Książki
14.9
PLN
Katastrofa na plaży
Katastrofa na plaży
tłum: Lilla Danilecka
wydawnictwo: Promic
seria: Twój anioł z nieba
rok wyd.: 2017
ISBN: 978-83-7502-629-0
oprawa: miękka
format: 135 x 185 mm
liczba stron: 64
Ocena:
(Ilość ocen: 4)
Cena: 14,90 zł

Dane techniczne

wydawnictwo Promic
seria Twój anioł z nieba
rok wyd. 2017
ISBN 978-83-7502-629-0
oprawa miękka
format 135 x 185 mm
liczba stron 64

Zabawne opowieści o dwóch małych chłopcach, chodzących do szkoły. Jeden to Antek Dobrzyński, drugi - jego Anioł Stróż. Jeden uczy się jak być dobrym człowiekiem, drugi - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Spotykają się przypadkowo, ale już zupełnie nieprzypadkowo zostają przyjaciółmi. Po co komuś Anioł Stróż? Dlaczego czasem aniołowie nic nie widzą? Dlaczego niektórym "aniołom" lepiej nie ufać, choć wydają się miłe?  Chcesz wiedzieć? Sięgnij po pełne humoru książki z serii  "Twój anioł z nieba" - dobra lektura zapewniona! 

 

Tom siódmy

KATASTROFA NA PLAŻY

Wakacyjne przygody Antka i jego Anioła Stróża!
Antek jest na wakacjach nad morzem. Wcale jednak nie jest mu wesoło, bo uwagę rodziców i Matyldy ciągle zajmuje jego mała siostrzyczka Karolinka. Nikt nie ma czasu się z nim bawić. Dzielny kowboj musi sam budować fort z piasku. Tymczasem zbliża się przypływ i jego fortecę wkrótce zaleją fale. Anioł Stróż leci pocieszyć swojego podopiecznego. Antek wpada na pewien pomysł…

DRUKUJ OPIS

Przyszła pora zakończyć plażowanie i wracać do domu. Antek w swoim kowbojskim kapeluszu jak zwykle usiadł pośrodku między fotelikiem Karolinki a Matyldą, która zarezerwowała sobie miejsce za tatą. A Anioł Stróż... uczepił się, jak potrafił, dachu samochodu. Jakaś mała dziewczynka, która go zobaczyła, z wrażenia aż upuściła loda na ziemię. Antek nie zapomniał o swoim planie pomagania rodzicom. Ledwie wszedł do mieszkania, obszedł parę razy wszystkie kąty, zastanawiając się intensywnie, co mógłby dla nich zrobić. A ponieważ chciał zrobić bliskim niespodziankę, nasz samotny kowboj nie zapytał nikogo o zgodę... Anioł Stróż, zaniepokojony, przez cały czas bacznie obserwował go przez szybę. Żałował, że nie może wejść do pokoju, który jego podopieczny dzielił z Matyldą! Wiedział, że chłopcu pilnie przydałaby się dobra rada...

"Katastrofa na plaży", to już siódma część przygód Antosia i jego Anioła Stróża z serii TWÓJ ANIOŁ Z NIEBA. Nasza niestety pierwsza, ale wierzę że z czasem wszystko nadgonimy. Bohaterami historii jest rodzina Dobrzyńskich, a więc: rodzice chłopca, starsza siostra Matylda oraz najmłodsza siostra Karolinka, no i oczywiście nasz główny bohater, Antek. Seria zaciekawiła mnie tym bardziej, ponieważ opowiada historyjki z życia chłopca o takim samym imieniu, jakie nosi mój synek. Bardzo chciałam poznać postać książkową o takim samym imieniu oraz przyjrzeć się jej perypetiom :)

Jest to niewielka książeczka w miękkiej błękitnej oprawie z bardzo ładną ilustracją. Z łatwością można ją zabrać wszędzie. Autorem przygody Antosia i jego Anioła jest Edmond Prochain, zaś wydana została przez Wydawnictwo Promic. Jest to jedno z moich ulubionych wydawnictw, gdyż ma ono szeroki wybór książek o tematyce religijnej dla dzieci.
Antek to wesoły chłopiec, którego spotykają różne przygody. Jak wspomniałam, dopiero go poznajemy, ale już zdążyliśmy go polubić. Trwają wakacje. W tej części, Antek wraz z rodzicami i siostrami wybrał się nad morze. Niestety, nie jest tak, jak sobie zaplanował. Myślał, że rodzice będą się z nim bawić, budować różności z piasku. Natomiast cała ich uwaga skupia się na najmłodszej siostrzyczce, jeszcze niemowlęciu. [...] Ach, ten Antek... Z pomocą chłopcu jak zwykle przychodzi jego Anioł Stróż [...] Czy Antek posłucha rady przyjaciela? Hmm... Myślę, że warto o tym przeczytać i się przekonać. Ci, którzy z Antkiem i jego aniołem są za pan brat od samego początku, na pewno będą ciekawi kolejnej części. Jedno jest pewne, zarówno "znajomi" Antka, jak i dopiero go poznający czytelnicy, na lekturze się nie zawiodą. Takie jest moje skromne zdanie :) [...]

Marlena Hryciuk

 

W ostatnim czasie w naszej biblioteczce zagościła kolejna część przygód Antka i jego Anioła Stróża. Bardzo lubię tę serię książeczek. Choć moi chłopcy są na nie jeszcze za mali, to za kilka lat te opowiadania będą jak znalazł.
W najnowszej części Antek wraz z rodzicami przebywa nad morzem. Chłopiec jednak nie jest zadowolony z wakacji. Czuje się samotny i odrzucony, bo jego rodzice poświęcają zbyt wiele czasu małej Karolince. Jest smutny, ponieważ rodzice nie bawią się z nim. Antek sam buduje fort z piasku. Z pomocą swojemu podopiecznemu przybywa jak zwykle Anioł Stróż. Tłumaczy on chłopcu, że pojawienie się młodszej siostry to doskonała okazja do pomocy rodzicom i nauki dzielenia się. Antek bierze sobie do serca słowa anioła i postanawia być najbardziej pomocnym chłopcem świata... Co z tego wyniknie? Tego nie zdradzę, ale tytuł książeczki jest tu dużą podpowiedzią.
"Katastrofa na plaży" to już siódmy tytuł z tego cyklu. Tak jak poprzednie części, książka jest napisana lekkim językiem i dużą czcionką, a całości dopełniają przyjemne dla oka ilustracje. Polecam całą serię, to idealne i mądre książki dla małych czytelników.

Aneta Sawicka

 

Najnowsza książka wchodząca w skład serii "Twój anioł z nieba" wydawanej przez Wydawnictwo Promic to idealna propozycja letniej lektury. Tym razem rodzina Dobrzyńskich wybrała się na rodzinny urlop nad morze. Jednak nie wszystko układa się po myśli Antka. Katastrofa goni katastrofę, na pomoc przyjacielowi przylatuje jego Anioł Stróż, jednak czy to będzie oznaczać koniec kłopotów naszego bohatera?
Wreszcie nadeszły upragnione i tak bardzo wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Rodzina Dobrzyńskich postanowiła wybrać się na wakacje nad morze. Pomimo wspólnych wakacji Antoś jest smutny, ponieważ nikt się z nim nie bawi, wszyscy domownicy zajęci są najmniejszą w rodzinie Karolinką. W niebie zostaje podniesiony alarm i na pomoc przylatuje Anioł Stróż. Czy jednak Antoś zdoła odzyskać dobry humor?
Okazuje się, że pomysł, na jaki wpadł chłopiec niesie za sobą katastrofalne skutki. Jakby tego było mało kolejne próby naprawienia sytuacji doprowadzają do nowych zawirowań. Czy jednak rodzinie Dobrzyńskich uda się uratować sytuację i spędzić kolejne dni urlopu w domowej atmosferze? O tym jak zakończyła się "Katastrofa na plaży" przekonacie się sami, czytając książkę :-)
Ilustracje do tej, jak i pozostałych części serii, wykonał Vincent Lefebvre i są one utrzymane w czarno-białych tonacjach. Ciekawie obrazują i uzupełniają tekst Edmunda Prochaina.
Ignacy od dawna jest wielkim fanem serii a kolejne przygody Antka i jego najlepszego przyjaciela Anioła Stróża są zawsze przyjęte bardzo entuzjastycznie. Serdecznie polecamy nie tylko "Katastrofę na plaży", ale także pozostałe tytuły z serii :-)

Anna Kozakiewicz

Wakacje właśnie się skończyły, dzisiaj oficjalnie przywitaliśmy nowy rok szkolny, a ja Was zapraszam na "Katastrofę na plaży". Nie szkodzi, że akcja rozgrywa się na plaży bo przecież katastrofa może mieć miejsce wszędzie. To czy i jak sobie z nią poradzimy zależy nie tylko od nas, ale też najbliższych nam osób. No i jeszcze od Kogoś. Czy w Niego wierzymy? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że Ktoś nad nami czuwa? Na te pytania pomoże nam odpowiedzieć bardzo ciekawa opowieść Wydawnictwa Promic.
"Katastrofa na plaży" to jeden z wielu tomów z serii "Twój Anioł Stróż". Książka jest fantastyczna dla dzieci i młodzieży, bawi, uczy, zapewnia rozrywkę, ale też edukuje. Skłania do refleksji oraz dyskusji. Pomaga zrozumieć problematyczne sytuacje oraz zapewnia wsparcie emocjonalne oraz duchowe. Osobiście uważam, że ta książka jest świetną pozycją dla katechetów. Warto o niej wspomnieć nie tylko pod koniec roku szkolnego, ale też właśnie na początku w ramach dyskusji o minionych wakacjach, sposobie rozwiązywania konfliktów. Dlatego serdecznie polecam tę pozycję rodzicom, dzieciakom, ale też właśnie pedagogom oraz katechetom.
Główni bohaterowie powieści to Antek oraz jego Anioł Stróż. W opowieści znajdziecie też element zazdrości o młodsze rodzeństwo, poczucie nudy, dlatego możecie wykorzystać tę historię jako świetne tło do rozmowy z dzieckiem na temat organizacji czasu wolnego oraz obowiązków, ale też przywilejów bycia starszym bratem lub siostrą.
Czy Anioł Stróż istnieje? Czy warto go mieć? Czy warto w niego wierzyć? Czy każdy Anioł Stróż potrafi odpowiednio zająć się swoim podopiecznym? Jeśli nie znacie jeszcze odpowiedzi na te pytania, to koniecznie sięgnijcie po "Katastrofę na plaży"!

Książeczka ma niewielkie rozmiary oraz miękką okładkę dlatego zmieści się w każdej torbie i może nam towarzyszyć w podróży. Bardzo podobają nam się ilustracje, które przyciągają uwagę czytelnika. Dodatkowym atutem jest wyraźna czcionka oraz podział na role, który sprawia, że opowieść staje się wyjątkowa, oryginalna oraz interesująca. Jestem przekonana, że będziemy do niej wielokrotnie wracać :)

Przyjemnej lektury!

Marta Karch

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinie o produkcie (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Katastrofa na plaży

Edmond Prochain

OPIS

Zabawne opowieści o dwóch małych chłopcach, chodzących do szkoły. Jeden to Antek Dobrzyński, drugi - jego Anioł Stróż. Jeden uczy się jak być dobrym człowiekiem, drugi - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Spotykają się przypadkowo, ale już zupełnie nieprzypadkowo zostają przyjaciółmi. Po co komuś Anioł Stróż? Dlaczego czasem aniołowie nic nie widzą? Dlaczego niektórym "aniołom" lepiej nie ufać, choć wydają się miłe?  Chcesz wiedzieć? Sięgnij po pełne humoru książki z serii  "Twój anioł z nieba" - dobra lektura zapewniona! 

 

Tom siódmy

KATASTROFA NA PLAŻY

Wakacyjne przygody Antka i jego Anioła Stróża!
Antek jest na wakacjach nad morzem. Wcale jednak nie jest mu wesoło, bo uwagę rodziców i Matyldy ciągle zajmuje jego mała siostrzyczka Karolinka. Nikt nie ma czasu się z nim bawić. Dzielny kowboj musi sam budować fort z piasku. Tymczasem zbliża się przypływ i jego fortecę wkrótce zaleją fale. Anioł Stróż leci pocieszyć swojego podopiecznego. Antek wpada na pewien pomysł…SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Przyszła pora zakończyć plażowanie i wracać do domu. Antek w swoim kowbojskim kapeluszu jak zwykle usiadł pośrodku między fotelikiem Karolinki a Matyldą, która zarezerwowała sobie miejsce za tatą. A Anioł Stróż... uczepił się, jak potrafił, dachu samochodu. Jakaś mała dziewczynka, która go zobaczyła, z wrażenia aż upuściła loda na ziemię. Antek nie zapomniał o swoim planie pomagania rodzicom. Ledwie wszedł do mieszkania, obszedł parę razy wszystkie kąty, zastanawiając się intensywnie, co mógłby dla nich zrobić. A ponieważ chciał zrobić bliskim niespodziankę, nasz samotny kowboj nie zapytał nikogo o zgodę... Anioł Stróż, zaniepokojony, przez cały czas bacznie obserwował go przez szybę. Żałował, że nie może wejść do pokoju, który jego podopieczny dzielił z Matyldą! Wiedział, że chłopcu pilnie przydałaby się dobra rada...

Sklep internetowy Shoper.pl