Książki
23.9
PLN
Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci
Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci 1 2.23078
Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci
tłum: Iwona Kukwa
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2018
ISBN: 978-83-7502-596-5
oprawa: miękka
format: 168 x 205 mm
liczba stron: 96
Ocena:
(Ilość ocen: 13)
Cena: 23,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
rok wyd. 2018
ISBN 978-83-7502-596-5
oprawa miękka
format 168 x 205 mm
liczba stron 96

Proste, króciutkie dziecięce modlitwy, które najmłodsi mogą wznosić do Boga, gdy chcą z Nim choć przez krótką chwilę porozmawiać, podziękować Mu albo o coś poprosić. Za mamę i tatę, za dziadków i przyjaciół, za ulubione zwierzątko, w chwilach radości i smutku, w podróży i podczas urodzin, a nawet, gdy w nocy przyśni się coś niemiłego. Pięknie ilustrowany modlitewnik dla dzieci.

DRUKUJ OPIS

Dziękuję Ci

Panie Boże za mamusię i tatusia,

których całym sercem kocham.

Dziękuję Ci, że oni też tak mnie

kochają i tak bardzo troszczą się o mnie

i o całą naszą rodzinę.

 

Proszę Cię

Panie Boże, daj im dużo sił oraz dużo cierpliwości

i mądrości w różnych trudnych chwilach.

I proszę, pomóż mi zawsze czcić moich rodziców. 

Amen.

Przeczytaj dłuższy fragment „Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci” »

W jaki sposób nauczyć dziecko modlitwy? Od czego zacząć i kiedy? Jeśli jesteśmy osobami wierzącymi to pytanie prędzej czy później sobie zadamy.
Oprócz tradycyjnego pacierza, który maluch opanuje w stosownym dla niego czasie, warto pokazać dziecku również inne opcje. Jakie? Modlitwę swoimi słowami. Tak, i w tym temacie również z pomocą może nam przyjść dziecięca literatura.
"Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci" to przepiękna książeczka wydana przez wydawnictwo Promic. Najmłodsi czytelnicy znajdą w niej kilkadziesiąt króciutkich modlitw dotyczących wszelakich aspektów życia. Są tutaj zarówno modlitwy za swoich bliskich- rodziców, dziadków, kolegów jak i propozycje modlitw w ciągu dnia, w czasie wykonywania zwykłych czynności. Nie braknie tu również modlitwy na specjalne, ważne dni w roku (np. urodziny, święta) czy na konkretne wydarzenia np. w czasie chorowania czy podróży.

Ta książka pokazuje dzieciom, że modlić można się zawsze i wszędzie, i tak naprawdę nie potrzeba wielkich wyrażeń, wystarczy własnymi słowami podziękować Panu Bogu, czy poprosić go o to, czego potrzebujemy. Pokazuje Boga jako dobrego, troskliwego Ojca, do którego można zwracać się o każdej porze i z każdym problemem. Myślę, że taka świadomość może pomóc przezwyciężyć dziecku własny strach czy lęki np. przed ciemnością. Pomaga również stworzyć pozytywny obraz chrześcijaństwa i zaszczepić w dziecku nawyk zwracania się do Boga.
Wszystkie modlitwy napisane są tak, aby były bliskie dziecku. Piękne ilustracje sprawiają, że po książkę sięga się z ogromną przyjemnością.

Aneta Sawicka

 

Modlitwy dla dzieci są zazwyczaj krótkie i łatwe do zapamiętania, często też rymowane. Tutaj mamy zbiór tekstów dla najmłodszych, ale nie takie, jakie przeważnie znajdujemy w książeczkach przeznaczonych do nauki modlitw. Bóg jest z nami zawsze i wszędzie i ta myśl chyba najbardziej przyświecała autorom.
Każde dziecko, które będzie czytało tę książeczkę, zapamięta, że można się modlić w każdej sytuacji, nawet podczas mycia zębów! Kiedy się budzimy albo zasypiamy, w ciągu dnia, gdy się bawimy, świętujemy, uczymy. W sytuacji trudnej i tej radosnej, przyjemnej. W czasie świąt, podczas podróży i w powszednie dni. Modlić się też należy za bliskie nam osoby takie, jak dziadek, babcia, mama, tata, siostra, brat, koledzy i przyjaciele.Krótkie formuły, podzielone tematycznie modlitwy i powtarzany schemat podziękowania i prośby. Myślę, że jest to jedno z najważniejszych przesłań tego wydania, to, że Bogu przede wszystkim powinno się szczerze dziękować, a prosić z pokorą i wiarą. Kilkakrotne nawiązanie do cytatów z Ewangelii pozwala zapamiętać ważne treści.
Rozczulający tekst modlitwy za dziadka i babcię oraz rodziców. Oryginalne podejście do dziecięcych lęków przed koszmarami i potworami. Widać, że autorzy mieli do czynienia z dziecięcymi strachami, bo wspominają nawet o modlitwie, kiedy nocą coś nieznanego hałasuje albo niespokojnie porusza firanką. Są też radosne słowa modlitw przy ubieraniu się, kąpieli a nawet myciu zębów oraz za ukochane zwierzątka domowe. Podczas sprzątania, kąpieli i odrabiania lekcji. A na koniec znajdziemy również ciekawą modlitwę dziękczynną za mądre bajki. My za to możemy przy tej okazji podziękować za wszystkie mądre książki, jakie mamy możliwość czytać dzięki wydawnictwu Promic - i to nie tylko te dla dzieci!
Pięknie ilustrowana i ładnie wydana książeczka, pozwoli każdemu maluchowi, który potrafi składać litery, poznać teksty, jakie pomogą mu w przyszłości tworzyć swoje własne, już osobiste modlitwy do Boga. A przede wszystkim utrwali zwyczaj modlenia się w każdej chwili i w każdym temacie.

Iwona Daniel

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Aneta S.
19 lutego 2018

Pięknie wydana książka. https://mama-filipka.blogspot.com/2018/02/dziekuje-ci-panie-boze-modlitewnik-dla.html


Opinie o produkcie (1)

Aneta S.
19 lutego 2018

Pięknie wydana książka. https://mama-filipka.blogspot.com/2018/02/dziekuje-ci-panie-boze-modlitewnik-dla.html


Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci

Agnes i Salem de Bezenac

OPIS

Proste, króciutkie dziecięce modlitwy, które najmłodsi mogą wznosić do Boga, gdy chcą z Nim choć przez krótką chwilę porozmawiać, podziękować Mu albo o coś poprosić. Za mamę i tatę, za dziadków i przyjaciół, za ulubione zwierzątko, w chwilach radości i smutku, w podróży i podczas urodzin, a nawet, gdy w nocy przyśni się coś niemiłego. Pięknie ilustrowany modlitewnik dla dzieci.SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Dziękuję Ci

Panie Boże za mamusię i tatusia,

których całym sercem kocham.

Dziękuję Ci, że oni też tak mnie

kochają i tak bardzo troszczą się o mnie

i o całą naszą rodzinę.

 

Proszę Cię

Panie Boże, daj im dużo sił oraz dużo cierpliwości

i mądrości w różnych trudnych chwilach.

I proszę, pomóż mi zawsze czcić moich rodziców. 

Amen.

Przeczytaj dłuższy fragment „Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci” »

Sklep internetowy Shoper.pl