Książki
22.9
PLN
Niezwykła peleryna i inne opowieści
Niezwykła peleryna i inne opowieści
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2019
ISBN: 978-83-7502-710-5
oprawa: miękka
format: 168 x 205 mm
liczba stron: 104
Ocena:
(Ilość ocen: 22)
Cena: 22,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
rok wyd. 2019
ISBN 978-83-7502-710-5
oprawa miękka
format 168 x 205 mm
liczba stron 104

Zbiór opowieści mówiących o sprawach ponadczasowych i ważnych, często nieuświadamianych, niekiedy trudnych dla małego czytelnika, ale tym bardziej wartych przywołania. Niektóre z nich snute są jak znane i kochane przez dzieci bajki, inne – wpisano w realia współczesności. Te, na pozór proste historie, niosą moc emocji i pobudzają do refleksji, pozostawiają swobodę interpretacji, często wzruszają. Przemawiają nie tylko do dzieci, ale też do wszystkich, którym nieobce są prawdziwe wartości, którzy cenią to, co w życiu najważniejsze: współczucie, życzliwość, serdeczność, miłość… Dla rodziców mogą być znakomitym punktem wyjścia do mądrych, pouczających rozmów z dziećmi.

DRUKUJ OPIS

W ostatnich dniach, co wieczór czytałam chłopcom opowiadania. Rzadko czytamy takie książki, częściej sięgamy po dłuższe opowieści na dobranoc, jednak tym razem książka z opowiadaniami bardzo nam się spodobała. Szczególnie przypadła ona do gustu Filipkowi, co skutkowało tym, że ani razu czytanie nie skończyło się na jednej historyjce. Po każdej zakończonej opowieści Filip krzyczał o kolejną.
Opowiadania, po które sięgnęliśmy to nowość z wydawnictwa Promic. Jest to książka napisana przez panią Ewę Monastyrską, w której znajdziecie 15 niezwykłych opowieści. Bohaterami opowiadań są najczęściej dzieci, ale znajdują się tutaj również historyjki o myszkach, ślimaku, pieskach, a nawet o narzędziach.
Również tematyka bajeczek jest bardzo zróżnicowana. Przeczytamy tutaj na przykład o chłopcu, który odkrył to, co w życiu jest najlepsze, o myszkach, które przekonały się, że nie warto oceniać innych, o ślimaku, który pokazał wszystkim jak ważne jest dążenie do celu. Jest opowiadanie o Pawełku, który dowiedział się, że wiara w drugiego człowieka jest niezwykle ważna i motywująca i o Tymku, który już wie, że warto gromadzić dobre wspomnienia, a nie warto skupiać się na złych rzeczach. Dzieci podczas czytania mogą się również dowiedzieć, że rodzina jest tam, gdzie miłość, a na szczęście każdy może mieć własny pomysł. Choć opowiadania są różne łączy je jedno - każde z nich posiada ważne przesłanie i mądrość, którą warto przekazać dziecku. Chociaż są to historyjki pisane prostym językiem dla dzieci, ich sens jest niezwykle głęboki. Ta książka zachęca do refleksji, wzrusza, pobudza emocje. Uczy wrażliwości, życzliwości, serdeczności i pokazuje jak ważni w życiu są ludzie, którzy nas otaczają - przyjaciele, znajomi, rodzina.
Naprawdę warto po nią sięgnąć!

Aneta Sawicka

[...] Wszystkiego Wam nie zdradzę, ale co nieco napiszę... Możemy dowiedzieć się, czym jest szczęście, poprzez wysłuchanie opowieści o pewnym piesku. Jak radzić sobie z sytuacjami, gdy ktoś namawia nas do złego? Czy warto dążyć do celu? Czy warto pamiętać o niemiłych wydarzeniach, sytuacjach i nosić ze sobą tytułowy "woreczek z kamieniami"? O czym należy pamiętać podczas Świąt Bożego Narodzenia? A także o tym, jak to jest z tymi nowymi osobami w naszym otoczeniu.[...]
Nam najlepiej czyta się tę książkę przed spaniem. Wtedy mamy czas na dodatkową rozmowę dotyczącą opowiastki. Wymieniamy się swoimi zdaniami, spostrzeżeniami i spokojnie zasypiamy. Opowiadania przeznaczone są i dla tych młodszych osób, jak i nieco starszych. W jednym z nich poruszony jest nawet temat palenia papierosów i radzenia sobie z osobami, które namawiają nas do złego zachowania.

Dzieci dowiadują się tutaj, jaką istotną rolę odgrywa w życiu rodzina otoczona miłością, serdecznością i wzajemnym wsparciem. Uświadamiają sobie, że każdy z nas może mieć inny przepis na szczęście, a przede wszystkim oswajają się z różnymi sytuacjami, jakie mogą spotkać je w życiu.
Taka książka powinna znaleźć się także w każdej przedszkolnej biblioteczce, bo warto rozmawiać z dziećmi na takie tematy. Warto uświadamiać im, co jest w życiu najważniejsze.

Agnieszka Szczygieł

[...]
Dobra książka zawsze jest sprzymierzeńcem i dziś właśnie taka, którą Wam mocno polecamy.
Taka, która z jednej strony pozwala dzieciom lepiej zrozumieć świat i siebie samych. Z drugiej uczy, jak być lepszym człowiekiem. Z trzeciej skłania do refleksji, przemyśleń, a co za tym idzie pytań i rozmów.
O czym ta książka? O życiu, o codzienności, bo to ona jest najistotniejsza. To również lektura o prawdziwych i niepodważalnych wartościach. Wspaniale się ją czyta i słucha. Choć to ten typ lektury, który mi nie raz łamie głos i chwyta za gardło, więc momentami było czytanie z przerwami. Opowieści są uniwersalne i choć kierowane do dzieci to również dorośli wiele z nich zaczerpną. Napisane bardzo jasno i zrozumiałe. Przesłania są czytelne, a że przedstawione na doskonałe dobranych przykładach, to łatwo można je pojąć i odnieść do swojego życia. Niektóre opowieści mogą być trudne, być może wręcz bolesne, jednak nawet tym bardziej warte przeczytania, nie powinno się unikać tematów ciężkich, bo to ich rozpracowanie jest każdemu z nas najbardziej potrzebne. Cała paleta emocji przewali się przez czytelnicze serducho, nim ta książeczka zostanie zamknięta. I to mnie w niej ujęło chyba najmocniej.
15 zwykłych, niezwykłych opowiadań, a każde jedyne w swoim rodzaju. Nic ich nie łączy, ani bohaterowie ani myśl przewodnia, ani morał, jedynie ciepło i mądrość z nich płynąca.
Jedne są bardziej bajkowe, inne osadzone w realiach współczesnego świata.
To jedna z tych lektur, która według mnie potrzebuje czasu. Jedno opowiadanie na jeden wieczór, ku rozważeniu w głębi własnej duszy.

Książki przemycają prawdziwe wartości, podkreślają, co jest istotą życia, a nie ułudą. Pokazują, co ma długoterminowe znaczenie i co jest warte zachodu. I tak dla przykładu historia Pawełka, pokazuje, że niewiele trzeba, aby ludzie się zmienili na lepsze, wystarczy w nich uwierzyć. Tymon nauczył się z kolei, iż nie warto nosić ze sobą bagażu wszelkich niepowodzeń, tylko traktować porażki jako naukę i iść dalej, wypatrując sukcesów.
Przeważająca część opowieści to historie z dziecięcymi bohaterami. Jednak jest też kilka o zwierzętach. Opowieść o myszkach nauczy nas, że aby oceniać trzeba najpierw kogoś poznać, bo można wiele stracić. Ciekawa jest historia o ślimaku, który przekonał się, że dążenie do celu warte jest wysiłku i... że najwyższy czas zmienić przyjaciół. Jest też tu opowiastka o piesku, który odkrył, że cudze szczęście nie jest jego szczęściem, bo każdy powinien iść za głosem własnego serca.
Znajdziecie tu również historię o narzędziach, które chciały zastąpić inne sprzęty, twierdząc "cóż to za problem". Tym czasem okazało się, że każde z nich jest znakomite w swoim fachu i niezbędne w swoim zakresie.

Zaufanie, szczerość, otwartość na innych, życzliwość oraz miłość. Tak niewiele, a jednak obecny świat zdaje się o tym zapominać. Być może dlatego ta lektura jest tak potrzebna, nie tylko dzieciom. Głębia i istota, każdej z tych opowieści ujmuje i zaskakuje.
Lektura uwrażliwia, uczy empatii, pozwala otworzyć oczy serca, pokazuje, że ludzie którzy są wokół nas są bardzo ważni.

Magdalena Kus

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinions about the product (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Niezwykła peleryna i inne opowieści

Ewa Monastyrska

OPIS

Zbiór opowieści mówiących o sprawach ponadczasowych i ważnych, często nieuświadamianych, niekiedy trudnych dla małego czytelnika, ale tym bardziej wartych przywołania. Niektóre z nich snute są jak znane i kochane przez dzieci bajki, inne – wpisano w realia współczesności. Te, na pozór proste historie, niosą moc emocji i pobudzają do refleksji, pozostawiają swobodę interpretacji, często wzruszają. Przemawiają nie tylko do dzieci, ale też do wszystkich, którym nieobce są prawdziwe wartości, którzy cenią to, co w życiu najważniejsze: współczucie, życzliwość, serdeczność, miłość… Dla rodziców mogą być znakomitym punktem wyjścia do mądrych, pouczających rozmów z dziećmi.SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI
Sklep internetowy Shoper.pl