Książki
14.9
PLN
Mistrz fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie
Mistrz fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie
tłum: Krzysztof Kurek
wydawnictwo: Promic
seria: pomocne elfy
rok wyd.: 2019
ISBN: 978-83-7502-700-6
oprawa: miękka
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 32
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Cena: 14,90 zł

Dane techniczne

wydawnictwo Promic
seria pomocne elfy
rok wyd. 2019
ISBN 978-83-7502-700-6
oprawa miękka
format 190 x 190 mm
liczba stron 32

Uczciwa gra to stawanie się lepszym, codziennie po trochu, to przyjmowanie zwycięstw, ale i porażek z podniesioną głową, to uczenie się na błędach i szacunek wobec innych. Pomocne elfy w świecie sportu i wspólnych zabaw pokazują, że prawdziwym zwycięzcą jest ten, kto wciąż pracuje nad sobą.

DRUKUJ OPIS

Miej pozytywne nastawienie
Zwycięstwo nosi się w sercu. Jesteś zwycięzcą, kiedy chcesz się uczyć i trenować, więc nie pozwól, aby pomyłki i chwilowe niepowodzenia mąciły ci w głowie! Myśl pozytywnie bez względu na to, czy akurat w tej dyscyplinie jesteś dobry, czy nie. Nie przejmuj się wynikiem i zawsze walcz do samego końca.
Dobry rezultat to nie jedyna rzecz, która sprawia, że jesteś zwycięzcą. Wsłuchaj się w to, co Bóg szepcze ci do ucha, do serca i do duszy… Posłuchaj, jak mówi, że niezależnie od tego, czy źle wypadłeś, On jest przy tobie, zawsze gotowy cię wesprzeć! Zaufaj Mu i uwierz w swoje możliwości!

Przeczytaj dłuższy fragment „Mistrz fair play” »


"Mistrz fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie" to bardzo wartościowa propozycja od wydawnictwa PROMIC, która porusza tematykę uczciwego postępowania w sporcie. Zapoznajcie się z nią koniecznie i sami zdecydujcie czy warto poszerzyć o nią biblioteczne zbiory dziecka.
Zapraszam!
Choć obecnym znakiem czasu jest mocno rozwinięta technologia, która pochłania bez reszty także nasze dzieci, to jednak w gąszczu tej szalonej cywilizacji spotykam coraz częściej dzieci z pasją. Dzieci, które uwielbiają chodzić na treningi piłki nożnej, dzieci uczące się jazdy konnej, akrobatyki czy tańca. Na szczęście nie wygląda to jedynie tak, że dzieci siedzą z nosami w komputerach czy smartfonach, ale są szczerze zainteresowane sportem i aktywnością ruchową. Sport to zdrowie. Sport to rozrywka. Sport to przyjemność. Sport to zabawa. Ale sport to także rywalizacja. Aby być godnym rywalem w sporcie, należy kierować się odpowiednimi zasadami.

Dzieci poprzez aktywne uczestnictwo w sportowej rywalizacji budują własną tożsamość oraz uczą się ról społecznych. To z kolei wpływa na rozwój poczucia własnej wartości i zdolności skutecznego działania.

Dzieci powinny już od najmłodszych lat wiedzieć, że porażka to nic złego. Porażka może motywować, może nakłaniać do dalszej, lepszej pracy.
Ta książeczka pokaże dziecku, że zarówno w zabawie, jak i w życiu, raz się wygrywa, a raz przegrywa. Najważniejsze jednak jest zawsze to, aby postępować uczciwie wobec siebie i innych.

Książka jest zbiorem ważnych reguł, jakimi powinien kierować się każdy sportowiec, nawet ten najmłodszy. Każda zasada jest opisana w sposób jasny i motywujący dziecko do danego postępowania.

Książka jest wykonana w sposób bardzo estetyczny. Ilustracje urzekają swą prostotą. Każdy obrazek trafnie nawiązuje do przedstawionej treści. Książeczka pomoże dziecku poznać właściwe zachowania i postawy, które powinno przejawiać nie tylko podczas sportowej rywalizacji, ale także w trakcie spędzania czasu w szkole czy podczas zabaw na podwórku.


Książeczka posiada miękką okładkę, ale poszczególne kartki są dość grube i sztywne, dzięki czemu można mieć nadzieję, że nie zniszczy się zbyt szybko.

Osobiście uważam, że to obowiązkowa publikacja dla każdego małego i przede wszystkim aktywnego czytelnika. Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z żadną publikacją, która w tak przejrzysty i ciekawy sposób przedstawiałaby dzieciom zasady, jakimi powinny kierować się podczas sportowej rywalizacji. To książka, która bawi i uczy.

Vademecum Mamy

[...]

Jak wskazuje tytuł, w książce przeczytamy o prawidłowych sportowych zachowaniach. Każdy z nas lubi wygrywać, zdobywać najlepsze miejsca, być na podium. Jesteśmy z siebie dumni i bardzo się cieszymy z naszych osiągnięć. Porażki bywają trudne do zaakceptowania, ciężko jest nam przełknąć przegraną, czasami się złościmy lub zazdrościmy tym, którzy okazali się od nas lepsi. To samo czują dzieci. I o ile dorosły może sobie poradzić z tym lepiej, dzieciom przychodzi to z trudem i nierzadko towarzyszą temu negatywne emocje. Nie lubią albo nie potrafią przegrywać, czasami próbują nadciągać zasady czy oszukiwać, byle tylko wygrać. A przecież liczy się dobra zabawa oraz to, że staraliśmy się ze wszystkich sił.
Jednak od czego są pomocne elfiki? Jeśli Wasza pociecha ma kłopot z przegrywaniem lub przestrzeganiem zasad, ta publikacja jest idealna dla Was. Przeczytamy w niej o przygotowaniu się do gry, pozytywnym nastawieniu, zdrowym odżywianiu się, odpoczynku, o tym, jak ważne są systematyczne ćwiczenia, lojalność, przestrzeganie reguł, szacunek dla trenera oraz o wielu innych bardzo ważnych sprawach w kwestii sportu.

Przyznam, że ostatnio u Tosia zauważyliśmy, iż podczas wspólnych zabaw, czasami złości się, kiedy to nie on wygra. Owszem, bywało, iż czasami dawaliśmy mu fory, jednak chcemy, aby nasze dziecko nauczyło się akceptować sytuację, kiedy nie zdobędzie pierwszego miejsca i w czymś nie uda mu się zwyciężyć, tzn. akceptowało fakt, że nie w każdej sytuacji czy dziedzinie za każdym razem odniesie sukces. Tak przecież jest i w życiu dzieci i dorosłych. Chcemy, aby gry, zabawy czy dyscypliny sportowe, którymi się zainteresuje, sprawiały mu radość już przez sam fakt, że może grać, ćwiczyć, aby osiągać cele, uczyć się nowych umiejętności, zawierać nowe znajomości itp.

Przeczytałam mu tę książeczkę, a potem o niej rozmawialiśmy. Następnego dnia spróbowaliśmy w praktyce tego, o czym przeczytaliśmy. Zagraliśmy w grę, w której wygrywaliśmy na zmianę. Nie zawsze był zadowolony, jednak kiedy wspominaliśmy mu o elfach, sam zauważał, że to w sumie świetna zabawa albo że następnym razem na pewno mu się uda. Już to bardzo nas cieszyło!
Treść jest bardzo czytelna i zrozumiała. Stanowi doskonały pretekst do rozmowy z pociechą na poruszane tematy. Tekst publikacji jest wydrukowany dużą czcionką, na tyle wyraźną, iż bez problemu może po nią sięgnąć dziecko, które opanowało naukę samodzielnego czytania. Seria "Pomocne elfy" skłania do przemyśleń i zastanowienia się nad ważnymi sprawami. Jest nie tylko pouczająca, ale także miła w odbiorze. Piękne i kolorowe ilustracje R.W. Alleya, dodają publikacjom z tej serii niebywałego charakteru. One również mogą być tematem do rozmowy. Przypominają kadry wyjęte prosto z bajki dla dzieci. Postacie są pogodne i bardzo ładnie przedstawione. Z ich buziek można czytać emocje.

My jesteśmy tą serią oczarowani i już nie możemy doczekać się kolejnych tytułów. Wam również ją polecamy. To piękne opowieści o rzeczach ważnych i cennych.

Marlena Hryciuk

[...] 

Nauczenie dzieci, by w grach i zabawach stosowały się do reguł i postępowały honorowo ma zatem znaczenie nie tylko w czasie zabawy, ale i poza nią. Chodzi o to, by dziecko potrafiło cieszyć się grą, żeby miało szacunek dla rywali (również poprzez przestrzeganie reguł), by czerpało przyjemność i radość nie tylko z wygranej, ale również ze zdrowej rywalizacji, w której zwycięża. Tego wszystkiego trzeba uczyć. Należy zwracać uwagę i dawać przykład, że porażka nie jest czymś złym, a prawdziwą satysfakcję daje uczciwy wynik i rywalizacja. Że warto być uczciwym, szanować innych, nie oszukiwać, przyjmować z pokorą porażki i uczyć się na błędach. Dziecko ma okazję do tego chociażby już od początku nauki w szkole – wspomnijmy problem ściągania, podpowiadania i niemal powszechną akceptację tych zjawisk.

O tym wszystkim – ujętym w mniej poważne słowa i rozważania – opowiada właśnie książeczka Mistrz fair play, kolejny tomik z cyklu Pomocne elfy. Sytuacje z sympatycznymi elfami ilustrują pożądane zachowania dzieci, tłumacząc, po co coś robimy, co chcemy osiągnąć i dlaczego. Książka opowiada, jak kształtować w sobie postawę fair play. Jak stosować ją w grach zespołowych. Omawia poszczególne elementy takiego zachowania, bowiem zasady przyzwoitości powinny obowiązywać cały czas, a nie tylko w czasie rozgrywek. Dziecko poznaje zatem odpowiednie podejście do ćwiczeń, rolę lojalności wobec swojej drużyny, znaczenie przestrzegania reguł, rolę zdrowego odżywiania się (diety), pozytywnego nastawienia, radzenia sobie ze stresem i błędami, znaczenie okazywania szacunku trenerom i przeciwnikom. Książka pokazuje, jak ważne jest odczuwanie radości z tego, że możemy się razem bawić, rywalizować.

Susan Saint Sing, autorka Mistrza fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie, jest byłą wioślarką drużyny USA i trenerką. Nie ukrywa swoich religijnych motywacji i ukazuje, jak mogą one pomóc dziecku stawać się mistrzem fair play. Wartościową częścią książeczki są znakomite ilustracje R.W.Alleya, znanego chociażby z cyklu o przygodach misia Paddingtona. Przyjemna kreska i pastelowe kolory, wyraziste kontury, dynamika i ukazywanie wybranych sytuacji z humorem to cechy charakterystyczne rysownika. Tekst jest prosty, zrozumiały, w formie, która powinna trafić do dziecka. Warto, by treść książki omawiali z małym zawodnikiem rodzice czy opiekunowie. By wskazywali wartość honorowego postępowania zarówno w sporcie, jak i w życiu, by przypominali o nim w różnych sytuacjach. Odwołanie się do przygód elfów może być w tym pomocne. Pozytywne wzorce sportowych zachowań potrafią świetnie kształtować charakter młodego człowieka. Mogą pomóc mu być nie tylko lepszym graczem, ale i człowiekiem. 

Damian Kopeć recenzja zamieszczona w serwisie granice.pl 

[...]
Myślę, że książka ta to taki wstęp do poważnych rozmów z naszymi dziećmi o umiejętnym uczestnictwie w zabawach, grach i sporcie. My ją czytamy stopniowo. Analizujemy dokładnie każdą stronę, opowiadamy, podajemy przykłady, mówimy jak w takiej sytuacji należy się zachować. Dla mojego przedszkolaka, to zbiór najważniejszych zasad, którymi chcę, aby kierował się, w grupie rówieśników.
Książka ta ma jeszcze jedno zadanie i jest o tym mowa już na pierwszej stronie. Zawarta w książce treść przypomina nam, że zawsze jest z nami Bóg, że wiele to od niego zależy, że powinniśmy mu codziennie dziękować za to, że jesteśmy zdrowi, możemy się aktywnie bawić i uprawiać sport.

Karolina Borycka

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinions about the product (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Mistrz fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie

Susan Saint Sing

OPIS

Uczciwa gra to stawanie się lepszym, codziennie po trochu, to przyjmowanie zwycięstw, ale i porażek z podniesioną głową, to uczenie się na błędach i szacunek wobec innych. Pomocne elfy w świecie sportu i wspólnych zabaw pokazują, że prawdziwym zwycięzcą jest ten, kto wciąż pracuje nad sobą.SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Miej pozytywne nastawienie
Zwycięstwo nosi się w sercu. Jesteś zwycięzcą, kiedy chcesz się uczyć i trenować, więc nie pozwól, aby pomyłki i chwilowe niepowodzenia mąciły ci w głowie! Myśl pozytywnie bez względu na to, czy akurat w tej dyscyplinie jesteś dobry, czy nie. Nie przejmuj się wynikiem i zawsze walcz do samego końca.
Dobry rezultat to nie jedyna rzecz, która sprawia, że jesteś zwycięzcą. Wsłuchaj się w to, co Bóg szepcze ci do ucha, do serca i do duszy… Posłuchaj, jak mówi, że niezależnie od tego, czy źle wypadłeś, On jest przy tobie, zawsze gotowy cię wesprzeć! Zaufaj Mu i uwierz w swoje możliwości!

Przeczytaj dłuższy fragment „Mistrz fair play” »

Sklep internetowy Shoper.pl