Książki
19.9
PLN
Boże Narodzenie z aniołkami
Boże Narodzenie z aniołkami
tłum: Anna T. Kowalewska
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2015
ISBN: 978-83-7502-567-5
oprawa: twarda
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 56
Ocena:
(Ilość ocen: 7)
Cena: 19,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
rok wyd. 2015
ISBN 978-83-7502-567-5
oprawa twarda
format 190 x 190 mm
liczba stron 56

Co robią aniołki przed Bożym Narodzeniem? Napełniają chmury śniegiem, robią szklane dzwonki i zastanawiają się, jaki prezent przygotować dla Matki Bożej, by sprawić Jej radość. Pięknie ilustrowane, wzruszające opowieści, o tym, co przed świętami dzieje się w niebie. Znakomity prezent dla małych czytelników! 

"Płomyk miłości", "Prezent dla Maryi", "O aniołku, który został muzykiem", "Dzwony na Boże Narodzenie" - każda historia przenosi dzieci w cudowny niebiański świat, gdzie małe aniołki ze wszystkich sił starają się, by święta były tym najpiękniejszym, błogosławionym czasem. 

DRUKUJ OPIS

Na długo przed świętami Bożego Narodzenia w niebie rozpoczynają się gorączkowe przygotowania. Aniołowie z wielkim przejęciem starają się, by wszystko było jeszcze piękniejsze niż zwykle. Niektórzy z nich latają z wielkimi workami na plecach. Po otwarciu, wydobywa się z nich świetlisty pył, który sprawia, że chmury lśnią jeszcze bardziej i wydają się o wiele piękniejsze. Mniejsze aniołki specjalnymi szczotkami szorują gwiazdy, śmiejąc się przy tym radośnie i żartując. Owym aniołkom towarzyszy śmiech gwiazdek, które mają łaskotki i kiedy się zaśmiewają, wirują niczym karuzele. Niebiańskie chóry ćwiczą śpiewanie kolęd, a aniołowie, co to akompaniują im na harfach, cytrach i trąbach powtarzają melodie. W śpiewaniu kolęd ćwiczy się również chór z rajskiego przedszkola, do którego chodzą duszyczki dzieci, zanim przyjdą na świat, i w którym śpiewają także opiekujący się nimi Aniołowie Stróżowie. Próby śpiewu w rajskim przedszkolu prowadzi mistrz śpiewu. Mieszkający w niebie święci z zapałem przygotowują hymny na kilka głosów, które zaśpiewają Panu na Boże Narodzenie. Słowem, wszyscy starają się bardzo, pragnąc przygotować Panu jak najwspanialsze święta. W Wigilię Bożego Narodzenia zgodnie ze zwyczajem aniołowie udają się tam, gdzie są najbielsze i najdelikatniejsze chmury w całym niebie. Skaczą po nich tak samo jak lubią to robić dzieci, które skaczą po łóżkach dziadków.

Boże Narodzenie z Aniołkami Wydawnictwa Promic to najpiękniejsze opowieści o Bożym Narodzeniu. Opowieści przekazujące sedno wiary i Bożej miłości.Pięknie ilustrowane, wzruszające opowieści, o tym, co przed świętami dzieje się w niebie. Głównymi bohaterami jak się można domyślić są Aniołki. To one napełniają chmury śniegiem, wycinają z lodu płatki śniegu, robią szklane dzwonki i zastanawiają się, jaki prezent przygotować dla Matki Bożej, by sprawić Jej radość. Przeczytamy tu także o tym, że mają swoje marzenia, tęsknoty, problemy i że nie zawsze jest tylko wesoło. Książka przyciąga dobrocią, miłością, wsparciem, pomocą niesioną drugiemu, akceptacją. Pokazuje, że bycie innym to nic złego, że każda mama kocha swoje dziecko mimo wszystko i serce jej pęka gdy płacze, że zrobi wszystko aby poczuło się szczęśliwe. Książka mówi też o tym, że dla mamy nie ma lepszego prezentu niż uśmiech na tworzy jej dziecka i żadna materialna rzecz nie da jej tyle radości i ukojenia. Dowiemy się też co porabiają w niebie duszyczki jeszcze nie narodzonych dzieci, oraz dlaczego Jezus bywa smutny patrząc na naszą planetę.5 opowieści... "Płomyk miłości", "Prezent dla Maryi", "O aniołku, który został muzykiem", "Dzwony na Boże Narodzenie", "Roztargniony aniołek" - każda historia przenosi dzieci w cudowny niebiański świat, gdzie małe aniołki ze wszystkich sił starają się, by święta były tym najpiękniejszym, błogosławionym czasem.Pomimo, że głównymi bohaterami są małe Aniołki to jest tu przemycona cała masa niezwykle ważnych treści, które pokrzepią i wzmocnią każde, nie tylko małe, serce. Książeczka przybliża dzieciom Boga, Jezusa, Matkę Bożą - przedstawiając ich w bardzo bliskiej i namacalnej postaci.

Ewelina Gancarz

 

[...] Nie jest to typowa książka o Świętach Bożego Narodzenia, od których uginają się sklepowe półki i internetowe witryny. Nie znajdziecie w niej bałwana, lasu okrytego śniegiem, choinki, a nawet stajenki. A mimo to lektura traktuje o zbliżających się Świętach, choć nieco z innej perspektywy. Można by rzec niebiańskiej.  I oto za sprawą książki "Boże Narodzenie z aniołkami" znajdujemy się w niebie, które przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Aniołowie starają się, żeby był to jak najpiękniejszy czas. Dbają o oprawę muzyczną, rozsypują świetlisty pył, szorują gwiazdy, wykonują szklane dzwonki. Mogłoby się wydawać, że skupiają się na tym, co zewnętrzne, ale najważniejsza jest ich motywacja. Te Święta mają być najpiękniejsze dla Jezusa, bo to On jest w tym czasie najważniejszy, wszak to Jego urodziny będą świętować, o czym zdaje się my często zapominamy. Czy w tym natłoku przygotowań pomyśleliśmy, co podarować właśnie Jemu? Aniołowie pomyśleli, ale zadanie, przed którym stanęli, okazało się trudne, bo co podarować komuś, kto wszystko ma i jest wszechmocny? Ale i z tym niebiańskie istoty świetnie sobie poradziły. [...]

fragment recenzji autorki bloga tygrysmamatuitatatu.blogspot.com

 

[...]
Książeczka jest pięknie wydana, każde dziecko uwielbia obrazki, ta książka to idealny przykład obrazkowej książki. Obrazki które są inscenizacją opowiadań są barwne, piękne i idealne dla dzieci. Nie jakieś wymyślne, pstrokate, a łagodne, piękne i takie dziecięce.

Książeczka to zbiór opowiadań o Aniołkach. Aniołki niczym dzieci często potrzebują pomocy swojej matki. Matką Aniołków jest Matka Boża. W każdym z opowiadań mowa jest o przygotowaniach Aniołków w niebie na przyjście, zesłanie Pana Jezusa jako Dzieciątka na Ziemię. I tak czytamy między innymi o Zefirku, który uwielbiał bawić się z duszyczkami dzieci (duszyczki czekały aż ich dzieci się narodzą na Ziemi by przybrać ich ciała). Gnał do nich w każdej wolniejszej chwili i ciągle coś gubił. Niestety we Wigilię Bożego Narodzenia Zefirek zgubił swoją cytrę, szukał jej i szukał, aż przysiadł by pomyśleć, niestety przysiadł na cytrze zrywając struny. Płaczącemu Zefirkowi z pomocą przychodzi Matka Boża, która ceruję cytrę, poprawia włosy, czyści aureolkę - pomaga Zefirkowi dołączyć na czas do chóru Aniołków, który radośnie gra i śpiewa na przyjście Pana.
Mnie osobiście bardzo poruszyło opowiadanie o prezencie dla Pana Jezusa, o jego smutku, jak wyjaśnia małym Aniołkom, że nie wszyscy na Ziemi pamiętają czym tak naprawdę powinny być Święta Bożego Narodzenia.
To zbiór naprawdę przepięknych opowiadań, którymi możemy wiele przekazać naszym dzieciom. Nie zawsze wiemy jak wyjaśnić dzieciom kilka kwestii w sprawie wiary, z takimi książeczkami jak ta będzie dużo łatwiej.

Ja jestem zauroczona tak przepięknie wydaną i napisaną książeczką dla dzieci, dlatego z czystym sercem polecam Wam. [...]

Katarzyna Cubała

 

Do naszego domu trafiła ostatnio wręcz niebiańska książeczka… Trochę inny świat, ale jakże bliski, ciepły i wspaniały!
„Boże Narodzenie z aniołkami” to kolejna pozycja dla dzieci wydawnictwa PROMIC, która zachwyciła mnie od pierwszej chwili. Piękna tekturowa okładka, a wewnątrz niesamowicie przyciągające rysunki, które obudziły we mnie falę ciepłych uczuć.
Czytając ją z synem miałam wrażenie, że jest to nie tylko książeczka dla dzieci, ale również dla dorosłych. Bardzo dotknęły mnie słowa Boga Ojca wypowiedziane do jednego z aniołów, który zadał pytanie o to, dlaczego ludzie przestają wierzyć.

Ponieważ błędnie myślą, że moja cierpliwość, tak jak ich, ma swój kres. Kiedy popełnią błąd, od razu chcą go naprawić i znów być doskonali, a jeśli nie uda im się zrobić tego dość szybko, wpadają w rozpacz. Moja cierpliwość i miłość są jednak nieskończone. Każdemu człowiekowi zawsze dam tyle czasu, ile potrzebuje, żeby stał się święty, i nigdy, w żadnym przypadku, nie odmówię mu przebaczenia – odpowiedział Bóg, czule głaszcząc aniołka po głowie.

Publikacja zawiera pięć opowiadań:

„Płomyk miłości” o tym, że Bóg jest miłością i bardzo jej dla nas pragnie.

„Prezent dla Maryi”, którego tekst bardzo mnie zaskoczył. Widzimy tutaj… smutnego Jezusa, który cierpi z powodu tego, że ludzie nie rozumieją sensu Bożego Narodzenia i nie skupiają się na tym, że są to Jego urodziny. Aniołkowie starają się Go pocieszyć, co sprawia Maryi dużą radość.

„O aniołku, który został muzykiem” – nie każdy potrafi śpiewać. Ten problem dotyczył również aniołka, który chciał wystąpić w chórze. Jednak jego śpiewu nie można było słuchać – smutny anioł otrzymuje jednak od Boga wyjątkowy prezent…

„Dzwony na Boże Narodzenie” – o tym jak różni i jakże piękni jesteśmy. Tak właśnie zrozumiałam opowiadanie o tworzeniu dzwonów. Choć miały być takie same – każdy był inny i wydawał inny dźwięk. Bóg był nimi zachwycony…

„Roztargniony aniołek” – mały Zefirek wiecznie coś gubi. Co zrobiłby bez pomocy Matki Bożej, która się nim zajęła?

Opowiadania nie tylko przybliżają nam klimat nadchodzących świat. Odebrałam je również jako małą wykładnię wiary – idealnie dopasowaną dla małego odbiorcy. Polecam już dla dzieci w wieku przedszkolnym.

To jedna z tych lektur, które warto mieć na dziecięcej półce i po które warto sięgać nie tylko ze względu na dzieci, ale również ze względu na siebie…

Magdalena Urbańska

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinie o produkcie (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
Boże Narodzenie z aniołkami

Ivano Argento

OPIS

Co robią aniołki przed Bożym Narodzeniem? Napełniają chmury śniegiem, robią szklane dzwonki i zastanawiają się, jaki prezent przygotować dla Matki Bożej, by sprawić Jej radość. Pięknie ilustrowane, wzruszające opowieści, o tym, co przed świętami dzieje się w niebie. Znakomity prezent dla małych czytelników! 

"Płomyk miłości", "Prezent dla Maryi", "O aniołku, który został muzykiem", "Dzwony na Boże Narodzenie" - każda historia przenosi dzieci w cudowny niebiański świat, gdzie małe aniołki ze wszystkich sił starają się, by święta były tym najpiękniejszym, błogosławionym czasem. SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Na długo przed świętami Bożego Narodzenia w niebie rozpoczynają się gorączkowe przygotowania. Aniołowie z wielkim przejęciem starają się, by wszystko było jeszcze piękniejsze niż zwykle. Niektórzy z nich latają z wielkimi workami na plecach. Po otwarciu, wydobywa się z nich świetlisty pył, który sprawia, że chmury lśnią jeszcze bardziej i wydają się o wiele piękniejsze. Mniejsze aniołki specjalnymi szczotkami szorują gwiazdy, śmiejąc się przy tym radośnie i żartując. Owym aniołkom towarzyszy śmiech gwiazdek, które mają łaskotki i kiedy się zaśmiewają, wirują niczym karuzele. Niebiańskie chóry ćwiczą śpiewanie kolęd, a aniołowie, co to akompaniują im na harfach, cytrach i trąbach powtarzają melodie. W śpiewaniu kolęd ćwiczy się również chór z rajskiego przedszkola, do którego chodzą duszyczki dzieci, zanim przyjdą na świat, i w którym śpiewają także opiekujący się nimi Aniołowie Stróżowie. Próby śpiewu w rajskim przedszkolu prowadzi mistrz śpiewu. Mieszkający w niebie święci z zapałem przygotowują hymny na kilka głosów, które zaśpiewają Panu na Boże Narodzenie. Słowem, wszyscy starają się bardzo, pragnąc przygotować Panu jak najwspanialsze święta. W Wigilię Bożego Narodzenia zgodnie ze zwyczajem aniołowie udają się tam, gdzie są najbielsze i najdelikatniejsze chmury w całym niebie. Skaczą po nich tak samo jak lubią to robić dzieci, które skaczą po łóżkach dziadków.

Sklep internetowy Shoper.pl