Książki
23.9
PLN
Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci
Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci 2 2.03847
Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci
tłum: Iwona Kukwa
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2018
ISBN: 978-83-7502-596-5
oprawa: miękka
format: 168 x 205 mm
liczba stron: 96
Ocena:
(Ilość ocen: 52)
Cena: 23,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
rok wyd. 2018
ISBN 978-83-7502-596-5
oprawa miękka
format 168 x 205 mm
liczba stron 96

Dziękuję Ci, Panie Boże! to książeczka z krótkimi modlitwami dla dzieci ułatwiającymi rozmowę z Ojcem Niebieskim w różnych sytuacjach – żeby lepiej zrozumieć Jego mądrość, żeby Mu podziękować, żeby Go przeprosić lub o coś poprosić…
Krótkie formuły modlitewne pokazują znaczenie codziennego zwracania myśli ku Bogu choćby na kilka chwil i napełniają dziecięce serca poczuciem Bożej obecności. Pomagają dostrzec, że Bóg stanowi istotną część powszedniego życia i zawsze jest gotowy nas wysłuchać. Kształtują fundamentalne wartości i wrażliwość pozwalającą dostrzegać dobro i sens w różnych codziennych i niecodziennych okolicznościach: podczas ważnych świąt czy zwykłych powszednich zajęć, w domu, szkole i na podwórku, w naszych relacjach z rodziną, kolegami czy choćby domowymi zwierzątkami.

DRUKUJ OPIS

Dziękuję Ci

Panie Boże za mamusię i tatusia,

których całym sercem kocham.

Dziękuję Ci, że oni też tak mnie

kochają i tak bardzo troszczą się o mnie

i o całą naszą rodzinę.

 

Proszę Cię

Panie Boże, daj im dużo sił oraz dużo cierpliwości

i mądrości w różnych trudnych chwilach.

I proszę, pomóż mi zawsze czcić moich rodziców. 

Amen.

Przeczytaj dłuższy fragment „Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci” »

W jaki sposób nauczyć dziecko modlitwy? Od czego zacząć i kiedy? Jeśli jesteśmy osobami wierzącymi to pytanie prędzej czy później sobie zadamy.
Oprócz tradycyjnego pacierza, który maluch opanuje w stosownym dla niego czasie, warto pokazać dziecku również inne opcje. Jakie? Modlitwę swoimi słowami. Tak, i w tym temacie również z pomocą może nam przyjść dziecięca literatura.
"Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci" to przepiękna książeczka wydana przez wydawnictwo Promic. Najmłodsi czytelnicy znajdą w niej kilkadziesiąt króciutkich modlitw dotyczących wszelakich aspektów życia. Są tutaj zarówno modlitwy za swoich bliskich- rodziców, dziadków, kolegów jak i propozycje modlitw w ciągu dnia, w czasie wykonywania zwykłych czynności. Nie braknie tu również modlitwy na specjalne, ważne dni w roku (np. urodziny, święta) czy na konkretne wydarzenia np. w czasie chorowania czy podróży.

Ta książka pokazuje dzieciom, że modlić można się zawsze i wszędzie, i tak naprawdę nie potrzeba wielkich wyrażeń, wystarczy własnymi słowami podziękować Panu Bogu, czy poprosić go o to, czego potrzebujemy. Pokazuje Boga jako dobrego, troskliwego Ojca, do którego można zwracać się o każdej porze i z każdym problemem. Myślę, że taka świadomość może pomóc przezwyciężyć dziecku własny strach czy lęki np. przed ciemnością. Pomaga również stworzyć pozytywny obraz chrześcijaństwa i zaszczepić w dziecku nawyk zwracania się do Boga.
Wszystkie modlitwy napisane są tak, aby były bliskie dziecku. Piękne ilustracje sprawiają, że po książkę sięga się z ogromną przyjemnością.

Aneta Sawicka

 

Modlitwy dla dzieci są zazwyczaj krótkie i łatwe do zapamiętania, często też rymowane. Tutaj mamy zbiór tekstów dla najmłodszych, ale nie takie, jakie przeważnie znajdujemy w książeczkach przeznaczonych do nauki modlitw. Bóg jest z nami zawsze i wszędzie i ta myśl chyba najbardziej przyświecała autorom.
Każde dziecko, które będzie czytało tę książeczkę, zapamięta, że można się modlić w każdej sytuacji, nawet podczas mycia zębów! Kiedy się budzimy albo zasypiamy, w ciągu dnia, gdy się bawimy, świętujemy, uczymy. W sytuacji trudnej i tej radosnej, przyjemnej. W czasie świąt, podczas podróży i w powszednie dni. Modlić się też należy za bliskie nam osoby takie, jak dziadek, babcia, mama, tata, siostra, brat, koledzy i przyjaciele.Krótkie formuły, podzielone tematycznie modlitwy i powtarzany schemat podziękowania i prośby. Myślę, że jest to jedno z najważniejszych przesłań tego wydania, to, że Bogu przede wszystkim powinno się szczerze dziękować, a prosić z pokorą i wiarą. Kilkakrotne nawiązanie do cytatów z Ewangelii pozwala zapamiętać ważne treści.
Rozczulający tekst modlitwy za dziadka i babcię oraz rodziców. Oryginalne podejście do dziecięcych lęków przed koszmarami i potworami. Widać, że autorzy mieli do czynienia z dziecięcymi strachami, bo wspominają nawet o modlitwie, kiedy nocą coś nieznanego hałasuje albo niespokojnie porusza firanką. Są też radosne słowa modlitw przy ubieraniu się, kąpieli a nawet myciu zębów oraz za ukochane zwierzątka domowe. Podczas sprzątania, kąpieli i odrabiania lekcji. A na koniec znajdziemy również ciekawą modlitwę dziękczynną za mądre bajki. My za to możemy przy tej okazji podziękować za wszystkie mądre książki, jakie mamy możliwość czytać dzięki wydawnictwu Promic - i to nie tylko te dla dzieci!
Pięknie ilustrowana i ładnie wydana książeczka, pozwoli każdemu maluchowi, który potrafi składać litery, poznać teksty, jakie pomogą mu w przyszłości tworzyć swoje własne, już osobiste modlitwy do Boga. A przede wszystkim utrwali zwyczaj modlenia się w każdej chwili i w każdym temacie.

Iwona Daniel

 

Ostatnio, przeglądając stronę Wydawnictwa Księży Marianów Promic, natknęłam się na nowość dla dzieci. Niewielkich rozmiarów książeczka, za to z bardzo pogodną i kolorową ilustracją, zwróciła moją uwagę. Jest to propozycja skierowana do najmłodszych dzieci, wychowanych w duchu religii chrześcijańskiej. "Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci", jak już sama nazwa wskazuje, zawiera zbiór modlitw na różne okazje.


Dla rodziców, którzy chcą wychować swoje potomstwo w duchu wiary, modlitwa ma ogromne znaczenie. Co zrobić, aby dzieci polubiły modlitwę i aby się nią nie znudziły? Kiedy zacząć je uczyć? Uważam, że warto dostosować ją (modlitwę) do wieku, rozwoju oraz rozumowania małego człowieka. A więc modlitwa powinna być prosta, a taka właśnie jest w przypadku małych dzieci - prosta i szczera. Na naukę dziecka znanych nam modlitw, przyjdzie jeszcze czas. Teraz możemy nauczyć dziecko modlić się własnymi słowami.

Małe dzieci potrafią modlić się o wszystko i w swoich modlitwach wymieniać całą masę rzeczy, o które chciałyby poprosić Pana Boga, za które chciałyby Mu podziękować i Go przeprosić. Sama pamiętam, jak to wyglądało u mnie, gdy byłam małą dziewczynką. :)
"Dziękuję Ci, Panie Boże!" to pięknie wydana książeczka z propozycjami krótkich modlitw dla dzieci, a wiadomo, że te płyną prosto z małych serduszek... Wspólna modlitwa z udziałem tej książeczki jest zachętą do dziękowania Panu Bogu każdego dnia, za każdy otrzymany od Niego dar.
W publikacji znajdziemy m.in. modlitwy w intencji rodziców, dziadków, kolegów, domowych zwierzaków. Są też takie, które dzieci mogą odmawiać, gdy są chore, czują się samotne. Znajdą się też takie, gdy myją zęby, odrabiają lekcje lub gdy coś podjadają! :) Zachęcają również do samodzielnej modlitwy o każdej porze, w różnych miejscach, nie tylko w zaciszu domowego ogniska.

W naszym domu codziennie czytamy jedną intencję przed snem. Podziwiamy piękne ilustracje, żywo o nich dyskutując :)
Same ilustracje są wspaniałą ozdobą niniejszej książeczki. Są zachwycające i bardzo kolorowe. Przedstawione na nich postaci są ciepłe, sympatyczne. Gdy patrzymy na nie, buzia sama się uśmiecha! :)
Czcionka tekstu jest wyrazista, a sam tekst modlitw ma prosty i zrozumiały przekaz. Piękne słowa, dzięki którym dziecko zrozumie, jak wiele rzeczy dnia codziennego jest ważne. Może nie tylko dzieci zrozumieją sens tych modlitw? Książeczka pomoże pogłębić wiarę oraz każdego dnia myśleć o sprawach, które na co dzień umykają (nam dorosłych chyba też). Skłania do rozmów i wzmacnia wzajemne więzi...
W mojej opinii, to wspaniała i bardzo wartościowa książeczka. Niewielkich rozmiarów publikacja swoją zawartością wywarła na mnie ogromne, pozytywne wrażenie. Synek pokochał ją za prześliczne ilustracje i nie mogę mu się dziwić - są naprawdę wyjątkowe. Zresztą sami możecie to ocenić, przyglądając się zdjęciom. Jest po prostu piękna! Na pewno jest jedną z najcenniejszych publikacji pod względem duchowym.

Książeczkę serdecznie polecam! Myślę, że sprawdzi się idealnie jako prezent z okazji Chrztu Świętego dziecka lub I Komunii Świętej.

Marlena Hryciuk

Lubicie, gdy Wam dziękują? Dziękujecie? Zdarza Wam się podziękować dzieciom?

Wpadła mi ostatnio w ręce ciekawa książeczka Modlitwy dla dzieci. Dziękuję Ci, Panie Boże! wydawnictwa PROMIC .
I od razu miałam dwie refleksje, pierwszą o samym dziękowaniu ludziom wokół mnie, że dziękuję zdecydowanie za mało. Druga refleksja dotknęła mojej religijności, łatwiej mi mieć żale do Najwyższego, niż Jemu dziękować. Wiosna za oknem, powietrze pachnie życiem, w ogródku kwitną krokusy, ptaki świergoczą, to dobry czas na zmiany, w tym na wzmożone, czy też po prostu częstsze dziękowanie.

Modlitwy dla dzieci. Dziękuję Ci, Panie Boże! Agnes i Salema de Bezenac, to pięknie zilustrowana książeczka z prostymi modlitwami dla dzieci. Mamy w niej krótkie modlitwy, takie akty strzeliste dziękczynienia i prośby. Mamaczytowe córki zdumiały się ilością propozycji sytuacji, w których możemy Bogu dziękować lub o coś Go poprosić. Tak więc z jednej strony nauka dziękowania i wskazanie wielości takich codziennych chwil, gdy możemy dziękować -na przykład za tych których kochamy: mamę, tatę, dziadka, babcię, przyjaciół, kolegów, koleżanki, ale także trudniejsze wersje podziękowań – za trudności, problemy. Z drugiej strony autorzy zachęcają do modlitwy prośby, także w codziennych zdarzeniach, sytuacjach.
Książka jest oczywiście adresowana do ludzi wierzących, ale myślę, że wykracza poza sferę religijności. Pokazuje, jak ważne jest dziękowanie, takie proste, codzienne.

Polecam.

Marta Mital

 

Modlicie się z Waszymi dziećmi? Ja do tej pory nauczyłam syna prostej modlitwy, naszej wymyślonej, bo modlić się nie potrafi jeszcze tak, jak to nakazuje Kościół, choć tak naprawdę Kościół mówi, by modlić się własnymi słowami:)
Dzisiaj jednak chciałabym Wam pokazać książeczkę, która może ułatwić znacznie naukę modlitw, choć są to modlitwy sporo różniące się od tych oczywistych - "Ojcze Nasz" czy "Zdrowaś Mario".
Modlitwy dla dzieci znajdziecie tu chyba na każdą okazję, na dobranoc, przed szkołą, na urodziny, czy też w podróży. Każda z modlitw jest krótka, podzielona na dwie części - prośba i dziękczynna. To naprawdę piękny sposób na okazanie przez dziecko jego miłości do Boga, nakierowanie myśli dziecka na Boga, na Jego obecność w ciągu dnia i na fakt, iż wszystko jest Jego dziełem i warto za to podziękować. Modlitwy napisane są prostym językiem, krótkie, dlatego nawet najmłodsze dziecko świetnie zrozumie ich sens, ilustracje, jakimi opatrzona jest książka są skromne, zawsze odnoszące się do modlitwy, której dotyczą.
W książce znajdziemy modlitwy chyba na każdą sposobność, na dzień dobry, do kąpieli, w podróży, na złe sny. Możemy pomóc dziecku wkroczyć w świat modlitw właśnie korzystając z tej książki. Czasami bowiem dzieci mają problem z wyrażeniem swoich myśli, ta książka może im pomóc zbliżyć się do Boga.
Polecamy jej lekturę [...].

Katarzyna Cubała

 

Moja mama i babcie nauczyły mnie w dzieciństwie wiary, nadziei i miłości (no dobra, ks. Twardowski też miał tutaj spore zasługi). Wyposażyły mnie w najważniejsze narzędzia, które ukształtowały mój charakter i nadal dają mi siłę w codziennym życiu. Teraz tego samego chciałabym nauczyć mojego synka. Chciałabym, żeby wiara była dla niego czymś naturalnym i wypływającym z zaufania i potrzeby serca. Dlatego tomik „Dziękuję Ci, Panie Boże!” Agnes i Salema de Bezenac z radością włączyłam do naszych wieczornych rytuałów.

„Dziękuję Ci, Panie Boże!” to maleńka książeczka zawierające krótkie modlitwy dla dzieci, które pomagają w budowaniu relacji i w „kontaktach” z Panem Bogiem. Bo Ojcu Niebieskiemu można powiedzieć wszystko, zwrócić się nawet z największą bzdurą. Modlitwą wcale nie muszą być wyuczone formułki, których maluchy najczęściej nie rozumieją. Czasami wystarczy nawet krótkie westchnienie, jedna myśl skierowana do Najwyższego. Jasne, że odmawianie codziennych pacierzy jest ważne, ale równie cenna jest modlitwa płynąca z głębi serca, ułożona własnymi słowami, wypływająca z naturalnej potrzeby rozmowy z Ojcem.

Wszystkie teksty z książeczki uszeregowane zostały w pięciu grupach: za tych, których kocham, kiedy potrzebuję pomocy, kiedy świętuję, w ciągu dnia, przed snem. Na 45 rozkładówkach znajdziemy modlitwy na wszystkie okazje, które uczą prosić i dziękować za otrzymane dary i łaski, mówcą „po kościelnemu”. A używając zwykłych słów chodzi o uważność w codzienności, która bezpośrednio dotyczy malucha i zaufanie, że do Pana Boga można się zwrócić w każdej sytuacji. I nie ma znaczenia czy akurat chcę poprosić o zdrowie dla babci i dziadka lub powodzenie w szkole, podziękować za okazywaną przez rodziców miłość, czy może podzielić się swoim strachem przed ciemnością. Bo tuż obok jest ktoś, kto nas zawsze wysłucha.
To, co podoba mi się w tym tomiku najbardziej, to modlitwy za zwierzęta, które wypływają z naturalnej troski i miłości do naszych pupilków. Skoro dbamy o naszych małych podopiecznych, karmimy, wyprowadzamy na spacer, bawimy się razem, to czemu nie mielibyśmy się za nich modlić? Przecież to takie piękne modlić się o zdrowie psa, który jest naszym przyjacielem, powiernikiem tajemnic, kompanem do zabaw.

„Dziękuję Ci, Panie Boże!” to ciepła, ważna i pełna dobrych myśli książeczka, która powinna się znaleźć w każdej domowej biblioteczce. Autorzy w bardzo prosty sposób zwracają uwagę na istotę modlitwy, pozwalają dostrzec dobro w zwykłych, codziennych sytuacjach, a przede wszystkim pomagają w budowaniu relacji z Panem Bogiem. Ale pamiętajcie, żadna książka nie zastąpi realnego przykładu płynącego z życia. Dlatego módlcie się razem z dziećmi, nie wstydźcie się wiary, okazujcie miłość, dziękujcie za każdy wspólny dzień.

Marta Kowal

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Aneta S.
19 lutego 2018

Pięknie wydana książka. https://mama-filipka.blogspot.com/2018/02/dziekuje-ci-panie-boze-modlitewnik-dla.html


Magdalena Kossoń
6 marca 2018

Agnes i Salem de Bezenac stworzyli młodszym dzieciom od 4 – 7 lat przepiękny zbiór modlitw pt.” Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci”. Jest to świetna propozycja dla rodziców, którzy pragną nauczyć dzieci rozmawiać z Bogiem. Modlitwy zawarte w tej książeczce nawiązują do różnych sytuacji dnia codziennego. Czasem wydaje się nam, że poranek i wieczór to najlepsze pory dnia, kiedy powinniśmy kierować swoje serce do Boga w cichej rozmowie i że to jest najbardziej optymalny czas na spotkanie ze Stwórcą. Dzięki tej maleńkiej książeczce okazuje się, że każdy moment i każda sytuacja jest do tego dobra. I w ten sposób uczymy się, że Bóg jest z nami obecny zawsze, bez względu na porę dnia i nocy, On jest zawsze i wszędzie i o wszystkim możemy z Nim rozmawiać. Sztuka modlitwy wymaga pracy, często u nas dorosłych, dlatego myślę, że warto już w młodych latach zakorzenić u naszych dzieci tę potrzebę i umiejętność rozmowy z Bogiem, a z pewnością z czasem zaowocuje to pięknym dialogiem z naszym Panem. Na uwagę zasługują też w tej książeczce przepiękne, niezwykle barwne ilustracje, które wywołują uśmiech na twarzach dzieci i pomagają skupić ich uwagę na wybranej modlitwie.


Opinions about the product (2)

Aneta S.
19 lutego 2018

Pięknie wydana książka. https://mama-filipka.blogspot.com/2018/02/dziekuje-ci-panie-boze-modlitewnik-dla.html


Magdalena Kossoń
6 marca 2018

Agnes i Salem de Bezenac stworzyli młodszym dzieciom od 4 – 7 lat przepiękny zbiór modlitw pt.” Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci”. Jest to świetna propozycja dla rodziców, którzy pragną nauczyć dzieci rozmawiać z Bogiem. Modlitwy zawarte w tej książeczce nawiązują do różnych sytuacji dnia codziennego. Czasem wydaje się nam, że poranek i wieczór to najlepsze pory dnia, kiedy powinniśmy kierować swoje serce do Boga w cichej rozmowie i że to jest najbardziej optymalny czas na spotkanie ze Stwórcą. Dzięki tej maleńkiej książeczce okazuje się, że każdy moment i każda sytuacja jest do tego dobra. I w ten sposób uczymy się, że Bóg jest z nami obecny zawsze, bez względu na porę dnia i nocy, On jest zawsze i wszędzie i o wszystkim możemy z Nim rozmawiać. Sztuka modlitwy wymaga pracy, często u nas dorosłych, dlatego myślę, że warto już w młodych latach zakorzenić u naszych dzieci tę potrzebę i umiejętność rozmowy z Bogiem, a z pewnością z czasem zaowocuje to pięknym dialogiem z naszym Panem. Na uwagę zasługują też w tej książeczce przepiękne, niezwykle barwne ilustracje, które wywołują uśmiech na twarzach dzieci i pomagają skupić ich uwagę na wybranej modlitwie.


Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci

Agnes i Salem de Bezenac

OPIS

Dziękuję Ci, Panie Boże! to książeczka z krótkimi modlitwami dla dzieci ułatwiającymi rozmowę z Ojcem Niebieskim w różnych sytuacjach – żeby lepiej zrozumieć Jego mądrość, żeby Mu podziękować, żeby Go przeprosić lub o coś poprosić…
Krótkie formuły modlitewne pokazują znaczenie codziennego zwracania myśli ku Bogu choćby na kilka chwil i napełniają dziecięce serca poczuciem Bożej obecności. Pomagają dostrzec, że Bóg stanowi istotną część powszedniego życia i zawsze jest gotowy nas wysłuchać. Kształtują fundamentalne wartości i wrażliwość pozwalającą dostrzegać dobro i sens w różnych codziennych i niecodziennych okolicznościach: podczas ważnych świąt czy zwykłych powszednich zajęć, w domu, szkole i na podwórku, w naszych relacjach z rodziną, kolegami czy choćby domowymi zwierzątkami.SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Dziękuję Ci

Panie Boże za mamusię i tatusia,

których całym sercem kocham.

Dziękuję Ci, że oni też tak mnie

kochają i tak bardzo troszczą się o mnie

i o całą naszą rodzinę.

 

Proszę Cię

Panie Boże, daj im dużo sił oraz dużo cierpliwości

i mądrości w różnych trudnych chwilach.

I proszę, pomóż mi zawsze czcić moich rodziców. 

Amen.

Przeczytaj dłuższy fragment „Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci” »

Sklep internetowy Shoper.pl