Książki
14.9
PLN
Klub Aniołów Stróżów
Klub Aniołów Stróżów 1 4
Klub Aniołów Stróżów
tłum: Lilla Danilecka
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2016
ISBN: 978-83-7502-590-3
oprawa: miękka
format: 135 x 185 mm
liczba stron: 64
Ocena:
(Ilość ocen: 6)
Cena: 14,90 zł

Dane techniczne

wydawnictwo Promic
rok wyd. 2016
ISBN 978-83-7502-590-3
oprawa miękka
format 135 x 185 mm
liczba stron 64

Zabawne opowieści o dwóch małych chłopcach, chodzących do szkoły. Jeden to Antek Dobrzyński, drugi - jego Anioł Stróż. Jeden uczy się jak być dobrym człowiekiem, drugi - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Spotykają się przypadkowo, ale już zupełnie nieprzypadkowo zostają przyjaciółmi. Po co komuś Anioł Stróż? Dlaczego czasem aniołowie nic nie widzą? Dlaczego niektórym "aniołom" lepiej nie ufać, choć wydają się miłe?  Chcesz wiedzieć? Sięgnij po pełne humoru książki z serii  "Twój anioł z nieba" - dobra lektura zapewniona! 

 

Tom drugi
KLUB ANIOŁÓW STRÓŻÓW

Kolejne przygody Antka i jego Anioła Stróża!
Antek chciałby zrobić prezent chłopcu z rodziny uchodźców. Tylko co ma mu podarować? Wzywa więc na pomoc swojego Anioła Stróża, a ten przybywa z całym klubem aniołów. Wspólnie starają się znaleźć prezent, który Antek ofiaruje naprawdę z serca.
Jak się okazuje – przeczytajcie sami – to bardzo trudne zadanie…

DRUKUJ OPIS

„Żeby tylko nikt mnie nie zobaczył”, pomyślał Anioł Stróż, po czym cichutko wylądował na drzewie wiśniowym rosnącym tuż naprzeciw okna Antka i zapukał w szybę. Chłopiec z pełnym radości uśmiechem mu otworzył i obaj rzucili się sobie w objęcia. Antek wyjaśnił swojemu Aniołowi Stróżowi, dlaczego go wezwał.
– Ksiądz proboszcz powiedział – zaczął Antek – że przyjął na plebanię ludzi, którzy musieli uciekać ze swojego kraju. Zdaje mi się, że ten kraj nazywa się… Seria, czy jakoś tak…
– Syria chyba…
– No tak, Syria. Jeśli ci ludzie tam wrócą, to pójdą do więzienia. Dlatego teraz mieszkają na plebanii, a nasi parafianie przynoszą im potrzebne rzeczy. A ksiądz proboszcz pomaga im „wchodzić po stopniach administracji”, czy coś takiego.
– To bardzo ładnie z jego strony – powiedział Anioł Stróż.
– Jest tam jeden mały chłopiec, któremu na imię Hamish, jeśli dobrze pamiętam. Mama poprosiła mnie, żebym podarował mu jakąś zabawkę, bo on nie ma żadnej. Bardzo chciałbym mu coś dać… ale zupełnie nie wiem co.
Anioł Stróż zastanowił się przez chwilę i cały się rozpromienił:
– Myślę, że trzeba będzie wezwać na pomoc moich przyjaciół z klubu.
– Z klubu? – zapytał zdziwiony Antek.
– No tak, sam zobaczysz!
Tra-la-la-la! Na dźwięk małego fletu, który Anioł Stróż wyciągnął z kieszeni swojej tuniki, wszyscy członkowie jego klubu zjawili się w okamgnieniu i jeden po drugim wylądowali na drzewie, łamiąc przy tym trochę gałązek.

[...] bardzo lubię zaglądać na stronę wydawnictwa Promic, bo zawsze znajdę tam publikacje, które Wojtkowi objaśnią kilka kwestii, ale i ja coraz więcej wiem i uczę się na bieżąco. Oczywiście niech Was nie zmyli to co napisałam, to nie jest tak, że czytamy i uff głód wiedzy został zaspokojony. Książki raczej rozbudzają go i powodują, iż świadomość się rozrasta i nabiera kształtu, ale pytaniom nie ma końca.

Kiedy tylko Promic wydaje nowość dla dzieci, jedno jest pewne musi się ona znaleźć na naszej półce, bo będzie na bank strzałem w 10. Promic to jedno z tych wydawnictw, do którego mam bezwzględne zaufanie co do literatury dziecięcej. Dorosłą półkę dopiero bardzo nieśmiało zgłębiam :)

Twój Anioł z nieba

To seria 4 książeczek tworzących fajną zgraną całość i których nie wyobrażam sobie rozdzielać. To znaczy jeszcze ja jak ja, ale Wojtek, był załamany, że nie wyciągam jak królika z rękawa, kolejnych tomów. Przyznam szczerze, że zainteresowanie tymi tytułami przerosło moje oczekiwania, bo wszystkie 4 tytuły połknęliśmy, na prośbę Wojtka, za jednym wieczornym podejściem.

64 strony x 4 razem = 256 -> zdecydowany rekord.

Twój Anioł z nieba to przezabawna, przygodowa seria opowiadań o przygodach Antka Dobrzyńskiego oraz jego Anioła Stróża, który nieopatrznie już w pierwszej książce wpada w dziurę pomiędzy chmurami i ląduje wprost na drzewie, rosnącym przed oknem pokoju swojego podopiecznego. Zarówno Antek jak i jego Anioł są małymi chłopcami, obaj dopiero wszystkiego się uczą i każda książka to dla obu pewna lekcja życia, a przy okazji również dla młodego czytelnika. Antek uczy się jak być dobrym człowiekiem, dlaczego nie warto kłamać, chodzić na skróty albo dlaczego czasem powinno się poprosić o pomoc. Anioł stróż z kolei uczy się jak najlepiej opiekować się swoim podopiecznym, jak go dobrze prowadzić. Chłopcy stają się przyjaciółmi już podczas pierwszego spotkania, można rzec, że to bratnie dusze. A Antek jak każdy chłopiec czasem coś spsoci, czasem zdarzy mu się minąć z prawdą albo nie mieć ochoty podzielić się tym co najlepsze z drugim człowiekiem. Książki są ciepłe i wesołe, wprowadzają dziecko w świat ważnych i problematycznych aspektów tak z punktu widzenia ludzkiego jak i duchowego. Naprawdę wspaniała seria, która w prosty i przystępny sposób przekazuje dzieciom, dlaczego warto być dobrym, miłosiernym i że czasem zło jest przystrojone w piękne szatki, ale nigdy nie warto go słuchać.

Opowiadania życiowe i głębokie ale na takim poziomie językowym, że pojmie je już 5-latek, z punktu widzenia dziecka lekkie i bardzo przyjemne. Mój Wojtek przynajmniej jest zachwycony i mocno zawiedziony, że seria to tylko 4 tytuły. Także z tego miejsca ślę, w imieniu mojego synka, śliczny uśmiech do autora o niepoprzestanie na tych 4 tomach :)

Magdalena Kus 

 

Nie jestem już dzieckiem od ładnych..., no w każdym razie wielu lat...;) Niemniej przyznaję się tutaj wszem i wobec, iż z wielką niecierpliwością godną najmłodszych czytelników, oczekiwałam mojego kolejnego spotkania z bajkowym cyklem "Twój Anioł z Nieba", autorstwa Edmonda Prochaina. Oczekiwałam, gdyż po lekturze pierwszego tomu tej serii byłam nią po prostu oczarowana. Zarówno jej mądrością, ciepłem, jak i również inteligencją z jaką opowiada o religii i najważniejszych wartościach w życiu każdego człowieka... Opowieść o małym chłopcu Antku Dobrzyńskim i jego rówieśniku Aniele Stróżu jest po prostu piękną bajką dla najmłodszych i nieco starszych czytelników, której to poznawanie stanowi prawdziwą radość i przyjemność:) I tak oto wreszcie udało mi się poznać drugi tom tego świetnego cyklu, zatytułowany - "Klub Aniołów Stróżów", zaś wrażeniami z jego lektury pragnę podzielić się w niniejszej recenzji:)
Drugi tom tego wyjątkowego cyklu niesie ze sobą raz jeszcze to niezwykłe ciepło, dobroć, mądrość i przedni humor, których to doświadczyliśmy przy lekturze pierwszej odsłony serii. Do tego porusza on tutaj bardzo trudną i aktualną kwestię syryjskich uchodźców w Europie, która to przecież dociera także i do uszów naszych dzieci... Ta książka w bardzo przejrzysty i inteligentny sposób mówi o tym, kim są ci ludzie i jak bardzo powinno się im pomagać, choćby właśnie poprzez podarowanie drobnego upominku dla tych biednych dzieci. Tym samym opowieść ta raz jeszcze uczy tego, że drugi człowiek jest równie ważny jak my sami, i że nasze dobre serce zawsze powinno być otwarte na krzywdę innych... To piękna i bardzo wzruszająca historia, którą powinno poznać każde dziecko...:)
[...]

Uleczkaa38

 

Mała książeczka, a cieszy. Mądra i dająca do myślenia dziecku, któremu czytamy lub które samo już czyta. Klub Aniołów Stróżów to wesoła ekipa, która nie przestraszy się żadnego problemu i zawsze wesprze radą. Gdyż nawet z najtrudniejszych sytuacji zawsze jest jakieś wyjście. Wystarczy chcieć i poszukać rozwiązania. A rozwiązań mamy mnóstwo, gdy wspierają nas przyjaciele i każdy dorzuci swoją radę i pomysł na dobre zakończenie. Tak też było tym razem. Nasz bohater książki Antek, miał dylemat. Chciał podarować biednemu chłopcu w swoim wieku jedną ze swoich zabawek. A miał ich naprawdę sporo.
[...]
Niezawodny Klub Aniołów Stróżów zawsze służy pomocą, zawsze mają ciekawe pomysły i doskonale się bawią. Z nimi zawsze jest wesoło, a smutki znikają w cieniu. Jeśli więc będziecie mieć dylemat, zaproponujcie dziecku którąś z książeczek z serii Twój anioł z nieba, a rozwiązanie znajdzie się samo.

Z tych książeczek czerpać można pozytywną energię, jaka panuje w opowiadaniach, poczucie humoru, które nie opuszcza bohaterów oraz dobre rady, które możemy wyczytać między wierszami. Tolerancja, służenie pomocą i oferowanie przyjaźni to ważne wartości których powinniśmy uczyć nasze pociechy od najmłodszych lat.

Dość duża czcionka, odpowiednia ilość tekstu oraz wiele obrazków zachęcają, by sięgnąć po książeczkę.

Marlena Grajek

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

emilia turek
25 kwietnia 2016

"Klub Aniołów Stróżów" stanowi 2 tom serii Twój Anioł Stróż. Jest to ciepła historia o chłopcu Antku, który pragnie podarować innemu chłopcu z rodziny uchodźców prezent, gdy dowiaduje się, że nie ma on ani jednej zabawki. Nie wie jednak co sprawiłoby mu największą radość, dlatego o pomoc prosi swojego Anioła Stróża, z którym bardzo się przyjaźni. Anioł Stróż przybywa do Antka wraz ze swoimi klubowymi przyjaciółmi. Ale jak wybrać idealny prezent dla chłopca, którego nawet się nie zna? Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia, jak się później okaże Antek podaruje chłopcu coś więcej niż tylko zabawkę... Książeczka, mimo iż tak niepozorna, kryje na swych kartach bardzo ważne lekcje dla młodych czytelników. Uczy wrażliwości, otwartości, uczciwości, ale przede wszystkim uświadamia maluchom, że czuwa nad nimi Anioł Stróż, na którego pomoc zawsze mogą liczyć. Autor w swoich opowiadaniach pokazuje dzieciom, jakie mogą być konsekwencje złych zachowań, ale również prezentuje jak wiele możemy zyskać będąc przyjacielscy i otwarci na drugiego człowieka. Perypetie Antka i jego Anioła Stróża są wesołe i napisane ciepłym, prostym językiem, zrozumiałym nawet dla kilkuletnich dzieci. Zawierają moralne przesłania i mimo iż nie znajdziemy w nich żadnych baśniowych stworów mają w sobie coś co przykuwa uwagę najmłodszych zachęcając do czytania/słuchania. Przygodę z lekturą uprzyjemniają natomiast proste ilustracje, na które można natrafić bardzo często. Czytając można pozwolić sobie na pauzy, gdyż książeczka podzielona jest na krótkie rozdziały. Cieszy przy tym fakt, że moje dzieci komentowały wówczas przeczytany przeze mnie tekst, zadawały pytania i naprawdę widać było, że lektura im się podobała. Wydaje mi się, że taka seria może być fajnym pomysłem np. na prezent komunijny dla dzieci, które mają już w swoim domu Pismo Święte a bardzo lubią czytać. Ogólnie te proste, zabawne i mądre historyjki robią bardzo dobre wrażenie, dlatego polecam je wszystkich dzieciom ;)


Opinie o produkcie (1)

emilia turek
25 kwietnia 2016

"Klub Aniołów Stróżów" stanowi 2 tom serii Twój Anioł Stróż. Jest to ciepła historia o chłopcu Antku, który pragnie podarować innemu chłopcu z rodziny uchodźców prezent, gdy dowiaduje się, że nie ma on ani jednej zabawki. Nie wie jednak co sprawiłoby mu największą radość, dlatego o pomoc prosi swojego Anioła Stróża, z którym bardzo się przyjaźni. Anioł Stróż przybywa do Antka wraz ze swoimi klubowymi przyjaciółmi. Ale jak wybrać idealny prezent dla chłopca, którego nawet się nie zna? Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia, jak się później okaże Antek podaruje chłopcu coś więcej niż tylko zabawkę... Książeczka, mimo iż tak niepozorna, kryje na swych kartach bardzo ważne lekcje dla młodych czytelników. Uczy wrażliwości, otwartości, uczciwości, ale przede wszystkim uświadamia maluchom, że czuwa nad nimi Anioł Stróż, na którego pomoc zawsze mogą liczyć. Autor w swoich opowiadaniach pokazuje dzieciom, jakie mogą być konsekwencje złych zachowań, ale również prezentuje jak wiele możemy zyskać będąc przyjacielscy i otwarci na drugiego człowieka. Perypetie Antka i jego Anioła Stróża są wesołe i napisane ciepłym, prostym językiem, zrozumiałym nawet dla kilkuletnich dzieci. Zawierają moralne przesłania i mimo iż nie znajdziemy w nich żadnych baśniowych stworów mają w sobie coś co przykuwa uwagę najmłodszych zachęcając do czytania/słuchania. Przygodę z lekturą uprzyjemniają natomiast proste ilustracje, na które można natrafić bardzo często. Czytając można pozwolić sobie na pauzy, gdyż książeczka podzielona jest na krótkie rozdziały. Cieszy przy tym fakt, że moje dzieci komentowały wówczas przeczytany przeze mnie tekst, zadawały pytania i naprawdę widać było, że lektura im się podobała. Wydaje mi się, że taka seria może być fajnym pomysłem np. na prezent komunijny dla dzieci, które mają już w swoim domu Pismo Święte a bardzo lubią czytać. Ogólnie te proste, zabawne i mądre historyjki robią bardzo dobre wrażenie, dlatego polecam je wszystkich dzieciom ;)


Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Klub Aniołów Stróżów

Edmond Prochain

OPIS

Zabawne opowieści o dwóch małych chłopcach, chodzących do szkoły. Jeden to Antek Dobrzyński, drugi - jego Anioł Stróż. Jeden uczy się jak być dobrym człowiekiem, drugi - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Spotykają się przypadkowo, ale już zupełnie nieprzypadkowo zostają przyjaciółmi. Po co komuś Anioł Stróż? Dlaczego czasem aniołowie nic nie widzą? Dlaczego niektórym "aniołom" lepiej nie ufać, choć wydają się miłe?  Chcesz wiedzieć? Sięgnij po pełne humoru książki z serii  "Twój anioł z nieba" - dobra lektura zapewniona! 

 

Tom drugi
KLUB ANIOŁÓW STRÓŻÓW

Kolejne przygody Antka i jego Anioła Stróża!
Antek chciałby zrobić prezent chłopcu z rodziny uchodźców. Tylko co ma mu podarować? Wzywa więc na pomoc swojego Anioła Stróża, a ten przybywa z całym klubem aniołów. Wspólnie starają się znaleźć prezent, który Antek ofiaruje naprawdę z serca.
Jak się okazuje – przeczytajcie sami – to bardzo trudne zadanie…SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

„Żeby tylko nikt mnie nie zobaczył”, pomyślał Anioł Stróż, po czym cichutko wylądował na drzewie wiśniowym rosnącym tuż naprzeciw okna Antka i zapukał w szybę. Chłopiec z pełnym radości uśmiechem mu otworzył i obaj rzucili się sobie w objęcia. Antek wyjaśnił swojemu Aniołowi Stróżowi, dlaczego go wezwał.
– Ksiądz proboszcz powiedział – zaczął Antek – że przyjął na plebanię ludzi, którzy musieli uciekać ze swojego kraju. Zdaje mi się, że ten kraj nazywa się… Seria, czy jakoś tak…
– Syria chyba…
– No tak, Syria. Jeśli ci ludzie tam wrócą, to pójdą do więzienia. Dlatego teraz mieszkają na plebanii, a nasi parafianie przynoszą im potrzebne rzeczy. A ksiądz proboszcz pomaga im „wchodzić po stopniach administracji”, czy coś takiego.
– To bardzo ładnie z jego strony – powiedział Anioł Stróż.
– Jest tam jeden mały chłopiec, któremu na imię Hamish, jeśli dobrze pamiętam. Mama poprosiła mnie, żebym podarował mu jakąś zabawkę, bo on nie ma żadnej. Bardzo chciałbym mu coś dać… ale zupełnie nie wiem co.
Anioł Stróż zastanowił się przez chwilę i cały się rozpromienił:
– Myślę, że trzeba będzie wezwać na pomoc moich przyjaciół z klubu.
– Z klubu? – zapytał zdziwiony Antek.
– No tak, sam zobaczysz!
Tra-la-la-la! Na dźwięk małego fletu, który Anioł Stróż wyciągnął z kieszeni swojej tuniki, wszyscy członkowie jego klubu zjawili się w okamgnieniu i jeden po drugim wylądowali na drzewie, łamiąc przy tym trochę gałązek.

Sklep internetowy Shoper.pl