Eguez, Elisa Tromba

OPIS

"Choć to bajka nieprawdziwa, sens ukryty w bajce bywa" - napisał kiedyś Jan Brzechwa. Historie, które znajdziecie w tej książce potwierdzają jego słowa. Czy mozolna praca mrówek, zbierających źdźbła trawy, rady Aniołów Stróżów i upominania babci naprawdę mogą komuś pomóc, zmienić czyjś los, ucieszyć kogoś? Pięć zabawnych opowieści czytanych z przyjemnością, przekona was, że tak właśnie jest!SPIS TREŚCI

O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus
Elisa Tromba                5


O mrówce Talandzie, ptaszku Timmim i małym ziarenku
Elisa Tromba                 13 


O tym, jak Sofia zmądrzała
Maria Luisa Eguez              25


O tym, jak Sofia uczyła się bezinteresownosci
Maria Luisa Eguez                35


Żarty aniołów
Maria Luisa Eguez                  43

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wspaniale jest mieć urodziny! Na urodziny dostaje się prezenty, można jeść różne przysmaki, a przede wszystkim jest tort i dmuchanie świeczek! Tego dnia można też robić zdjęcia, słuchać ulubionej muzyki, grać w przeróżne gry i bawić się kolorowymi balonikami, które czasem aż pękają z radości. Przychodzą zaproszeni goście: przyjaciele i przyjaciółki. Ale nie wszystkie... Te niesympatyczne – nie! Lepiej, żeby nie przychodziły. Sofia była o tym przekonana.
– To moje święto – myślała. – Po co mam się denerwować i koniecznie zapraszać również te koleżanki, których nie cierpię!
– Sofio, dlaczego masz taką niezadowoloną minę? – spytała babcia, która potrafiła, nie wiadomo jakim sposobem, czytać w myślach.
– Powiedziałam mamie, że dwóch koleżanek nie chcę zapraszać! Nie lubię ich!
– Nie wyrzucaj najpiękniejszych prezentów, jakie dostaniesz – powiedziała babcia z powagą.
– Nie zależy mi na prezentach, jakie mi dadzą te dwie dziewczynki – odparła Sofia.
– Nie powiedziałam, że one ci przyniosą piękne prezenty. Powiedziałam, że każdy jest specjalnym podarunkiem dla drugiej osoby – z uśmiechem wyjaśniła babcia.

Sklep internetowy Shoper.pl